Salon w nowoczesnym stylu – jakie lampy wybrać?
Salon w nowoczesnym stylu – jakie lampy wybrać?

Salon w nowoczesnym stylu – jakie lampy wybrać?

Opublikowany

Lead

Salon to wyjątkowe miejsce, pełniące w nowoczesnym domu wiele różnych funkcji. Tutaj skupia się życie rodzinne, tu przyjmowani są goście, tutaj można odpocząć po ciężkim dniu. Dobrze dobrane lampy wpływają nie tylko na komfort przebywania w salonie – pomagają także zbudować nastrój, co w przypadku tak reprezentacyjnego pomieszczenia jest niezwykle ważne. Sprawdź, jak dobrać oświetlenie do nowoczesnego salonu, aby spędzanie w nim czasu było najprzyjemniejszą częścią dnia. Nie wahaj się także postawić na oświetlenie LED – to obecnie najrozsądniejszy i najbardziej ekologiczny wybór. W bogatej ofercie oświetlenia ledowego najlepiej wybierać to, co najbardziej trwałe – a takie właśnie są żarówki i taśmy LED Activejet, których żywotność dochodzi do 30 tysięcy godzin.

Nowocześnie i funkcjonalnie
Strefa wypoczynkowa i przeznaczona do spożywania posiłków powinny wyraźnie odróżniać się dobranym światłem. Do oświetlania części jadalnej można zastosować lampy wiszące – kloszowe, z możliwością regulacji wysokości. Jeśli w salonie mamy stół okrągły, lepiej zastosować jedną, okrągłą lampę. Przy stole kwadratowym lub prostokątnym sprawdzą się raczej mniejsze lampy, tworzące ciąg. Oświetlenie przeznaczone dla strefy wypoczynku powinno sprzyjać relaksowi – właśnie w tej części salonu będziemy przecież czytać i rozmawiać. Powinniśmy postawić na białe, ciepłe światło. Zadziałają tutaj lampy podłogowe i kinkiety, ewentualnie niewielkie reflektory LED ze światłem wycelowanym w ścianę, na przykład Activejet AJE-S3210W o mocy świetlnej równej 470lm.

Styl podkreśli światło skierowane na konkretne obiekty - wszystko zależy teraz od tego, co w naszym salonie chcemy podkreślić. Wiszące na ścianach dzieła sztuki można oświetlić zamontowaną pod nimi, taśmą LED o ciepłej, białej barwie jak AJE-300L3528WWI – w ten sposób zostaną wspaniale wyodrębnione z przestrzeni ściany. Lampa podłogowa postawiona przy sofie będzie dyskretnie zwracać uwagę na mebel, nie podkreślając go jednocześnie w nachalny sposób. Warto rozważyć umieszczenie na stoliku obok sofy lampy stojącej – to klasyczne rozwiązanie zdaje się wracać do łask. Doświetlając sofy narożne warto po raz kolejny zastosować kinkiety – na przykład Activejet Otti o białej ciepłej barwie i mocy 720 lumenów.

Powiększaj i zmniejszaj
Za pomocą światła można uwypuklić atuty salonu oraz ukryć wady. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu niewielkiego salonu, dobrym rozwiązaniem będzie skierowanie promienia światła na sufit. Można także zamontować listwy LED na suficie, który będzie wydawał się wyższy. W ofercie Activejet znajdują się także taśmy LED najnowszej generacji, emitujące światło o ciepłej lub zimnej białej barwie.

Chcąc poszerzyć pomieszczenie, skierujmy silne światło na dłuższe ściany – do tego celu nadają się żarówki halogenowe o białej, ciepłej barwie jak AJE-H3510A. Pamiętajmy także
o kolorystyce naszego salonu. Jeśli ściany naszego salonu są jasne, dobranie odpowiednich żarówek do lamp nie będzie aż tak skomplikowane – zarówno ciepła, jak i zimna barwa będzie dodawała wnętrzu uroku. W przypadku kolorów ciemniejszych nadających pomieszczeniu surowości, lepiej zastosować cieplejszą barwę światła, która wizualnie rozjaśni wnętrze.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.