Oświetlenie sypialni z użyciem lamp LED
Oświetlenie sypialni z użyciem lamp LED

Oświetlenie sypialni z użyciem lamp LED

Opublikowany

Lead

Wyobrażając sobie idealną sypialnię, zazwyczaj myślimy o ciekawych meblach i odpowiedniej kolorystyce ścian. Równie ważnym elementem wystroju jest jednak oświetlenie, o którym często nie myślimy, dopóki nie zasiądziemy nad projektem. Sypialnia to pokój o szczególnym przeznaczeniu - jego oświetlenie powinno sprzyjać wypoczynkowi po ciężkim dniu. Okazuje się, że estetycznym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla sypialni mogą być wszelkie rozwiązania LED – długotrwałe, ekologiczne i eleganckie. Żarówki LED to inwestycja na lata – ich żywotność dochodzi do 30 tysięcy godzin, a te z oferty Activejet posiadają trzyletnią gwarancję. Do zalet oświetlenia LED zalicza się także minimalny czas potrzebny na „rozgrzanie” – czas zapłonu i osiągnięcie pełnej 100% mocy świetlnej nie przekracza 1 sekundy. Jeśli zatem cenicie solidne i proekologiczne rozwiązania, wybierzcie te z użyciem diod LED. 

Funkcjonalność i styl
Światło w sypialni nie powinno być zbyt jasne – stwarza to wrażenie nieprzyjemnej sterylności, pożądanej raczej w pokojach przeznaczonych do pracy. Oświetlenie pomieszczenia sypialnego powinno tworzyć przytulne wrażenie – w końcu to tutaj przychodzimy zrelaksować się po ciężkim dniu. Odpowiednia będzie zatem ciepła barwa światła.

W sypialni często montuje się kinkiety – są praktyczne i eleganckie, pozwalają także swobodnie dozować moc światła. W sypialni doskonale sprawdza się kinkiety Activejet z linii Pini, Santa i Kobi, umieszczone przy łóżku lub nad nim. Po co jednak się ograniczać? Wyjątkowy klimat w sypialni pomogą wam stworzyć taśmy LED – pozwalają dyskretnie budować intymny, przytulny nastrój, sprzyjający zarówno zasypianiu, jak i relaksowi z książką. Gdzie zatem najczęściej montuje się taśmy LED? Wszystko zależy od efektu, jaki chcecie osiągnąć: można je przymocować do ramy łóżka lub zagłówka. Możecie także pobawić się w doświetlanie konkretnych elementów sypialni: taśmy LED doskonale prezentują się przy lustrach obok toaletki, pomagają także podkreślić wiszące na ścianach obrazy. W ofercie Activejet znajduje się kilka wersji taśm LED w barwach ciepłych i zimnych, a także taśmy w żelu – wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań estetycznych.
Rozwiązania LED stosuje się także do oświetlania wnętrza szafy: szczególnie docenią je małżonkowie, wstający do pracy później. Zamiast uruchamiać światło ogólne w całej sypialni, wystarczy włączyć lampy wewnątrz szafy.

Diody LED pomogą także optycznie zmniejszać lub zwiększać pomieszczenie - zamontowane przy suficie podwieszanym sprawią, że sypialnia będzie się wydawała wyższa, rzucone na filary optycznie poszerzą natomiast pokój.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.