Zadbaj o swój nastrój dzięki odpowiedniej barwie światła!
Zadbaj o swój nastrój dzięki odpowiedniej barwie światła!

Zadbaj o swój nastrój dzięki odpowiedniej barwie światła!

Opublikowany

Wybierając rozwiązania oświetleniowe do domu nie wolno zapominać o znacznym wpływie światła na nastrój domowników. Jego barwa może relaksować i odprężać, albo przeciwnie – mobilizować do pracy i pobudzać koncentrację. Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu poszczególne części mieszkania mogą lepiej spełniać swoje funkcje, dlatego warto stosować się do kilku istotnych zasad.

 
Ciepła barwa światła, a odpoczynek
Podstawą stylowego wnętrza jest przemyślane oświetlenie. Ciepłe światło, o wskaźniku poniżej 3300K ma naturalnie relaksujące i odprężające właściwości. Pomieszczenia oświetlone cieplejszymi promieniami wydają się bardziej przytulne. To jednak nie koniec: ciepła barwa wpływa także na naszą potrzebę kontaktu - w pomieszczeniach oświetlonych ciepłym światłem jesteśmy bardziej skłonni do rozmowy. Żarówki z wykorzystaniem LED jak np. model DS3014G-W marki Activejet, emitujące promienie o temperaturze 2700K będą zatem idealne do takich pomieszczeń jak sypialnia czy salon, w którym domownicy spędzają czas odpoczywając po ciężkim dniu. Ciepłe światło sprawdzi się także w kuchni, która nierzadko pełni rolę miejsca spotkań wszystkich członków rodziny.

Zimna barwa doda energii
A co z chłodniejszymi odcieniami światła? Światło o zimnej barwie mieści się w przedziale 4500-6500K. Zimniejsze światło pobudza do działania i mobilizuje do pracy, ma także nieoceniony wpływ na koncentrację. Rozwiązania emitujące zimne światło jak żarówka DS3014G-C nadają się zatem do pomieszczeń przeznaczonych do pracy – gabinetów i biur. Często są także stosowane w pomieszczeniach o charakterze sportowym. Wybierając produkty oświetleniowe, poza sprawdzeniem barwy światła, należy też zwrócić uwagę na ich żywotność i gwarancję producenta. Wszystkie rozwiązania LED marki Activejet świecą aż do 30 000 godzin, posiadają trzyletnią gwarancję i są bezpieczne dla środowiska.

Barwa neutralna dla każdego
Co jeśli brakuje nam czasu na poszukiwanie produktów o odpowiedniej barwie światła do wybranego wnętrza? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka Activejet zaoferowała klientom nowość – rozwiązania LED o neutralnej barwie światła mieszczącej się w przedziale 3200-4500K. Nowe produkty sprawdzą się zarówno w salonie, jak i gabinecie, nadając wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.