Sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Minimalizm wciąż jest na topie. I nie ma w tym niczego dziwnego – w końcu wiele osób unika przepychu, ma dość gromadzenia nadmiarowych rzeczy, szuka harmonii i prostoty. To właśnie oferuje filozofia minimalizmu.

Założenia minimalizmu w sypialni 
Sypialnię w stylu minimalistycznym jest stosunkowo łatwo urządzić. Przede wszystkim dlatego, że z natury nie ma w niej wielu mebli. Jeżeli znajduje się w niej miejsce na szafę, niech będzie ona zabudowana, z drzwiczkami jak najmniej odróżniającymi się od otaczających ją ścian.

Prosty stolik nocny z szufladką pozwoli schować wszystkie przedmioty, które rozpraszałby wzrok. Łóżko także może być skromne, bez bogatego zagłówka. W wersji naprawdę minimalistycznej nierzadko wykorzystuje się po prostu sam materac.
Dodatki minimalistyczne muszą być ograniczone do minimum. Mowa tutaj na przykład o obrazach na ścianie – z powodzeniem wystarczy jeden, niespecjalnie kontrastowy. Minimalizm ceni sobie jasne barwy i unika ostrych połączeń. Biel ścian, jasna pościel bez rozpraszających wzorów, delikatne zasłony, dają w połączeniu najlepszy efekt końcowy.

Oświetlenie
Nawet najbardziej minimalistyczna sypialnia potrzebuje oświetlenia. W końcu to ono odpowiada za stworzenie pięknej, ale także praktycznej przestrzeni. Minimalizm ceni sobie proste formy, łatwe do utrzymania ich w czystości i nierozpraszające. Właśnie taki jest kulisty kinkiet Matis w kolorze białym. Na jasnym tle ściany dobrze wyglądają ciekawe kulki. Jego nieduża średnica sprzyja użyciu dwóch kinkietów. Świetnie będą one wyglądać nad łóżkiem, jako element wykańczający tę przestrzeń.

Ograniczenie mebli i dodatków w sypialni do niezbędnego minimum pomoże w lepszym wyciszeniu się wieczorem. To także atut ze względu na łatwość zapanowania nad porządkiem. Subtelna kolorystyka tylko wzmaga uczucie czystości. Przyjemniej w końcu wieczorem udać się do miejsca przejrzystego, w którym nic nie rozprasza, a także wstać rano w takim miejscu, zwłaszcza jeżeli przez okno zaglądają promienia słońca. Sypialnia w stylu minimalistycznym pozornie jest łatwa do urządzenia, ale to tylko pierwsze wrażenie.

Główną trudnością jest zadbanie o spójność wszystkich dodatków i wybranie tylko tych faktycznie niezbędnych. Rezygnacja z kolorowych grzbietów książek, okładek czasopism, telewizora, wzorzystych grafik może niektórym osobom nie przypaść do gustu. Nie można jednocześnie zapominać o oświetleniu, które niejako tworzy klimat całego wnętrza.


Kinkiet MATIS

Kinkiet MATIS

Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.