Sypialnia w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour

Opublikowany

Lubi wszystko, co błyszczące i miękkie. Pasują do niego dywany z długim włosiem, wielkie łóżka z tapicerowanymi zagłówkami oraz lustra. Poznajcie styl glamour!

Kolorystyka
Styl glamour musi być pełen przepychu. Dominują w nim szlachetne materiały, którym nie brakuje połysku oraz odważnych zestawień kolorystycznych - czerwieni, złota, srebra, perłowej bieli. W sypialni urządzonej w stylistyce glamour nie może zabraknąć toaletki z ozdobnym lustrem. Powinny się na niej znaleźć dekoracyjne pojemniki na kosmetyki i flakoniki perfum. Nie można zapomnieć także o krześle do toaletki, które musi się wyróżnić. Wszystko to powinno się kojarzyć z wystrojem ekskluzywnego butiku.

Oświetlenie 
Sypialnia to przede wszystkim oświetlenie. W takiej pełnej przepychu na suficie nie powinno zabraknąć kryształowego żyrandola. Nie można również pominąć oświetlenia punktowego. To ono jest odpowiedzialne za budowanie atmosfery tego pomieszczenia, ale pełni także rolę praktyczną.

Idealnym uzupełnieniem jest kinkiet Viviene marki Activejet - wprost stworzony do wnętrz w stylistyce glamour. Ma on dodatkową, ruchomą lampkę do czytania, której kąt dobrać można do swoich potrzeb. Najlepiej dwa kinkiety umieścić nad łóżkiem, dzięki czemu powstanie przyjemna przestrzeń do czytania, a dodatkowo kinkiet spełni rolę dekoracyjną.

Kinkiet Viviene

Kinkiet Viviene


W stylu glamour nie wolno zapominać o dekorowaniu ścian. W tym celu przyda się na przykład wykorzystanie wzorzystej tapety we wzór kwiatowy i nie tylko. Dobrze komponują się z nią również lustra, które optycznie powiększają przestrzeń. Innym pomysłem są ciekawe grafiki i obrazy w ozdobnych ramach, na przykład złotych lub srebrnych. Takie połączenie podkreśla luksusowy charakter. Nie trzeba mieć worka pełnego pieniędzy, aby urządzić swoją własną sypialnię w stylu glamour. W tym celu wystarczy kilka dodatków. Dobierz wzorzystą pościel, zadbaj o puchaty dywan, może tapicerowany podnóżek i oczywiście światło w energooszczędnej wersji LED. To ono nada sypialni ostatecznego splendoru.

Udostępnij

Pokój dziewczynki kontra pokój chłopca

Pokój dziewczynki i pokój chłopca to dwa różne światy. W jednym królują samochody i piłka nożna, natomiast w drugim wróżki, lalki i księżniczki. Nic dziwnego, że dodatki w obu pomieszczeniach także muszą się od siebie różnić.