Scrapbooking

Scrapbooking

Opublikowany

Tajemnicza nazwa scrapbooking to po prostu sztuka ręcznego ozdabiania i tworzenia albumów, kartek, pudełek i jeszcze wielu innych przedmiotów. Obecnie jest to bardzo popularne hobby, powstały na przykład dedykowane sklepy z całym niezbędnym do takiej zabawy sprzętem

Aby przygotować samodzielnie taki album, trzeba zacząć od kupna bazy. Może to być nie tylko pusty, prosty album, ale na przykład notes z grubszymi kartkami. Wszystko można także zrobić od podstaw samodzielnie, wykorzystując w tym celu grubą tekturę – będzie eko. Do tworzenia kartek okolicznościowych także niezbędna jest baza, tym razem wykonana na przykład z bloku technicznego. Może to być również kolorowa, sztywna kartka.

Do łączenia ze sobą stronnic albumów (o ile nie używa się gotowego), mogą służyć wstążeczki albo bindownica. Oprócz tych wydatków, najistotniejszy jest oczywiście kolorowy papier. Tutaj wyobraźnia pozwala już naprawdę poszaleć, do wyboru są zestawy jedno i wielokolorowe. Papier dobiera się pod względem jego gramatury oznaczanej cyfrowo. Papier różni się również swoją wielkością. Dodatkami są wszelkiego typu tasiemki, koronki i taśmy w formie samoprzylepnej lub nie, którymi zdobi się albumy i kartki. Wśród innych narzędzi przyda się ekierka, klej, ołówek i nożyczki. Przydatna może być gilotyna do cięcia papieru. Do wyboru są także ozdobne dziurkacze, stemple i jeszcze całe mnóstwo różnych sprzętów, ale w tym przypadku wszystko jest już uzależnione wyłącznie od fantazji artysty.

W scrapbookingu nie ma ograniczeń. Można korzystać ze wszystkich rodzajów materiałów, jeżeli tylko efekt jest satysfakcjonujący. Ta zabawa wymaga jedynie odrobiny wyobraźni i dobrego gustu, chociaż przy tworzeniu bardziej skomplikowanych projektów przydadzą się również zdolności manualne. Samodzielnie przygotowane kartki i albumy to znakomity pomysł na prezent dla rodziny i znajomych. Każdego z pewnością ucieszy taki indywidualnie zrobiony podarunek.

Scrapbooking umożliwia również ozdabianie na przykład pudełek na drobiazgi, skrzyneczek na biurko itp. To świetny sposób na relaks i odprężenie, ale także na rozwijanie swojej wyobraźni. Tym bardziej, że w Internecie aż roi się od inspiracji tematycznych, ponieważ to hobby jest prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij