Scrapbooking

Scrapbooking

Tajemnicza nazwa scrapbooking to po prostu sztuka ręcznego ozdabiania i tworzenia albumów, kartek, pudełek i jeszcze wielu innych przedmiotów. Obecnie jest to bardzo popularne hobby, powstały na przykład dedykowane sklepy z całym niezbędnym do takiej zabawy sprzętem

Aby przygotować samodzielnie taki album, trzeba zacząć od kupna bazy. Może to być nie tylko pusty, prosty album, ale na przykład notes z grubszymi kartkami. Wszystko można także zrobić od podstaw samodzielnie, wykorzystując w tym celu grubą tekturę – będzie eko. Do tworzenia kartek okolicznościowych także niezbędna jest baza, tym razem wykonana na przykład z bloku technicznego. Może to być również kolorowa, sztywna kartka.

Do łączenia ze sobą stronnic albumów (o ile nie używa się gotowego), mogą służyć wstążeczki albo bindownica. Oprócz tych wydatków, najistotniejszy jest oczywiście kolorowy papier. Tutaj wyobraźnia pozwala już naprawdę poszaleć, do wyboru są zestawy jedno i wielokolorowe. Papier dobiera się pod względem jego gramatury oznaczanej cyfrowo. Papier różni się również swoją wielkością. Dodatkami są wszelkiego typu tasiemki, koronki i taśmy w formie samoprzylepnej lub nie, którymi zdobi się albumy i kartki. Wśród innych narzędzi przyda się ekierka, klej, ołówek i nożyczki. Przydatna może być gilotyna do cięcia papieru. Do wyboru są także ozdobne dziurkacze, stemple i jeszcze całe mnóstwo różnych sprzętów, ale w tym przypadku wszystko jest już uzależnione wyłącznie od fantazji artysty.

W scrapbookingu nie ma ograniczeń. Można korzystać ze wszystkich rodzajów materiałów, jeżeli tylko efekt jest satysfakcjonujący. Ta zabawa wymaga jedynie odrobiny wyobraźni i dobrego gustu, chociaż przy tworzeniu bardziej skomplikowanych projektów przydadzą się również zdolności manualne. Samodzielnie przygotowane kartki i albumy to znakomity pomysł na prezent dla rodziny i znajomych. Każdego z pewnością ucieszy taki indywidualnie zrobiony podarunek.

Scrapbooking umożliwia również ozdabianie na przykład pudełek na drobiazgi, skrzyneczek na biurko itp. To świetny sposób na relaks i odprężenie, ale także na rozwijanie swojej wyobraźni. Tym bardziej, że w Internecie aż roi się od inspiracji tematycznych, ponieważ to hobby jest prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych.
Powiązane artykuły
Kalendarz na 2019 na bazie własnych zdjęć

Sezon na kalendarze w pełni. Na księgarnianych półkach czekają na nas konie, krajobrazy, małe kotki i złote sentencje filozoficzne. Każdej jesieni to samo – zmienia się jedynie ostatnia cyfra w dacie. A może więc by tak stworzyć własny? Taki, na który będziemy patrzeć z
Archiwizacja fotografii – przechowywanie zdjęć tak, by nie zginęły

Nowoczesne technologie, choć pozwalają ze zdjęciami robić cuda, rozleniwiły współczesnego człowieka. Nie drukujemy ich, bo przecież zawsze mamy do nich dostęp – na komórce, laptopie, czy w chmurze. Dopiero, gdy stracimy swoje pliki, zaczynamy z rozrzewnieniem wspominać r
Tajniki fotografii krajobrazowej – jak zrobić zdjęcia, które doskonale sprawdzą się jako plakaty?

Pierwsza lekcja fotografii, jaką otrzymamy od mistrzów fachu, ograniczy się do dwóch magicznych słów: kadr i linie wiodące. To one decydują o tym, w jaki sposób widz będzie patrzył na zdjęcie. Nadają głębię i wywołują uczucia związane z fotografią. Są podstawą, bez które
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.