Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Opublikowany

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?Wybór koloru 2018, który można określić jako „brudny róż”, wisiał w powietrzu. Już od dłuższego czasu widać było ten odcień w różnych dziedzinach życia. Wybór stonowanego różu spowodowany może być rosnącą potrzebą spokoju, relaksu, ale także nowej energii. W zależności, z jakimi barwami zostanie zestawiony - zaowocuje innym charakterem ogólnym wnętrza.  

Chcąc uzyskać przytulny dom należy połączyć „brudny róż” z kolorami ziemi, głównie reprezentowanymi przez brązy czy ceglasty pomarańcz. Dobrze sprawdzi się zestawienie brudnego różu z naturalnym drewnem. Całość można podkreślić oświetleniem, które ożywi ciepłe barwy, a stłumi zimne dodając im szarości.

Energetyczne wnętrze uzyskamy poprzez kontrastowe zestawienia kolorystyczne. Niewielkie ilości odważnych zestawień na neutralnym tle dają poczucie rześkości i energii.

Równowagę między świeżością i przytulnością uzyskamy łącząc róż z chłodnymi niebieskimi tonami. Grupa kolorów niebieskich we wszelkich odmianach bardzo często pojawia się w aranżacjach. Kobaltowy, chabrowy, atramentowy, modry i ażurowy należą do tych ciemnych , które absorbują światło. Wybierając takie zestawienie musimy pamiętać o mocnym oświetleniu wnętrza - do tego najlepiej nadają się źródła światła o natężeniu  500 luksów . 

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – kuchnia

temu

Kuchnia jest miejscem pracy, ale także wypoczynku w gronie rodzinnym. Dobór praktycznego oświetlenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie - można dzięki niemu na przykład wyodrębnić strefy.
Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

temu

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.
Kinkiety Mero - funkcjonalny i zaskakujący!

temu

Activejet Mero to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, ale także w zaciszu domowym. Jego forma podłużnej listwy w kolorze srebrnym, umożliwia tworzenie swoich własnych kompozycji. Przedstawiamy pomysły na dwie nietypowe ozdoby, do których wykonania warto skorzystać z kinkietów z serii Mero.
Monochromatyczna łazienka

temu

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.