Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Opublikowany

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?Wybór koloru 2018, który można określić jako „brudny róż”, wisiał w powietrzu. Już od dłuższego czasu widać było ten odcień w różnych dziedzinach życia. Wybór stonowanego różu spowodowany może być rosnącą potrzebą spokoju, relaksu, ale także nowej energii. W zależności, z jakimi barwami zostanie zestawiony - zaowocuje innym charakterem ogólnym wnętrza.  

Chcąc uzyskać przytulny dom należy połączyć „brudny róż” z kolorami ziemi, głównie reprezentowanymi przez brązy czy ceglasty pomarańcz. Dobrze sprawdzi się zestawienie brudnego różu z naturalnym drewnem. Całość można podkreślić oświetleniem, które ożywi ciepłe barwy, a stłumi zimne dodając im szarości.

Energetyczne wnętrze uzyskamy poprzez kontrastowe zestawienia kolorystyczne. Niewielkie ilości odważnych zestawień na neutralnym tle dają poczucie rześkości i energii.

Równowagę między świeżością i przytulnością uzyskamy łącząc róż z chłodnymi niebieskimi tonami. Grupa kolorów niebieskich we wszelkich odmianach bardzo często pojawia się w aranżacjach. Kobaltowy, chabrowy, atramentowy, modry i ażurowy należą do tych ciemnych , które absorbują światło. Wybierając takie zestawienie musimy pamiętać o mocnym oświetleniu wnętrza - do tego najlepiej nadają się źródła światła o natężeniu  500 luksów . 

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

temu

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.
Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

temu

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.
Oświetlenie pokoju małego mistrza

temu

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.
Wpływ barwy i natężenia światła na samopoczucie

temu

Czy wiesz, że światło ma kluczowy wpływ na to, jak czujesz się w danym momencie? Jesień i zima to ten czas w roku, kiedy mniej jest naturalnego światła, a to może wywoływać nawet stany depresyjne. Z pewnością powoduje to, że ludzie stają się bardziej senni, apatyczni, mają mniej energii, a co za tym idzie – z mniejszą efektywnością wykonują swoje codzienne zadania. Aby temu zaradzić warto odpowiednio dobrać oświetlenie w swoim domu i miejscu pracy.

Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.