Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Opublikowany

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?Wybór koloru 2018, który można określić jako „brudny róż”, wisiał w powietrzu. Już od dłuższego czasu widać było ten odcień w różnych dziedzinach życia. Wybór stonowanego różu spowodowany może być rosnącą potrzebą spokoju, relaksu, ale także nowej energii. W zależności, z jakimi barwami zostanie zestawiony - zaowocuje innym charakterem ogólnym wnętrza.  

Chcąc uzyskać przytulny dom należy połączyć „brudny róż” z kolorami ziemi, głównie reprezentowanymi przez brązy czy ceglasty pomarańcz. Dobrze sprawdzi się zestawienie brudnego różu z naturalnym drewnem. Całość można podkreślić oświetleniem, które ożywi ciepłe barwy, a stłumi zimne dodając im szarości.

Energetyczne wnętrze uzyskamy poprzez kontrastowe zestawienia kolorystyczne. Niewielkie ilości odważnych zestawień na neutralnym tle dają poczucie rześkości i energii.

Równowagę między świeżością i przytulnością uzyskamy łącząc róż z chłodnymi niebieskimi tonami. Grupa kolorów niebieskich we wszelkich odmianach bardzo często pojawia się w aranżacjach. Kobaltowy, chabrowy, atramentowy, modry i ażurowy należą do tych ciemnych , które absorbują światło. Wybierając takie zestawienie musimy pamiętać o mocnym oświetleniu wnętrza - do tego najlepiej nadają się źródła światła o natężeniu  500 luksów . 

Udostępnij

Powiązane artykuły
7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

temu

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i
Telewizor w całkiem nowym wydaniu

temu

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.
Kinkiety dla wielbicieli czytania

temu

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.
Wnętrze w stylu minimalistycznym

temu

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.