Wykorzystywanie metalu w aranżacjach wnętrz wciąż nie słabnie – wręcz przeciwnie. Metal cieszy się dużą popularnością, już nie tylko w stylach industrialnych, ale i nowoczesnych czy nawet skandynawskich. Stosowana obróbka metalu pozwala na wybranie wielu elementów – począwszy od mebli czy lamp skończywszy na subtelnych wykończeniach.
Metalowe elementy w aranżacjach wnętrz zazwyczaj kojarzą się z elegancją. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób włącza je do swoich pomieszczeń. Takie elementy najczęściej spotykane są w wykończeniach mebli kuchennych czy na schodach. Jeśli metal kojarzy ci się zbyt surowo z łatwością możesz go ocieplić na przykład dodając do wnętrza żywe kwiaty lub pastelowe dodatki. Panuje błędne przekonanie, że metal „rezerwuje się” tylko dla wnętrz w stylu industrialnym.
Co można łączyć z metalem?
Choć może się to wydawać absurdalne, tak z metalem niemal wszystko wygląda dobrze. Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji i tego, w jakim stylu chcemy urządzić swoje mieszkanie. Metal łączy się z drewnem, szkłem, a nawet betonem. Taka korelacja idealnie wkomponuje się w styl nowoczesny!
Metalowe ozdoby
Wszelkie ozdoby czy dekoracje są dopełnieniem wnętrza, dlatego też, chcąc zaprosić nieco elegancji do pomieszczenia, warto rozważyć włączenie do niego metalowych dodatków. Jedną z metod dekoracji – najprostszą, a zarazem efektywną – jest powieszenie obrazów. Metalowa ramka z plakatem czy zdjęciem zawsze wygląda dobrze! Musimy jednak pamiętać, by obrazy nie wprowadzały zbyt dużo chaosu. Jeśli decydujemy się np. na botaniczny motyw przewodni – niech wszystkie obrazy w pomieszczeniu nawiązują do tej tematyki. Na ścianie równie pięknie prezentować się będzie metalowy zegar – ale i tutaj trzeba uważać. Zbyt duży zegar może przytłoczyć całe wnętrze.
Subtelnym uzupełnieniem stanie się lampa wisząca SISI Black wyróżniająca się minimalistycznym, acz gustownym designem. Jej uniwersalność sprawia, że w każdym pomieszczeniu prezentuje się rewelacyjnie. Chcąc dodać wnętrzu wyrazistości, ale i pazura możemy wybrać lampę wiszącą LOLY – dostępną w trzech wersjach kolorystycznych, za sprawą których dopasujemy ją do wybranych dodatków.
Spójność to podstawa
Kluczem do harmonii pomieszczenia jest integralność wszystkich elementów. W tym wypadku najlepiej konsekwentnie dobierać materiały i elementy wyposażenia. Można śmiało pozwolić sobie na łączenie kolorów czy tkanin, jednak pamiętajmy, by nie przesadzić. Za duży przepych, jak i surowość nie zawsze wyglądają dobrze.
Stawiając na metalowe lampy wiszące, warto postawić na podobne oświetlenie. Idealnym przykładem jest lampa biurkowa LOLY dostępna w trzech kolorach, dzięki czemu nie musimy się ograniczać do jednej barwy. Zawsze najlepszymi dodatkami są te łączące nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność. Ciekawe połączenie stanowi seria NICOLE – podobnie jak poprzedniczka, również dostępna w trzech wariantach kolorystycznych. Oba produkty świetnie nadają się nie tylko na biurko, ale i stolik nocny czy toaletkę.
Zadbaj o szczegóły
Zdarza się, że dobierając dodatki skupiamy się na tych najbardziej widocznych, zapominając tym samym o innych elementach. Przykładem mogą być wieszaki w przedpokoju – używamy ich niemal codziennie, a nie przywiązujemy do nich dużej uwagi. W tym wypadku metalowe wieszaki są strzałem w dziesiątkę – nie tylko dobrze się prezentują, ale i są wytrzymałe, dzięki czemu nie straszne im grube kurtki.
Innym metalowym dodatkiem są kwietniki, dodające pomieszczeniom uroku i… ciepła. Pasujące do zielonych kwiatów stają się niemal jednością z podtrzymywaną rośliną.
Metal we wnętrzach to nie tylko styl industrialny. Poprzez elegancję i często prostotę, takie elementy świetnie wkomponowują się niemal w każdą przestrzeń, nadając jej finezji. Zostawiając z tyłu schematy i otwierając się na nowe dostrzeżemy, że metalowe dodatki w postaci lamp czy ramek na zdjęcia i u nas świetnie się odnajdą.