Podświetlenie półek w szafie – jak stworzyć niepowtarzalny styl
Podświetlenie półek w szafie – jak stworzyć niepowtarzalny styl

Podświetlenie półek w szafie – jak stworzyć niepowtarzalny styl

Opublikowany

Lead

Oświetlenie pełni w domu nie tylko rolę użytkową, ale i estetyczną. Zastosowanie odpowiednich lamp pomaga stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni klimat, dobrany do charakteru pokoju. Odważnym i niesamowicie kreatywnym zabiegiem jest podkreślanie światłem konkretnych przedmiotów lub części pomieszczenia – sprawdza się to szczególnie, kiedy mamy obraz lub mebel, którym chcielibyśmy się pochwalić. Gwiazdą naszego pokoju dziennego, sypialni lub gabinetu mogą stać się także… półki. Doskonale można oświetlić je za pomocą taśm LED – te z oferty Activejet są wytrzymałe i efektowne, z okresem żywotności do 30 tysięcy godzin.

Inny wymiar garderoby
Jak często zdarzało wam się szukać czegoś rano w szafie, budząc przy okazji drugą połówkę? Rozwiązaniem tego problemu może być zamontowanie drążka ubraniowego z wbudowanym podświetleniem LED. To niezwykle praktyczne rozwiązanie – od tej pory na pewno nie zgubicie się we własnej szafie! Większość drążków posiada czujniki ruchu, dzięki czemu światło będzie samo uruchamiało się po otwarciu szafy. Do wyboru są drążki podświetlone jednostronnie lub obustronnie. Możecie manipulować barwą emitowanego światła: ciepłe odcienie pozwolą także we wnętrzu szafy zachować wrażenie przytulności, zimne natomiast nadadzą waszej garderobie chłodny, nowoczesny rys. Możecie także zastosować taśmy LED – w ofercie Activejet znajdują się nowoczesne taśmy emitujące ciepłe i zimne światło, a także taśmy w żelu.

Podkreślić, ale nie przekreślić
Jeśli zależy wam na wyraźnym efekcie dekoracyjnym, warto pamiętać, że światło ozdobne skierowane na półki nie powinno być zbyt jasne. Nie chodzi bowiem o to, żeby zastępowało oświetlenie główne, ale wydobywało z przestrzeni elementy, na których nam zależy. Warto poeksperymentować z barwą oświetlenia – nowością w ofercie Activejet są produkty emitujące światło o neutralnej barwie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie oświetlenia punktowego – można je wmontować w panelu podsufitowym.

Magia detalu
Do podświetlania półki, wnętrza gabloty lub ulubionego obrazu idealnie nadają się kinkiety LED. Jeśli chcemy zamontować kinkiet u góry, sprawdzi się model Otti, do podświetlenia od dołu lepsze będą kinkiety z serii Pini. Strumień światła nakierowany na wybraną półkę wyraźnie podkreśli jej znaczenie. W bogatej ofercie lamp znajdują się takie, których minimalistyczny styl pozwoli całkowicie skupić się na oświetlanym przedmiocie. Dobrze wybrać oprawy umożliwiające swobodną regulację – od nas zależy, czy będziemy chcieli stworzyć wyraźne „muzealne” wrażenie, czy raczej delikatne otulić światłem wybrany przedmiot.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.