Oświetlenie tarasu i werandy
Oświetlenie tarasu i werandy

Oświetlenie tarasu i werandy

Opublikowany

Lead

Kolacja z rodziną lub miły wieczór w towarzystwie znajomych sprzed lat – na takie okazje taras lub weranda są po prostu niezastąpione. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe łączą w sobie funkcjonalność i styl. W zależności od okazji możemy wykreować na naszym tarasie odpowiedni nastrój, nie rezygnując jednocześnie z wygody i bezpieczeństwa. Postawmy na diody LED – to obecnie najbardziej ekologiczne i trwałe rozwiązanie na rynku. W ofercie Activejet jako bonus otrzymacie także wyjątkowy design. 

Magia letnich wieczorów
Lato nie istnieje bez wieczorów spędzanych na tarasie. Wrażenie przytulności i relaksu zapewni nam odpowiednie oświetlenie stołu – tutaj dobrze sprawdzi się lampa umieszczona tuż nad nim lub pod zadaszeniem. Warto pomyśleć o takich lampach, które automatycznie uruchamiają się rano i gasną wieczorem. Nie będziemy musieli pamiętać o włączaniu i wyłączaniu światła, a dodatkowo poczujemy się bezpiecznie – oświetlony taras jest dobrym straszakiem na złodziei. Dodatkowo można także zastosować oświetlenie dekoracyjne – na przykład lampy podkreślające lubiane rośliny. Często wokół tarasu lub werandy montuje się słupki oświetleniowe – dobre, wyraźne światło zagwarantują raczej te wyższe. Ciekawym uzupełnieniem będą kinkiety – emitując rozproszone promienie, doskonale budują nastrój. Świetnie będą prezentowały się kinkiety z serii Activejet Santa, lub bardziej nowoczesne Zen. Wybierając lampy na taras, warto postawić na kilka podobnych – zbytnia różnorodność może wywołać w wystroju niepotrzebny chaos. Tak jak we wszystkim, również i tutaj ważny jest umiar.
Nie zapominajmy także o względach bezpieczeństwa – jeśli przy tarasie znajdują się schody, je także trzeba oświetlić. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie taśmy LED przy stopniach – ułatwia widoczność po zmroku i dodaje schodom magii.

Pamiętajmy o barwie i materiałach
Odpowiednio dobrane światło pozwoli nam się pozbyć nieproszonych, a tak częstych na letnich imprezach gości – mowa oczywiście o komarach i innych insektach. Strumień o zabarwieniu żółtym skutecznie je odstrasza – pamiętając o tym, na tarasie wykorzystujmy cieplejsze barwy. Ponadto ciepłe odcienie światła sprzyjają relaksowi. Dobrym wyborem zawsze są żarówki LED – to proekologiczne rozwiązanie jest inwestycją na lata. Tego typu lampy oszczędzają do 80% energii, a czas ich żywotności to nawet 30 tysięcy godzin.
Lampy montowane na tarasie muszą być przeznaczone do zewnętrznych powierzchni – ich stopień ochrony powinien wynosić IP54. Nie bez znaczenia jest także materiał obudowy – kupując lampy na taras, zdecydowanie trzeba postawić na oprawy ze stali nierdzewnej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.