Lampy do twojego gabinetu
Lampy do twojego gabinetu

Lampy do twojego gabinetu

Opublikowany

Lead

Oświetlenie powinno podkreślać charakter danego pomieszczenia i ułatwiać wykonywane w nim codziennie czynności. Inne reguły obowiązują zatem przy oświetlaniu sypialni, a inne w przypadku pokoju dziennego. Lampy używane w gabinecie lub domowym biurze powinny sprzyjać skupieniu. Chłodne odcienie światła stworzą atmosferę idealną do pracy. Obecnie w ofercie Activejet znajdują się także produkty emitujące światło o neutralnej barwie.

Planuj od początku do końca
Jeśli zdarza nam się pracować w domu, z pewnością wiemy, jak wiele czynników wpływa na poziom naszego skupienia i komfort wykonywania zadań. Przy projektowaniu pomieszczenia przeznaczonego do pracy i nauki nie ma sensu oszczędzać – w końcu to w tym pokoju mają powstawać wspaniałe idee!
Światło jest podstawą wygody naszej pracy. Wybierając lampy do naszego gabinetu, powinniśmy uważnie przyjrzeć się umieszczonym na nich oznaczeniom. Koniecznie należy brać pod uwagę współczynnik oddawania barw, czyli Ra (CRI). W przypadku lamp dobieranych do gabinetów i biur, zaleca się, aby ten parametr przekraczał poziom 80. Jeśli jednak w naszym gabinecie spędzamy dużo czasu, wymieniony współczynnik powinien być większy niż 90 – takie oświetlenie poleca się między innymi do gabinetów stomatologicznych i wszelkiego rodzaju pracowni, gdzie ważny jest naturalny odbiór barw.
Do pracy lepiej wybierać chłodniejszą barwę światła – sprzyja skupieniu i pobudza do działania. Światło stosowane w biurze powinno być jasne, aby nie męczyć i nie przeciążać oczu, a także stwarzać naturalne wrażenie, kiedy spędzamy cały dzień w pomieszczeniu i nie mamy dostępu do światła dziennego.
Efekt kilku źródeł
Biuro wymaga oświetlenia z kilku źródeł. Lampa stojąca na biurku powinna być odpowiednio ustawiona, tak aby pracy nie utrudniało nam odbijanie światła. Warto postawić na nową w portfolio Activejet lampkę Pulsar, która poza możliwością wyboru z pomiędzy trzech barw światła, posiada również wyjście USB pozwalające na ładowanie urządzeń. Oświetlenia wymagają także półki i szafki – sprawdzą się tutaj niskoprofilowe oprawy podszafkowe, ewentualnie oprawy z zaciskami. Wygodne i funkcjonalne są taśmy LED – w ofercie Activejet znajdują się taśmy emitujące światło ciepłe i zimne, a także taśmy w żelu. Dzięki takiej instalacji oświetlenia nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem potrzebnych nam do pracy materiałów. Niebagatelne znaczenie ma także oszczędność – w domowym biurze światło jest niekiedy wykorzystywane przez wiele godzin. Planując oświetlenie warto zatem wybierać żarówki LED. Czas świecenia tych z oferty Activejet dochodzi do 30 tysięcy godzin, a każdy z produktów objęty jest trzyletnią gwarancją.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.