Oświetlenie wyspy kuchennej
Oświetlenie wyspy kuchennej

Oświetlenie wyspy kuchennej

Opublikowany

Lead

W nowoczesnych kuchniach dobre oświetlenie to podstawa – zapewnia komfort pracy i spożywania posiłków, a oprócz tego ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia, optycznie je zmniejszając lub zwiększając. Planując oświetlenie kuchni należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poza wygodą liczy się estetyka, a coraz częściej – także ekologia. 

Dobrym pomysłem jest zastosowanie oświetlenia LED – w ofercie Activejet znajdziecie praktyczne rozwiązania oświetleniowe do waszej kuchni. Aby w kuchni dobrze nam się przebywało, potrzebne jest co najmniej kilka źródeł światła. Przyjęło się, że oświetlenie ogólne powinno być rozproszone, w przeciwieństwie do światła przeznaczonego dla przestrzeni roboczej, które musi być skupione i jasne. Osobne źródło światła przeznacza się także dla stołu – trzeba je rozmieścić tak, aby nie oślepiało siedzących przy nim osób. Pamiętajmy, że w kuchni lepiej sprawdza się światło o cieplejszej barwie – dzięki niemu posiłki wyglądają apetyczniej. 

Poza diodami emitującymi ciepłe światło, w ofercie Activejet znajdziecie także modele ze światłem neutralnym – idealnym do każdej współczesnej kuchni. Kuchnie z wyspą powoli stają się standardem. Taka aranżacja pomieszczenia daje więcej przestrzeni i ułatwia wykonywanie codziennych czynności wspólnie z domownikami. Choć wyspa kuchenna jest przeznaczona do pracy, często staje się ulubionym miejscem w pomieszczeniu i przejmuje funkcje stołu. Wyspa kuchenna wymaga odpowiedniego oświetlenia – warto tutaj przemyśleć zarówno kwestię techniczną, jak i estetyczną. Ostatnio coraz częściej wybieranym oświetleniem są diody i taśmy LED. W przypadku oświetlenia LED-owego należy pamiętać o osłonie – odpowiednie klosze zapobiegną odbijaniu światła od powierzchni wyspy, a tym samym nieprzyjemnym doznaniom wzrokowym.

Jeśli nasza wyspa jest długa, możemy zdecydować się na większą liczbę lamp zwisających z sufitu. Wtedy powinniśmy wybrać mniejsze modele i rozmieścić je przy zachowaniu przynajmniej 50-centymetrowego odstępu. Dobrym posunięciem jest dodatkowe doświetlenie płyty grzejnej – umieszczenie lampy w okapie będzie miało nie tylko walor praktyczny, ale i dekoracyjny. Kiedy na wyspie nie ma kuchenki, można się zdecydować na umieszczenie półki z zamontowanymi pod spodem oprawami. 

W roli dodatkowego światła sprawdzą się kinkiety – do nowoczesnej kuchni z wyspą będą pasowały te z serii KOBI lub ZEN. W przypadku mniejszych wysp, spokojnie wystarczy jedna duża wisząca lampa – takie rozwiązanie sprawdza się przy wyspie prowansalskiej. Lamp nie można umieszczać zbyt nisko nad wyspą, abyśmy w czasie pracy nie zawadzali o nie głową. Kable doprowadzające prąd da się ukryć w suficie podwieszanym. W suficie możecie także dodatkowo podłączyć taśmy LED – wtedy w zależności od nastroju będziecie mogli wygodnie manipulować światłem, uruchamiając jedne lampy i wyłączając inne. 

W ofercie Activejet dostępne są taśmy emitujące światło ciepłe, zimne, a także taśmy w żelu. Dobre oświetlenie to podstawa komfortu pracy w kuchni – warto zatem sprecyzować nasze potrzeby i drobiazgowo zaplanować rozmieszczenie światła. Zastosowanie oświetlenia LED to także ukłon w stronę środowiska – tego typu lampy zużywają aż 85% mniej energii niż zwykłe żarówki. Dodatkowo kupując produkty Activejet możemy liczyć na aż 3 lata gwarancji. Czas świecenia diod Activejet dochodzi do nawet 30 000 godzin. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.