Praktyczne rozwiązania oświetleniowe w kuchni
Praktyczne rozwiązania oświetleniowe w kuchni

Praktyczne rozwiązania oświetleniowe w kuchni

Opublikowany

Kuchnia to miejsce, które wymaga szczególnego podejścia oświetleniowego. Najczęściej w skład kuchni wchodzi zarówno część robocza, przeznaczona do przygotowywania posiłków, jak i jadalnia. Choć dobra widoczność będzie w tym przypadku podstawą, równie ważne pozostają oszczędność i wygoda. 

Niech gotowanie będzie przyjemnością
Przygotowywanie posiłków bywa niekiedy naprawdę czasochłonne – sprawmy, aby czas spędzony na tej czynności upłynął nam przyjemnie i komfortowo. W obrębie przestrzeni roboczej, czyli blatu i kuchenki, najważniejszą kwestią pozostaje dobra widoczność. W kuchni nie brakuje naturalnie zaciemnionych miejsc – mowa tu o wszystkich rogach i ukrytych kątach, gdzie nie dociera światło. Jeśli chcemy maksymalnie rozjaśnić te kłopotliwe przestrzenie, wybierzmy taśmy LED – najlepiej zamontowane tuż nad blatem i pod szafkami. Przy oświetlaniu kuchni lepiej sprawdzi się ciepły odcień światła - nada potrawom przyjemny, apetyczny wygląd.

Celebruj posiłki
Stół możemy oświetlić kilkoma wiszącymi nad nim lampami. Jak zwykle ważny jest w tym przypadku umiar – 3 lampy sufitowe w zupełności wystarczą. Jeśli wybierzemy nieprzezroczyste klosze, będziemy mieli pewność, że światło się nie rozproszy i pozostanie skoncentrowane wyłącznie na przestrzeni blatu.
Także w przypadku części jadalnej powinniśmy zdecydować się na ciepłe światło, o odcieniu poniżej 3000 K. Taki odcień światła sprzyja nawiązywaniu kontaktu, dzięki czemu spożywany posiłek nabierze charakteru rodzinnego lub towarzyskiego wydarzenia. 

Jasna oszczędność
W pomieszczeniach, gdzie światło jest wykorzystywane niekiedy przez wiele godzin, warto zainwestować w oszczędne źródła światła, takie jak na przykład lampy LED. Diody z oferty Activejet świecą nawet 30 000 godzin, a na pełne rozbłyśnięcie potrzebują czasu poniżej jednej sekundy. To realna oszczędność i rozwiązanie przyjazne środowisku. W bogatej ofercie produktów Activejet znajdują się diody odpowiednie do każdego nowoczesnego mieszkania.Treść

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.