Oświetlenie idealne do minimalistycznych wnętrz
Oświetlenie idealne do minimalistycznych wnętrz

Oświetlenie idealne do minimalistycznych wnętrz

Opublikowany

Minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody. Choć minimalistycznym wystrojem rządzi prostota i wygoda, zaaranżowanie tego typu wnętrza wymaga wielu przemyślanych decyzji. Źle ustawiony mebel czy zbyt nasycona barwa ścian łatwo zepsują efekt przestronności – a przecież właśnie on najbardziej się liczy. Równie ważna jest tutaj kwestia oświetlenia. Odpowiednio dobrane, pozwoli nam zwielokrotnić efekt stylowej prostoty. Do oświetlenia minimalistycznego wnętrza doskonale nadają się produkty Activejet. Diody LED zapewnią każdemu pomieszczeniu dostęp do dużej ilości światła przy odczuwalnie mniejszych nakładach finansowych.

Styl minimalistyczny przywędrował do nas z Japonii. Przy planowaniu minimalistycznego wystroju liczy się jedna zasada: mniej znaczy więcej. Obecnie oszczędny wystrój jest popularny zarówno w naszych domach, jak i na zewnątrz nich. Dla minimalistów liczy się prostota i jakość - przy kreowaniu wystroju nie ma mowy o pomyłkach, każdy detal powinien idealnie harmonizować się z resztą. Do prostych wnętrz najczęściej dobieramy meble w geometrycznych kształtach i subtelnych kolorach. Stawiamy także na dobry dostęp do światła – za dnia słonecznego, a wieczorem sztucznego.

Jak zatem oświetlić nowoczesne, oszczędne wnętrze, żeby podkreślić jego charakter? Idealnym rozwiązaniem będą kinkiety. Kilka kinkietów umieszczonych blisko siebie pozwala oświetlić duże powierzchnie, czyniąc pomieszczenie jasnym i przestronnym po zapadnięciu zmroku. Z liczbą punktów oświetleniowych nie powinniśmy przesadzać – trzy kinkiety umieszczone na ścianie przy strefie wypoczynkowej w zupełności wystarczą. W ofercie Activejet znajdują się między innymi idealne do minimalistycznych aranżacji kinkiety Zen i Kobi. Dyskretnie zapewnią stały dopływ światła, podkreślając efekt oszczędnej prostoty. Możemy także wybrać kinkiety w kształcie kuli, na przykład z serii Matis. Kinkiety nadają się do malowania i dekorowania, jeśli jednak stawiasz na proste rozwiązania, możesz pozostawić je w białym kolorze.

Jeszcze bardziej nowoczesny efekt zapewni zastosowanie taśm LED. Ponieważ są proste w montażu, idealnie spełniają założenia minimalizmu. Oprócz tego zapewnią naszemu mieszkaniu stały dopływ światła, nie zwracając na siebie jednocześnie uwagi. Taśmy LED można z powodzeniem zamontować w podwieszanym suficie, przy brzegach sofy albo łóżka, a także pod szafkami. W ofercie Activejet znajdziemy taśmy emitujące światło ciepłe i zimne. Do nowoczesnego wystroju polecamy chłodniejszą barwę – nada pomieszczeniu rys sterylności i perfekcji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.