Oświetlamy domowy warsztat pracy!

Oświetlamy domowy warsztat pracy!

Garaż, piwnica i strych to miejsca, do których urządzenia nie przykłada się olbrzymiej wagi. Zazwyczaj są one traktowane jako przestrzeń do przechowywania wszelkich niepotrzebnych już gratów. Tymczasem można je urządzić i z łatwością zamienić w domowy warsztat pracy. Kluczem do tego, poza zakupem szafek i półek, jest również postawienie na odpowiednie oświetlenie.

Oświetlenie główne
Być może masz  hobby, do uprawiania którego przydałaby Ci się dodatkowa przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem jest  przygotowanie warsztatu na strychu, w piwnicy lub w garażu. W takich miejscach naturalnego światła z pewnością brakuje i posiłkować się trzeba sztucznym oświetleniem przez całą dobę. Dlatego zacznij od wyboru solidnego oświetlenia sufitowego. Dekoracyjność to tutaj najmniej istotna kwestia - podstawą jest praktyczność. W lampie postaw na mocną żarówkę, na przykład źródło światła z diodami LED. Praktycznym wyborem jest światło w odcieniu zimnym, sprzyjające pracy i koncentracji. Zwróć uwagę, żeby lampa nie wisiała nisko (będzie to przeszkadzało w pracy), a także, aby była jak najbardziej praktyczna w czyszczeniu, ponieważ w takich miejscach nie brakuje kurzu. Dobrze sprawdzi się plafon. Z industrialnym klimatem wnętrza korespondować będą metalowe lampy.

Techniczne oświetlenie punktowe
Światło sufitowe jest ważne chociażby z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jednak to nie wszystko. Nie wolno zapominać również o istotnej roli oświetlenia punktowego. To dzięki niemu zachowanie porządku lub praca w takich miejscach jak garaż, piwnica lub strych będzie dużo łatwiejsze. Dobrym pomysłem jest wybór oświetlenia podszafkowego. Jeżeli zdecydujesz się na montaż wiszących szafek lub półek, zyskasz pod spodem miejsce na blat. Możesz tam umieścić na przykład narzędzia stolarskie lub maszynę do szycia. Jednolita linia światła z góry sprawi, że Twój wzrok nie będzie się męczył, a wszystkie wykonywane prace i narzędzia zyskają jednolite podświetlenie.

Doskonałym wyborem oświetlenia do takiej przestrzeni będzie oświetlenie podszafkowe marki Activejet. W kategorii oświetlenia podszafkowego marki Activejet znajdziemy szereg innowacyjnych i funkcjonalnych produktów, między innymi panele oświetleniowe LED, panele oświetleniowe LED z czujnikiem ruchu, oświetlenie punktowe LED, oświetlenie punktowe LED z czujnikiem ruchu czy oświetlenie LED do szafy z czujnikiem wibracji. To nowoczesne i funkcjonalne produkty oświetleniowe, wśród których każdy znajdzie coś idealnego do swoich potrzeb. Wszystkie produkty znajdziecie w sklepie Sferis.
Powiązane artykuły
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
TOSCANIA – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Marka Activejet ciągle wprowadza do swojej oferty nowości. Jedną z nich jest seria różnorodnych lamp TOSCANIA w stylistyce pasującej do modnego obecnie trendu skandynawskiego i industrialnego. To linia reflektorów i listew w wersji jedno-, dwu- i trzypunktowej.
Muzyczna taśma LED – urządzamy chillout room

Metalowe elementy w aranżacji wnętrz

Metal jest ponadczasowy. To tworzywo solidne, opierające się zmieniającym się trendom. Doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny, dlatego dopasować go można do każdego typu nowoczesnego wnętrza. Metal sprawdzi się we współczesnym lofcie, wnętrzu skandynawskim, ale także bardzo przytulnym pomieszczeniu shabby chic czy lubiącym przepych stylu glamour. Dlatego warto czerpać z jego dobrodziejstwa pełnymi garściami.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.