Jak prawidłowo okleić ramę łóżka taśmą LED?

Jak prawidłowo okleić ramę łóżka taśmą LED?

Opublikowany

Podoba Ci się rama łóżka w sypialni oklejona taśmą LED? Taki efekt uzyskać można bardzo łatwo. Wykonasz je samodzielnie, z małą pomocą tylko podstawowych narzędzi. Co najważniejsze jest to rozwiązanie niedrogie.

Podoba Ci się rama łóżka w sypialni oklejona taśmą LED? Taki efekt uzyskać można bardzo łatwo. Wykonasz je samodzielnie, z małą pomocą tylko podstawowych narzędzi. Co najważniejsze jest to rozwiązanie niedrogie. Taśma LED przyklejona wokół ramy łóżka ma funkcje również użytkowe.

Przede wszystkim tworzy w sypialni niezwykły nastrój. Zwłaszcza jeżeli wybierzesz taśmę ze zmiennymi kolorami, dopasowanymi do równie zmiennych okoliczności. Taśma LED o ciepłej barwie przyda się do wieczornej lektury książki albo do oglądania filmów. Sposób montażu taśmy LED nie jest skomplikowany.

W tym celu należy zakupić odpowiednią taśmę LED, dostosowaną do wymiarów łóżka. Oferta Activejet jest pod tym względem bardzo szeroka. Następnie rozciągnij ją na całej długości i przyklej, wykorzystując na przykład dwustronną taśmę. Jeżeli oparcie Twojego łóżka jest bardzo duże, możesz tylko tam zainstalować taśmę LED (od tyłu zagłówka). Aby światło tworzyło jednolitą linię i dobrze rozchodziło się na powierzchni łóżka, najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie odpowiedniego odstępu pomiędzy diodami a linią ramy, zazwyczaj około 10 centymetrów.  

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie naturalnego kształtu łóżka, na przykład szczelin na jego powierzchni. Najważniejsze jest, aby taśma była dobrze naciągnięta, dzięki czemu nic się nie odklei. W razie potrzeby można ją również dociąć i zgiąć. Jeżeli decydujesz się wykorzystać taśmę jednokolorową, najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiej o stosunkowo wysokiej mocy. Możesz dobrać do niej również ściemniacz, dzięki czemu w każdych okolicznościach będziesz mieć wpływ na jasność podświetlenia swojego łóżka.

Ciekawym pomysłem, znacznie ułatwiającym obsługę taśmy LED, jest wybranie ściemniacza sterowanego pilotem, który zawsze można mieć schowany w swojej szafce nocnej. Taśma RGB pozwala na zmianę swojej kolorystyki. Takie rozwiązanie sprawia, że można zaplanować wygląd sypialni w pełni na swoich zasadach, dobierając kolor światła na przykład do wystroju.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.