Światło neutralne

Światło neutralne

Światło neutralne jest najbardziej uniwersalnym rodzajem oświetlenia. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, to właśnie światło o neutralnej barwie będzie najlepszym rozwiązaniem. Światło neutralne jest bardzo często stosowane w przypadku lamp LED. Tradycyjne żarówki miały barwę ciepłą, świetlówki kojarzą się z chłodnym, niebieskawym światłem, dlatego neutralne lampy LED są idealnym pomostem między nimi.

Światło neutralne – charakterystyka 

Światło neutralne stoi na pograniczu pomiędzy ciepłym a zimnym. Określa się tym mianem światło o barwie białej, zbliżone nieco do odcienia zimnego, jednak z delikatnie ciepłą poświatą. Dlatego też nie jest ono tak surowe i męczące dla wzroku. Jest idealnym kompromisem. Przypomina bardzo światło w ciągu zwyczajnego dnia.

Czym jeszcze charakteryzuje się neutralna barwa światła? Przede wszystkim oświetla ona przestrzeń i przedmioty się w niej znajdujące w sposób jak najbardziej naturalny, nie przekłamując kolorów i faktur. Jego intensywność służy pracy, a jednocześnie daleka jest od surowości oferowanej przez barwę zimną. Neutralna kolorystyka jest również dobrym rozwiązaniem dla wzroku – nie męczy się on w trakcie codziennego wykonywania zadań.

Przyjmuje się, że barwa neutralna światła zamyka się w widełkach 4000 – 4500 Kelwinów. Takie rozwiązanie gwarantuje efekt czystości, nowoczesności.

Światło neutralne – do jakich pomieszczeń? 


W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzi się światło neutralne? Przede wszystkim w takich, w których oczekujesz mocnego oświetlenia. To najlepszy wybór głównej lampy w pokoju, kuchni, łazience, jadalni. Światło ciepłe i zimne lepiej jest stosować punktowo, w celu budowania odpowiedniego nastroju lub mobilizowania się do pracy. Światło neutralne jest najbardziej uniwersalne.

Oczywiście warto podkreślić, że każdy może mieć własne preferencje odnośnie do kolorystyki oświetlenia w swoim wnętrzu. Każdy też w nieco inny sposób wykorzystuje pomieszczenia w swoim domu. Dobrze jest dobrać barwę oświetlenia do wystroju domu, obecnych w nim mebli i kolorów. Da to w połączeniu spójny i zamierzony efekt.
Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.