Ekologiczne drukowanie – sposoby na dbałość o środowisko przy drukowaniu

Ekologiczne drukowanie – sposoby na dbałość o środowisko przy drukowaniu

Coraz więcej mówi się o ekologii. Jeżeli kwestie związane z ochroną naszej planety są bliskie również Twojemu sercu, wprowadź w życie tych kilka zmian związanych z ekologicznym drukowaniem.

Drukuj w szarości i w trybie ekonomicznym 

Jeżeli nie musisz, to nie drukuj kolorowych zdjęć i wykresów. Dzięki drukowaniu obrazków na szaro, zużywa się tylko czarny tusz, a wiele danych może być tak samo czytelnych. Sprawdź, czy Twoja drukarka posiada tryb ekonomiczny. Jeżeli tak, to koniecznie z niego korzystaj. A także pamiętaj o zadrukowywaniu stron z dwóch stron i wykorzystywaniu makulatury.

Materiały z recyklingu 

W Twojej firmie zużywa się naprawdę dużo papieru? Może w takim razie warto pomyśleć o zakupie ryz z odzysku?

Zmniejszenie poboru prądu

Zawsze pamiętaj o odłączaniu od prądu urządzeń, które nie są obecnie używane. Wyłączanie drukarki, kiedy nikt z niej nie korzysta, stanowi absolutną podstawę. W domowych warunkach nie będzie to bardzo odczuwalne dla domowego budżetu, ale jeżeli przemnoży się to przez cały sprzęt, da spore zyski. I przy okazji pomoże nieco naszej planecie.

Wybieraj dobry sprzęt

Wybieraj drukarki jak najbardziej ekologiczne oraz ekonomiczne czyli te o najwyższej klasie energetycznej. Takie urządzenia nie tylko zużywają mniej prądu, ale także wydajnie drukują.

Zastanów się!

Przed wydrukowaniem czegokolwiek pomyśl, czy naprawdę potrzebujesz tego dokumentu. A także przed rozpoczęciem drukowania sprawdź, czy układ treści i inne kwestie są dobrze ustawione, aby uniknąć niepotrzebnego marnowania papieru, który ląduje przecież wtedy w koszu.
Powiązane artykuły
Kalendarz na 2019 na bazie własnych zdjęć

Sezon na kalendarze w pełni. Na księgarnianych półkach czekają na nas konie, krajobrazy, małe kotki i złote sentencje filozoficzne. Każdej jesieni to samo – zmienia się jedynie ostatnia cyfra w dacie. A może więc by tak stworzyć własny? Taki, na który będziemy patrzeć z
Archiwizacja fotografii – przechowywanie zdjęć tak, by nie zginęły

Nowoczesne technologie, choć pozwalają ze zdjęciami robić cuda, rozleniwiły współczesnego człowieka. Nie drukujemy ich, bo przecież zawsze mamy do nich dostęp – na komórce, laptopie, czy w chmurze. Dopiero, gdy stracimy swoje pliki, zaczynamy z rozrzewnieniem wspominać r
Tajniki fotografii krajobrazowej – jak zrobić zdjęcia, które doskonale sprawdzą się jako plakaty?

Pierwsza lekcja fotografii, jaką otrzymamy od mistrzów fachu, ograniczy się do dwóch magicznych słów: kadr i linie wiodące. To one decydują o tym, w jaki sposób widz będzie patrzył na zdjęcie. Nadają głębię i wywołują uczucia związane z fotografią. Są podstawą, bez które
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.