Ekologiczne drukowanie – sposoby na dbałość o środowisko przy drukowaniu

Ekologiczne drukowanie – sposoby na dbałość o środowisko przy drukowaniu

Opublikowany

Coraz więcej mówi się o ekologii. Jeżeli kwestie związane z ochroną naszej planety są bliskie również Twojemu sercu, wprowadź w życie tych kilka zmian związanych z ekologicznym drukowaniem.

Drukuj w szarości i w trybie ekonomicznym 

Jeżeli nie musisz, to nie drukuj kolorowych zdjęć i wykresów. Dzięki drukowaniu obrazków na szaro, zużywa się tylko czarny tusz, a wiele danych może być tak samo czytelnych. Sprawdź, czy Twoja drukarka posiada tryb ekonomiczny. Jeżeli tak, to koniecznie z niego korzystaj. A także pamiętaj o zadrukowywaniu stron z dwóch stron i wykorzystywaniu makulatury.

Materiały z recyklingu 

W Twojej firmie zużywa się naprawdę dużo papieru? Może w takim razie warto pomyśleć o zakupie ryz z odzysku?

Zmniejszenie poboru prądu

Zawsze pamiętaj o odłączaniu od prądu urządzeń, które nie są obecnie używane. Wyłączanie drukarki, kiedy nikt z niej nie korzysta, stanowi absolutną podstawę. W domowych warunkach nie będzie to bardzo odczuwalne dla domowego budżetu, ale jeżeli przemnoży się to przez cały sprzęt, da spore zyski. I przy okazji pomoże nieco naszej planecie.

Wybieraj dobry sprzęt

Wybieraj drukarki jak najbardziej ekologiczne oraz ekonomiczne czyli te o najwyższej klasie energetycznej. Takie urządzenia nie tylko zużywają mniej prądu, ale także wydajnie drukują.

Zastanów się!

Przed wydrukowaniem czegokolwiek pomyśl, czy naprawdę potrzebujesz tego dokumentu. A także przed rozpoczęciem drukowania sprawdź, czy układ treści i inne kwestie są dobrze ustawione, aby uniknąć niepotrzebnego marnowania papieru, który ląduje przecież wtedy w koszu.

Udostępnij