3 pomysły na sypialnie, które pokochasz!

3 pomysły na sypialnie, które pokochasz!

Sypialnia – nieoficjalne centrum naszego domu. To tu odpoczywamy, zagłębiamy się w lekturze, niekiedy nawet pracujemy. Sypialnia musi być w naszym stylu, uwzględniając jednak nie tylko nasze gusta, ale także potrzeby. Przedstawiamy Wam 3 pomysły na sypialnie – która najbardziej Wam się spodoba?

Styl skandynawski

Styl skandynawski króluje w polskich domach już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tym zakresie zmienić w najbliższym czasie. Nic dziwnego – jest jasny, stawia na naturalne materiały i prostotę.

Do takiej sypialni doskonale pasuje proste oświetlenie, takie jak kinkiety naścienne ZEN. Można je powiesić po obu stronach łóżka, tworząc harmonijne wnętrze i jednocześnie wykorzystać do wieczornego czytania książki. W sypialni w stylu skandynawskim przyda się także górne, główne oświetlenie. W tej roli idealnie odnajdzie się lekka jak chmurka, metalowa i ażurowa konstrukcja lampy wiszącej HOLLY. Można wybrać kolor biały, świetnie pasujący do odcieni szarości i beżów.
Sypialnia w stylu skandynawskim<br><br>

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnie w stylu industrialnym

Styl industrialny to surowość i prostota, ale niepozbawione przytulności. W takiej sypialni często wykorzystuje się beton lub cegłę na ścianach. Na ich tle doskonale wypadają lampy metalowe, swoją konstrukcją przypominające te z dawnych wnętrz fabrycznych. Tak wyglądają na przykład reflektory i listwy TOSCANIA z gęsto plecioną konstrukcją albo seria LARA, czyli wyraziste reflektorki sufitowe lub ścienne, w których źródło światła ukryte zostało w gęsto plecionej klatce z metalu. Takie rozwiązanie idealnie wydobędzie z dekoracyjnej ściany jej wszystkie atuty.
Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnie w stylu minimalistycznym

Minimalizm sprawdzi się zawsze, bo prostota nigdy nie przeminie. W wersji sypialnianej jest to najczęściej postawienie przede wszystkim na kolor biały. Prosta rama łóżka, takie same szafki nocne i inne meble. Brak ozdób, ewentualnie grafiki na ścianie na przykład ze wzorami geometrycznymi – to znaki szczególne tego stylu. Wówczas oświetlenie powinno być tylko dopełnieniem, bez grania pierwszych skrzypiec. Właśnie taki jest kinkiet MATIS. Biały, o jednorodnej konstrukcji, bardzo delikatny.

Do sypialni minimalistycznej pasuje również seria XENIA, o bardzo eleganckiej konstrukcji z metalicznym połyskiem. Lustrzana powierzchnia odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie nabierze dyskretnego blasku.
Sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.