3 pomysły na sypialnie, które pokochasz!

3 pomysły na sypialnie, które pokochasz!

Opublikowany

Sypialnia – nieoficjalne centrum naszego domu. To tu odpoczywamy, zagłębiamy się w lekturze, niekiedy nawet pracujemy. Sypialnia musi być w naszym stylu, uwzględniając jednak nie tylko nasze gusta, ale także potrzeby. Przedstawiamy Wam 3 pomysły na sypialnie – która najbardziej Wam się spodoba?

Styl skandynawski

Styl skandynawski króluje w polskich domach już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tym zakresie zmienić w najbliższym czasie. Nic dziwnego – jest jasny, stawia na naturalne materiały i prostotę.

Do takiej sypialni doskonale pasuje proste oświetlenie, takie jak kinkiety naścienne ZEN. Można je powiesić po obu stronach łóżka, tworząc harmonijne wnętrze i jednocześnie wykorzystać do wieczornego czytania książki. W sypialni w stylu skandynawskim przyda się także górne, główne oświetlenie. W tej roli idealnie odnajdzie się lekka jak chmurka, metalowa i ażurowa konstrukcja lampy wiszącej HOLLY. Można wybrać kolor biały, świetnie pasujący do odcieni szarości i beżów.
Sypialnia w stylu skandynawskim<br><br>

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnie w stylu industrialnym

Styl industrialny to surowość i prostota, ale niepozbawione przytulności. W takiej sypialni często wykorzystuje się beton lub cegłę na ścianach. Na ich tle doskonale wypadają lampy metalowe, swoją konstrukcją przypominające te z dawnych wnętrz fabrycznych. Tak wyglądają na przykład reflektory i listwy TOSCANIA z gęsto plecioną konstrukcją albo seria LARA, czyli wyraziste reflektorki sufitowe lub ścienne, w których źródło światła ukryte zostało w gęsto plecionej klatce z metalu. Takie rozwiązanie idealnie wydobędzie z dekoracyjnej ściany jej wszystkie atuty.
Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnie w stylu minimalistycznym

Minimalizm sprawdzi się zawsze, bo prostota nigdy nie przeminie. W wersji sypialnianej jest to najczęściej postawienie przede wszystkim na kolor biały. Prosta rama łóżka, takie same szafki nocne i inne meble. Brak ozdób, ewentualnie grafiki na ścianie na przykład ze wzorami geometrycznymi – to znaki szczególne tego stylu. Wówczas oświetlenie powinno być tylko dopełnieniem, bez grania pierwszych skrzypiec. Właśnie taki jest kinkiet MATIS. Biały, o jednorodnej konstrukcji, bardzo delikatny.

Do sypialni minimalistycznej pasuje również seria XENIA, o bardzo eleganckiej konstrukcji z metalicznym połyskiem. Lustrzana powierzchnia odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie nabierze dyskretnego blasku.
Sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Udostępnij

Powiązane artykuły
Salon połączony z kuchnią i jadalnią – jak go właściwie oświetlić?

temu

Multifunkcyjny salon połączony z aneksem kuchennym to codzienność wielu osób. Projektanci mieszkań i domów często stawiają na takie rozwiązanie, aby oszczędzić miejsce i jednocześnie być w zgodzie z trendami. Przed właścicielami takich powierzchni stoi wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczy właściwego zaplanowania spójnej kolorystyki, umeblowania i oświetlenia.
Światło zimne

temu

Najprostsze rozróżnienie to podział na światło ciepłe, zimne i neutralne. Takie wskaźniki jednak nie mówią zbyt wiele. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę, z której dowiesz się, jakie światło jest zimne i do jakiego rodzaju wnętrza warto jest wybrać właśnie ten rodzaj oświetlenia.
Światło neutralne

temu

Światło neutralne jest najbardziej uniwersalnym rodzajem oświetlenia. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, to właśnie światło o neutralnej barwie będzie najlepszym rozwiązaniem. Światło neutralne jest bardzo często stosowane w przypadku lamp LED. Tradycyjne żarówki miały barwę ciepłą, świetlówki kojarzą się z chłodnym, niebieskawym światłem, dlatego neutralne lampy LED są idealnym pomostem między nimi.
Światło ciepłe

temu

Dobierając światło do swojego domu zazwyczaj pod uwagę bierze się wygląd lampy, jej kolorystykę oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Są to oczywiście ważne czynniki, ale jednak nie najważniejsze. Bardzo istotna jest temperatura barwowa oświetlenia. To ona w dużej mierze kreuje nastrój w domu. Światło ciepłe – do jakiego wnętrza pasuje i czym się charakteryzuje?