Drukowane DIY

Drukowane DIY

Etykiety na słoiki 
Schyłek lata to sezon na przetwory. Aby zawsze mieć pewność, co znajduje się w środku szklanego słoja, a także aby znać datę produkcji i przy okazji nieco przyozdobić domową spiżarnię, warto jest wykonać specjalne etykietki na słoiki. Najbardziej uniwersalne będą takie o wymiarach 6,40 cm na 3,39 cm. Na jednym arkuszu papieru zmieści się ich 24. Popularne edytory tekstu mają opcję Etykiety, która pozwala właśnie na stworzenie własnych nalepek. Istnieje oczywiście możliwość opisania każdej etykiety w inny sposób. Wystarczy kupić specjalny papier do drukarki przeznaczony do tworzenia etykiet albo wydrukować je na specjalnym papierze i użyć delikatnego kleju, łatwego do usunięcia z powierzchni słoika.

Kolorowanki dla dzieci 
Zamiast kupować dla dzieci drogie książeczki do kolorowania, o wiele lepszym sposobem jest ich samodzielne wydrukowanie. W tym celu wykorzystać możesz na przykład papier, który już został z jednej strony zadrukowany. Takie podejście jest również bardzo ekologiczne. W Internecie znaleźć można wiele darmowych obrazków pokazujących same kontury. Jeżeli masz trochę talentu oraz chęci, możesz także samodzielnie stworzyć taką spersonalizowaną kolorowankę dla swoich dzieci. W ostatnich latach modne są także kolorowanki dla dorosłych – je także możesz przygotować własnoręcznie, a następnie wydrukować w czerni i bieli.

Kolorowankę od Activejet gotową do wydruku znajdziesz tu: http://media.activejet.pl/presskits/kolorowanka

Ozdoby ze zdjęć na ścianę 
Ciekawym pomysłem na dekorację ściany jest wykorzystanie zwykłych ramek (można skorzystać z tych już dostępnych w domu), w których wnętrzu umieszcza się sznurek, na przykład jutowy – kilka linii w zależności od wymiarów ramki. Sznurki należy przykleić z tyłu ramy klejem na gorąco i użyć małych, dekoracyjnych spinaczy lub klamerek, aby przyczepić nimi zdjęcia. Zdjęcia najlepiej jest wydrukować samodzielnie. Dodatkowo takie sznurki można ozdobić, dodając do nich na przykład zasuszone listki lub kwiaty. Taka kompozycja będzie jeszcze bardziej kolorowa, wakacyjna i z pewnością przywoła jak najmilsze skojarzenia. Oczywiście będzie także ciekawą ozdobą ściany.
Powiązane artykuły
Kalendarz na 2019 na bazie własnych zdjęć

Sezon na kalendarze w pełni. Na księgarnianych półkach czekają na nas konie, krajobrazy, małe kotki i złote sentencje filozoficzne. Każdej jesieni to samo – zmienia się jedynie ostatnia cyfra w dacie. A może więc by tak stworzyć własny? Taki, na który będziemy patrzeć z
Archiwizacja fotografii – przechowywanie zdjęć tak, by nie zginęły

Nowoczesne technologie, choć pozwalają ze zdjęciami robić cuda, rozleniwiły współczesnego człowieka. Nie drukujemy ich, bo przecież zawsze mamy do nich dostęp – na komórce, laptopie, czy w chmurze. Dopiero, gdy stracimy swoje pliki, zaczynamy z rozrzewnieniem wspominać r
Tajniki fotografii krajobrazowej – jak zrobić zdjęcia, które doskonale sprawdzą się jako plakaty?

Pierwsza lekcja fotografii, jaką otrzymamy od mistrzów fachu, ograniczy się do dwóch magicznych słów: kadr i linie wiodące. To one decydują o tym, w jaki sposób widz będzie patrzył na zdjęcie. Nadają głębię i wywołują uczucia związane z fotografią. Są podstawą, bez które
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.