Jak oświetlić małą garderobę – postaw na oświetlenie z czujnikiem ruchu

Jak oświetlić małą garderobę – postaw na oświetlenie z czujnikiem ruchu

Opublikowany

Garderoba, nawet najmniejsza, to marzenie wielu osób. Nie ma chyba bardziej praktycznego pomieszczenia w całym domu. Aby była ona naprawdę wygodna, warto zastosować w niej odpowiednie oświetlenie. Szczególnie warte uwagi jest oświetlenie LED z czujnikiem ruchu.

Garderoba powinna mieć kilka niezależnych źródeł światła. Dzięki temu łatwiej będzie przejrzeć jej wszystkie zakątki i dopasować do siebie ubrania także pod względem kolorystyki. Kilka źródeł sprawdzi się także wówczas, kiedy jest ona podzielona na strefy i na przykład posiada podręczne wieszaki z ubraniami na co dzień, zaś rzadziej ubierane elementy, są lepiej schowane.

Ważne jest oświetlenie ogólne na suficie, bo nic nie da tak intensywnego światła w niewielkiej przestrzeni, najczęściej zupełnie pozbawionej okna. Jego równie istotne dopełnienie stanowi oświetlenie punktowe. Pod tym względem można poszaleć i zdecydować się na światełka w szufladach, przy drążkach i półkach. W takim przypadku włącznik powinien być już przy wejściu do garderoby.

Światło dosłownie na wyciągnięcie ręki

Przedmioty codziennego użytku powinny być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. To samo tyczy się oświetlenia – w parze z dobrym designem iść powinna łatwość użytkowania oraz użyteczność. Takie właśnie rozwiązania oferuje seria paneli oświetleniowych z czujnikiem ruchu marki Activejet - idealne do domowej garderoby!

Panel oświetleniowy LED oferuje światło dosłownie na wyciągnięcie ręki – wystarczy zbliżyć ją na odległość 20 cm, aby bezdotykowo włączyć i wyłączyć światło. Świetnym pomysłem na praktyczne wykorzystanie paneli oświetleniowych z czujnikiem ruchu jest zainstalowanie ich w szafie, garderobie czy schowku – miejscach z reguły słabo doświetlonych. To bardzo praktyczne rozwiązanie - wystarczy otworzyć drzwi, aby światło zapaliło się za jednym ruchem ręki. Oświetlenie z czujnikiem ruchu sprawdzi się doskonale również w łazience czy sypialni – z łatwością możemy zamontować je np. w szufladach czy szafach, dzięki czemu już nigdy nie będziemy musieli szukać niezbędnych przedmiotów w ciemności.


Udostępnij