Wakacje w mieście – tworzymy na balkonie oazę wypoczynku

Wakacje w mieście – tworzymy na balkonie oazę wypoczynku

Kto powiedział, że na swoim prywatnym balkonie nie można zorganizować sobie oazy wypoczynku? To jak najbardziej możliwe. Wystarczy kilka zakupów, sporo dobrych pomysłów i dużo chęci.

Zacznij od sprawdzenia dokładnych wymiarów swojego balkonu – dzięki temu łatwiej będzie wszystko zaplanować. Jaki jest tani, a jednocześnie modny pomysł na meble balkonowe? To projekty wykonane z drewnianych palet. Nieraz można je otrzymać całkowicie za darmo lub kupić za grosze. Oczywiście wymagają one intensywnego kontaktu z papierem ściernym, a następnie pokrycia odpowiednim produktem (farba wodna w kolorze białym sprawdzi się świetnie), ale efekt będzie doskonały. Aby zwiększyć mobilność takiej paletowej kanapy, przykręć do jej spodu kółka, do kupienia w każdym markecie budowlanym. Na wierzch połóż piankowy materac w barwnej poszewce i kilka poduszek. W taki sam sposób skonstruować można stolik, który w zasadzie nie wymaga żadnych przeróbek.

Meble są gotowe? W takim razie czas na zwiększenie swojego poczucia intymności. W tym celu warto jest sięgnąć po zwiewny baldachim – żagiel z delikatnego materiału. Przesłoni on balkon przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a jednocześnie doda mu wyszukanej elegancji i sporo cienia.

Balkon od razu kojarzy się z roślinami, więc ich także nie może zabraknąć w idealnej wakacyjnej oazie. Idąc za nurtem eko, wykorzystaj wszystkie pojemniki, które jeszcze mogą spełnić pożyteczną funkcję. Pamiętaj, że wiele starych doniczek, zwłaszcza kamionkowych, można przemalować albo przynajmniej dodać im praktyczne kubraczki. Metalowe osłonki z sieciówki są niedrogie, a będą się pięknie prezentowały bez względu na upływ czasu. Za doniczkę posłużyć może jakikolwiek pojemnik, który nie jest już potrzebny w domu.

Wieczorne przesiadywanie na balkonie nie miałoby swojego uroku, gdyby nie dobrze dobrane oświetlenie. Najlepiej sprawdzi się to o charakterze dekoracyjnym, dające przytłumione, nastrojowe światło. Dobrym wyborem są po prostu lampki choionkowe. Ich atutem jest ich lekkość, która pozwala na różnorodne aranżacje, łącznie z owinięciem lampek wokół poręczy balkonu lub na przykład zaczepienie ich o wysoką pergolę lub roślinę w dużej doniczce. Aby wyeksponować je finezyjnie umieść lampki w szklanym kloszu lub lampionie - będą wtedy nie tylko efektowną ozdobą, lecz również praktycznym źródłem światła, wprost stworzonym do długich letnich wieczorów na balkonie.
Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.