Niezbędnik urlopowicza

Niezbędnik urlopowicza

Opublikowany

Czujesz się dobrze przygotowany do wakacyjnego wyjazdu? Nawet jeżeli wybierasz się w miejsce, w którym pozornie całe wyposażenie jest na stanie, zawsze przydać się może tych kilka drobiazgów. Dorzuć je do swojego bagażu!

Wakacyjna lektura/krzyżówki 
Lato to doskonały moment, aby w spokoju nacieszyć się lekturą. Nie sięgaj po trudną tematykę i opasłe tomy, zdecydowanie lepiej sprawdzi się jakiś wydawniczy hit z tematyki, jaka Cię interesuje.

Gry planszowe/karty 
Grać możesz zawsze. Istnieją planszówki, które nadają się do wykorzystania nawet przez dwie osoby. Niewielkie pudełko i niezbyt skomplikowane zasady to coś, co warto polecić początkującym na długie, letnie wieczory albo dni, kiedy pogoda spłata figla.

Coś do odstraszania owadów 
Preparat lub urządzenie odstraszające przede wszystkim komary to coś, czego nie powinno zabraknąć w żadnym plecaku. Tym bardziej że wybór jest naprawdę spory, a na wsi, zwłaszcza w pobliżu akwenów, tych nieprzyjemnych gości nie brakuje. Dodatkową ochroną powinno być także coś do odstraszania groźnych kleszczy. Przyda się na przykład specjalna bransoletka.

Wygodna lampka 
Lekka lampka Activejet ORION  z wbudowanym akumulatorem jest idealnym rozwiązaniem w trakcie wyjazdów. Przyda się nawet pod namiotem. Ale nie tylko. Równie dobrze sprawdzi się w trakcie odpoczynku na tarasie domku kempingowego lub podczas wieczornego pikniku na plaży.

Coś do zabawy na świeżym powietrzu
Lato to doskonały czas, aby zacząć się ruszać. Nie zapomnij więc o piłce do siatkówki, dmuchanej piłce plażowej, rakietach i lotkach do badmintona, frisbee do rzucania, a może rolkach lub hulajnodze. Wakacyjny luz to świetny moment na rozpoczęcie nowej, sportowej przygody.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Salon połączony z kuchnią i jadalnią – jak go właściwie oświetlić?

temu

Multifunkcyjny salon połączony z aneksem kuchennym to codzienność wielu osób. Projektanci mieszkań i domów często stawiają na takie rozwiązanie, aby oszczędzić miejsce i jednocześnie być w zgodzie z trendami. Przed właścicielami takich powierzchni stoi wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczy właściwego zaplanowania spójnej kolorystyki, umeblowania i oświetlenia.
Światło zimne

temu

Najprostsze rozróżnienie to podział na światło ciepłe, zimne i neutralne. Takie wskaźniki jednak nie mówią zbyt wiele. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę, z której dowiesz się, jakie światło jest zimne i do jakiego rodzaju wnętrza warto jest wybrać właśnie ten rodzaj oświetlenia.
Światło neutralne

temu

Światło neutralne jest najbardziej uniwersalnym rodzajem oświetlenia. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, to właśnie światło o neutralnej barwie będzie najlepszym rozwiązaniem. Światło neutralne jest bardzo często stosowane w przypadku lamp LED. Tradycyjne żarówki miały barwę ciepłą, świetlówki kojarzą się z chłodnym, niebieskawym światłem, dlatego neutralne lampy LED są idealnym pomostem między nimi.
Światło ciepłe

temu

Dobierając światło do swojego domu zazwyczaj pod uwagę bierze się wygląd lampy, jej kolorystykę oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Są to oczywiście ważne czynniki, ale jednak nie najważniejsze. Bardzo istotna jest temperatura barwowa oświetlenia. To ona w dużej mierze kreuje nastrój w domu. Światło ciepłe – do jakiego wnętrza pasuje i czym się charakteryzuje?