Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.

Do przygotowania girlandy ze zdjęć potrzebne będą: 

- Zdjęcia w takim samym formacie (najlepiej 9x13 centymetrów lub 10x15 centymetrów);  
- Dekoracyjny sznurek o odpowiedniej długości w zależności od liczby zdjęć; Nożyczki;
- Dekoracyjne spinacze (drewniane lub metalowe).

Przygotowanie: 
Samo przygotowanie girlandy jest bardzo proste. Zacznij od wydrukowania swoich ulubionych zdjęć w różnorodnych formatach. Mogą to być na przykład zdjęcia maluszka z członkami rodziny lub różne ważne momenty z jego życia. Odbitki przyczep do sznurka za pomocą dekoracyjnych klamerek. Możesz je dodatkowo ozdobić, przyklejając do nich klejem na gorąco na przykład kwiatki z papieru lub muszelki. Wybrane klamerki powinny być nieduże i lekkie, ponieważ wówczas nie będą powodowały przekręcania się fotografii.

Kiedy girlanda jest już gotowa, przychodzi czas na jej powieszenie. Dobrym pomysłem jest zaczepienie jej na tle ściany, zwłaszcza jeżeli jest ona dekoracyjna. Innym pomysłem jest wykorzystanie starej, sporej ramy na obrazy, w której środku można w fantazyjny sposób zawiesić girlandę.
Powiązane artykuły
Kalendarz na 2019 na bazie własnych zdjęć

Sezon na kalendarze w pełni. Na księgarnianych półkach czekają na nas konie, krajobrazy, małe kotki i złote sentencje filozoficzne. Każdej jesieni to samo – zmienia się jedynie ostatnia cyfra w dacie. A może więc by tak stworzyć własny? Taki, na który będziemy patrzeć z
Archiwizacja fotografii – przechowywanie zdjęć tak, by nie zginęły

Nowoczesne technologie, choć pozwalają ze zdjęciami robić cuda, rozleniwiły współczesnego człowieka. Nie drukujemy ich, bo przecież zawsze mamy do nich dostęp – na komórce, laptopie, czy w chmurze. Dopiero, gdy stracimy swoje pliki, zaczynamy z rozrzewnieniem wspominać r
Tajniki fotografii krajobrazowej – jak zrobić zdjęcia, które doskonale sprawdzą się jako plakaty?

Pierwsza lekcja fotografii, jaką otrzymamy od mistrzów fachu, ograniczy się do dwóch magicznych słów: kadr i linie wiodące. To one decydują o tym, w jaki sposób widz będzie patrzył na zdjęcie. Nadają głębię i wywołują uczucia związane z fotografią. Są podstawą, bez które
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.