Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

Opublikowany

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!

Wybór taryfy
Czy wiesz, że masz możliwość wyboru taryfy, zgodnie z którą liczone będzie Twoje zużycie prądu? To oferta, jaką przygotowali dostawcy energii elektrycznej. Dzięki odpowiedniej taryfie, jeżeli na przykład wracasz do domu dopiero późnym wieczorem i to wtedy włączasz pranie i zmywarkę, możesz mieć tańszy prąd. Istnieją także taryfy weekendowe, dla osób, które właśnie w wolne dni lubią gotować, piec i zajmować się innymi obowiązkami domowymi. Dobór odpowiedniego rozwiązania to szansa na duże oszczędności.

Energooszczędna żarówka
To właśnie oświetlenie jest jednym z największych „pożeraczy” prądu w całym domu. Warto wyjść temu naprzeciw i zawczasu zadbać o ekonomiczne żarówki zastępujące tradycyjne. Idealnym rozwiązaniem są żarówki LED marki Activejet. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, dopasowanych idealnie do posiadanych już przez Ciebie lamp. Można dopasować ich kolorystykę i barwę światła, dlatego z powodzeniem użyć ich można w każdym pomieszczeniu. A sam montaż jest banalny.

Poznaj naszą ofertę żarówek LED: https://goo.gl/G8Hcz4

Codzienne oszczędzanie
O wyłączaniu światła w momencie wychodzenia z pomieszczenia chyba nikomu już nie trzeba przypominać. Podobnie jest z włączaniem pralki oraz zmywarki dopiero wówczas, kiedy są one całkowicie wypełnione brudnymi ubraniami i naczyniami. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na poborze energii elektrycznej.

Metoda małych kroków potrafi przynieść naprawdę najbardziej spektakularne rezultaty. Już na kwartalnym rachunku za prąd zaobserwować można spore oszczędności, ale to dopiero zestawienie roczne pozwoli naprawdę docenić takie zmiany. Dlatego warto wprowadzić je już dziś, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na przykład na wakacyjne przyjemności.


Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

temu

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Jaki papier fotograficzny wybrać?

temu

Drukując fotografie w domu trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które przy zleceniu wykonania odbitek laboratorium są załatwiane za nas. Jednym z takich aspektów jest papier. Różnią się m.in. wykończeniem, gramaturą i pokryciem. Jaki rodzaj papieru będzie najlepiej pasował do twoich zdjęć? 
Zamień własne zdjęcia w wyjątkowe, ozdobne plakaty

temu

Nawet jeżeli nie jesteś zawodowym fotografem, z pewnością w swojej kolekcji masz zdjęcia własnego autorstwa, które wyjątkowo Ci się podobają. Są efektowne, mają wartość sentymentalną lub po prostu wiążą się z nimi dobre wspomnienia. Szkoda byłoby schować je do szuflady – wykorzystaj je jako niepowtarzalną ozdobę i zrób z nich plakaty!
Sprytne DIY – ozdoby na Halloween własnej roboty

temu

Niedługo Halloween – święto duchów, upiorów i wampirów. Moda na przyjęcia halloweenowe przywędrowała do Polski zza oceanu – Polacy coraz chętniej świętują ten dzień, szczególnie zaś lubią go dzieci. Jeśli również planujesz w tym roku halloweenową zabawę – nie zapomnij o nastrojowych dekoracjach. Podpowiadamy jak wykonać je własnymi siłami w domu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.