Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

Opublikowany

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!

Wybór taryfy
Czy wiesz, że masz możliwość wyboru taryfy, zgodnie z którą liczone będzie Twoje zużycie prądu? To oferta, jaką przygotowali dostawcy energii elektrycznej. Dzięki odpowiedniej taryfie, jeżeli na przykład wracasz do domu dopiero późnym wieczorem i to wtedy włączasz pranie i zmywarkę, możesz mieć tańszy prąd. Istnieją także taryfy weekendowe, dla osób, które właśnie w wolne dni lubią gotować, piec i zajmować się innymi obowiązkami domowymi. Dobór odpowiedniego rozwiązania to szansa na duże oszczędności.

Energooszczędna żarówka
To właśnie oświetlenie jest jednym z największych „pożeraczy” prądu w całym domu. Warto wyjść temu naprzeciw i zawczasu zadbać o ekonomiczne żarówki zastępujące tradycyjne. Idealnym rozwiązaniem są żarówki LED marki Activejet. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, dopasowanych idealnie do posiadanych już przez Ciebie lamp. Można dopasować ich kolorystykę i barwę światła, dlatego z powodzeniem użyć ich można w każdym pomieszczeniu. A sam montaż jest banalny.

Poznaj naszą ofertę żarówek LED: https://goo.gl/G8Hcz4

Codzienne oszczędzanie
O wyłączaniu światła w momencie wychodzenia z pomieszczenia chyba nikomu już nie trzeba przypominać. Podobnie jest z włączaniem pralki oraz zmywarki dopiero wówczas, kiedy są one całkowicie wypełnione brudnymi ubraniami i naczyniami. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na poborze energii elektrycznej.

Metoda małych kroków potrafi przynieść naprawdę najbardziej spektakularne rezultaty. Już na kwartalnym rachunku za prąd zaobserwować można spore oszczędności, ale to dopiero zestawienie roczne pozwoli naprawdę docenić takie zmiany. Dlatego warto wprowadzić je już dziś, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na przykład na wakacyjne przyjemności.


Udostępnij

Powiązane artykuły
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
RODO a niszczenie dokumentów – co musisz wiedzieć?

temu

Nowe przepisy związane z wejściem w życie RODO wymuszają sporo zmian na właścicielach firm. I to nie tylko na prawdziwych gigantach, ale także posiadaczach jednoosobowych działalności gospodarczych.
Ekologiczne pozbywanie się papieru i tektury oraz zużytych tonerów

temu

Każde gospodarstwo domowe, nie wspominając już o firmie, produkuje rocznie wiele kilogramów odpadów papierowych i tektury oraz zużytych tonerów do drukarek. Podpowiadamy, jak pozbyć się ich w ekologiczny sposób.
Tajniki fotografii produktowej

temu

Fotografia produktowa to współcześnie jedno z narzędzi marketingowych. Chodzi w niej o to, by oferowany przedmiot wyglądał na ujęciu jak najlepiej, ale oczywiście bez nierealistycznych przekształceń. Osobom początkującym zdjęcia produktowe kojarzą się jedynie z namiotami bezcieniowymi. Tymczasem mistrzowie zachęcającej prezentacji produktów, stawiają raczej na zabawę światłem w celu uzyskania większej plastyczności.

Rozwiązania oświetleniowe do pokoju niemowlaka

Pojawienie się w domu niemowlaka to prawdziwa rewolucja dla całej rodziny. Mamy i ojcowie dbają o zakup bezpiecznych mebli, wygodnego wózka i edukacyjnych zabawek. To również czas na zatroszczenie się o wszelkie drobiazgi, w tym te związane z odpowiednim doświetleniem pokoju niemowlaka.