Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

Opublikowany

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!

Wybór taryfy
Czy wiesz, że masz możliwość wyboru taryfy, zgodnie z którą liczone będzie Twoje zużycie prądu? To oferta, jaką przygotowali dostawcy energii elektrycznej. Dzięki odpowiedniej taryfie, jeżeli na przykład wracasz do domu dopiero późnym wieczorem i to wtedy włączasz pranie i zmywarkę, możesz mieć tańszy prąd. Istnieją także taryfy weekendowe, dla osób, które właśnie w wolne dni lubią gotować, piec i zajmować się innymi obowiązkami domowymi. Dobór odpowiedniego rozwiązania to szansa na duże oszczędności.

Energooszczędna żarówka
To właśnie oświetlenie jest jednym z największych „pożeraczy” prądu w całym domu. Warto wyjść temu naprzeciw i zawczasu zadbać o ekonomiczne żarówki zastępujące tradycyjne. Idealnym rozwiązaniem są żarówki LED marki Activejet. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, dopasowanych idealnie do posiadanych już przez Ciebie lamp. Można dopasować ich kolorystykę i barwę światła, dlatego z powodzeniem użyć ich można w każdym pomieszczeniu. A sam montaż jest banalny.

Poznaj naszą ofertę żarówek LED: https://goo.gl/G8Hcz4

Codzienne oszczędzanie
O wyłączaniu światła w momencie wychodzenia z pomieszczenia chyba nikomu już nie trzeba przypominać. Podobnie jest z włączaniem pralki oraz zmywarki dopiero wówczas, kiedy są one całkowicie wypełnione brudnymi ubraniami i naczyniami. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na poborze energii elektrycznej.

Metoda małych kroków potrafi przynieść naprawdę najbardziej spektakularne rezultaty. Już na kwartalnym rachunku za prąd zaobserwować można spore oszczędności, ale to dopiero zestawienie roczne pozwoli naprawdę docenić takie zmiany. Dlatego warto wprowadzić je już dziś, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na przykład na wakacyjne przyjemności.


Udostępnij

Powiązane artykuły
Laserowa czy atramentowa – dobierz drukarkę do swoich potrzeb

temu

Producenci drukarek prześcigają się w wymyślaniu nowych propozycji, a rynek jest pełen urządzeń. Radzimy jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach.
Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

temu

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
RODO a niszczenie dokumentów – co musisz wiedzieć?

temu

Nowe przepisy związane z wejściem w życie RODO wymuszają sporo zmian na właścicielach firm. I to nie tylko na prawdziwych gigantach, ale także posiadaczach jednoosobowych działalności gospodarczych.