Okrągłe kształty w salonie – meble, dywany i oświetlenie
Okrągłe kształty w salonie – meble, dywany i oświetlenie

Okrągłe kształty w salonie – meble, dywany i oświetlenie

Opublikowany

Geometryczne dodatki we wnętrzach to trend, który obserwujemy od kliku lat. Warto pamiętać także o okrągłych kształtach, które są bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie w małych pomieszczeniach – łatwo je dopasować do innych elementów wystroju wnętrza.

Meble
Okrągłe meble to przede wszystkim sprytnie zaprojektowane stoły i stoliki. Ich główną zaletą jest to, że nadają wnętrzu oryginalności i przytulności. Co ważne, można przy nich zmieścić więcej osób niż przy tradycyjnych stołach prostokątnych – pozwalają zatem na oszczędność przestrzeni.

Stoliki do kawy o okrągłym kształcie łatwo można dosunąć do zestawu wypoczynkowego, dzięki czemu znajdzie się na nie miejsce nawet w niewielkim pokoju. W przypadku tradycyjnej jadalni idealnie sprawdzą się meble drewniane. Jeśli wnętrze jest bardzo nowoczesne, można śmiało postawić na szkło i metal.

Miłośnikom nowoczesnego designu z pewnością spodobają się okrągłe drewniane blaty, które układa się na stelażach (np. ze stali). W zależności od materiału, z którego są wykonane i odpowiadającego za nie projektanta mają one bardzo zróżnicowane ceny.

Okrągłe meble to także fotele, które wyróżniają się złagodzonym wyglądem. Jeśli dobierzemy do nich odpowiednie pufy, uzyskamy wnętrze, które będzie wyjątkowe (większość osób wciąż wybiera meble o „kanciastym” kształcie), a przy tym będzie bardzo przytulne.

Dla osób, które chcą zagospodarować duży salon, a są zakochane w okrągłych kształtach, idealnym rozwiązaniem będzie kanapa lub sofa o takim kształcie. Z pewnością zaskoczy ona niejednego z naszych gości!

Dywany
Okrągłe dywany już od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Z czego ono wynika? Tego typu ozdoba podłogi wydaje się być lekka, nie jest tak bardzo toporna, jak jej prostokątna wersja. Okrągły stolik ustawiony na okrągłym dywanie tworzy powtarzalność, która porządkuje całą przestrzeń. Do wyboru mamy zarówno wersje jednolite, jak i wielokolorowe – dopasowanie dywanu do pozostałych elementów wnętrza nie będzie zatem stanowić najmniejszego problemu.

Oświetlenie
Oświetlenie to kolejny ważny punkt wystroju pomieszczenia. Także ono może być okrągłe, wyglądając jednocześnie lekko i ozdobnie. W rodzinie lamp Activejet czołowym przedstawicielem kształtu zbliżonego do kuli jest kinkiet dekoracyjny Matis. Jest on wzbogacony o ciekawe zagłębienia, które po zmroku dodają mu jeszcze więcej urody.

Dla poszukiwaczy nieco mocniejszych wrażeń, marka Activejet przygotowała lampę nocną 3D w formie kuli Casiope. Wyróżnia się ona nie tylko swoim oryginalnym kształtem, ale także ciekawymi efektami świetlnymi, które pojawiają się na jej powierzchni po włączeniu. W podobnym stylu utrzymana jest lampa wisząca 3D Antiope. W tym przypadku także możemy mówić o pojawieniu się jej wyjątkowych, dekoracyjnych cech po zapadnięciu zmroku.

Okrągłe elementy w wystroju domu to strzał w dziesiątkę. Sprawdzają się w szczególności, jeśli zależy nam na zachowaniu lekkości we wnętrzach. Sprawiają, że pomieszczenia wyglądają na bardziej przyjazne, niż te o kanciastym umeblowaniu. Jednocześnie są nowoczesne i nie są często spotykane, dzięki czemu na pewno wzbudzą zainteresowanie każdego, kto nas odwiedzi.


ACTIVEJET_KINKIET_MATIS_PAKSZOT (2).png2a_-_lampka_3D_-_MT3017-zdjecie_AJE-CASIOPE2.png

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.