Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – łazienka

Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – łazienka

Barwa światła ma gigantyczny wpływ na odbiór całego pomieszczenia - właśnie dlatego poszczególne lampy LED należy wybierać w przemyślany sposób. Prezentujemy krótki przewodnik, który udowodni, że barwa światła łazienkowego może wpłynąć na jej ostateczny wygląd i pomóc w polepszeniu jego funkcjonalności.

Znaczenie światła
Łazienka, a przede wszystkim łazienkowe lustro, to miejsce, gdzie codziennie wykonujemy makijaż - chociażby z tego powodu barwa światła ma duże znaczenie. Nie może ona przekłamywać koloru skóry, dlatego wyborem najbardziej odpowiednim będzie barwa neutralna, jak najbardziej zbliżona do naturalnej kolorystyki, a dodatkowo podkreślająca czystość tego wnętrza. To ważne, bo to właśnie łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które najbardziej kojarzy się ze sterylnością.

Światło ciepłe
Jednocześnie wybór oświetlenia ciepłego jest dobrym wyborem do typowego salonu kąpielowego, którego głównym założeniem jest relaks. Zwykłe żarówki żarowe, które odchodzą już do lamusa, miały właśnie takie ciepłe zabarwienie, co sprawia, że wielu osobom kojarzy się ono bardzo pozytywnie. Przyzwyczajeń ciężko jest się pozbyć.
Ciepła barwa to dobry wybór dla większych łazienek, w których miejsce można podzielić na poszczególne strefy. Ciepła kolorystyka dobrze prezentuje się koło wanny. Kąpiel w takich warunkach kojarzyć się będzie z pobytem w SPA.

Barwa zimna nie jest  polecana do łazienki - sprawdzi się najlepiej w miejscach nastawionych na pracę, na przykład w biurze.

Do łazienki najlepiej jest wybrać światło o barwie neutralnej, ostatecznie ciepłej. Wszystko jest w tym przypadku uzależnione od osobistych preferencji i od tego, do czego dokładnie ma służyć łazienka. Jeżeli możliwe jest urządzenie kącika do makijażu w innym miejscu w domu, lepiej jest z tej możliwości skorzystać.
Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.