Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – łazienka

Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – łazienka

Opublikowany

Barwa światła ma gigantyczny wpływ na odbiór całego pomieszczenia - właśnie dlatego poszczególne lampy LED należy wybierać w przemyślany sposób. Prezentujemy krótki przewodnik, który udowodni, że barwa światła łazienkowego może wpłynąć na jej ostateczny wygląd i pomóc w polepszeniu jego funkcjonalności.

Znaczenie światła
Łazienka, a przede wszystkim łazienkowe lustro, to miejsce, gdzie codziennie wykonujemy makijaż - chociażby z tego powodu barwa światła ma duże znaczenie. Nie może ona przekłamywać koloru skóry, dlatego wyborem najbardziej odpowiednim będzie barwa neutralna, jak najbardziej zbliżona do naturalnej kolorystyki, a dodatkowo podkreślająca czystość tego wnętrza. To ważne, bo to właśnie łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które najbardziej kojarzy się ze sterylnością.

Światło ciepłe
Jednocześnie wybór oświetlenia ciepłego jest dobrym wyborem do typowego salonu kąpielowego, którego głównym założeniem jest relaks. Zwykłe żarówki żarowe, które odchodzą już do lamusa, miały właśnie takie ciepłe zabarwienie, co sprawia, że wielu osobom kojarzy się ono bardzo pozytywnie. Przyzwyczajeń ciężko jest się pozbyć.
Ciepła barwa to dobry wybór dla większych łazienek, w których miejsce można podzielić na poszczególne strefy. Ciepła kolorystyka dobrze prezentuje się koło wanny. Kąpiel w takich warunkach kojarzyć się będzie z pobytem w SPA.

Barwa zimna nie jest  polecana do łazienki - sprawdzi się najlepiej w miejscach nastawionych na pracę, na przykład w biurze.

Do łazienki najlepiej jest wybrać światło o barwie neutralnej, ostatecznie ciepłej. Wszystko jest w tym przypadku uzależnione od osobistych preferencji i od tego, do czego dokładnie ma służyć łazienka. Jeżeli możliwe jest urządzenie kącika do makijażu w innym miejscu w domu, lepiej jest z tej możliwości skorzystać.

Udostępnij

Taśma muzyczna LED – nowość dla miłośników najlepszego brzmienia

Oświetlenie LED już od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Nie ma w tym niczego dziwnego – w końcu jest to rozwiązanie energooszczędne, przyjazne dla środowiska, a do tego możliwości aranżacji wnętrza z wykorzystaniem tego produktu są niemal nieograniczone. Producenci dbają o to, aby klienci zainteresowani technologią LED mieli jak największy wybór. Właśnie tak zrodził się pomysł na muzyczną taśmę LED, całkowitą nowość od marki Activejet.