Pokój dziewczynki kontra pokój chłopca

Pokój dziewczynki kontra pokój chłopca

Pokój dziewczynki i pokój chłopca to dwa różne światy. W jednym królują samochody i piłka nożna, natomiast w drugim wróżki, lalki i księżniczki. Nic dziwnego, że dodatki w obu pomieszczeniach także muszą się od siebie różnić.

Kolorystyka
Takie rozróżnienie najbardziej widoczne jest na podstawie kolorystyki. Dziewczynki preferują fioletowy, żółty, czerwony i przede wszystkim – różowy. Chłopcy są mniej wymagający – wystarczy, aby kolor nie był zbyt „dziewczyński. Dlatego dobrym wyborem jest soczysta zieleń. To kolor, który do wnętrza wprowadzi wiele energii, a do tego dobrze komponuje się także z innymi barwami.

Świetnym przykładem na wykorzystanie odmiennych barw w pokoju chłopca i dziewczynki jest odpowiedni dobór oświetlenia. Idealnym pomysłem jest wykorzystanie lampki na biurko Croco. Ma ona specjalny klips, dzięki któremu można ją przyczepić w dowolnym miejscu. Może to być biurko, szafka nocna, regał, obudowa łóżka – wszędzie tam, gdzie zależy ci na dobrym podświetleniu. Oprócz użycia klipsa, lampka może zostać po prostu postawiona.

Croco jest mała i bardzo lekka. Dzięki temu ustawić ją można w dowolnym miejscu. Kolejnym atutem przemawiającym za tym rozwiązaniem, jest wbudowany akumulator. Dzięki niemu lampka może zostać umieszczona wszędzie - bez obaw o dostęp do gniazdka elektrycznego. To wygodne rozwiązanie, kiedy na przykład dziecko ma ochotę poczytać w łóżku.

Kolorowa wygoda
Lampka Croco to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na uniwersalnym produkcie. To typowa, zgrabna lampka do pokoju dziecięcego, dlatego dostępna jest w kolorze różowym oraz zielonym. W końcu pokój powinien odzwierciedlać indywidualne preferencje dziecka, być zgodny z jego fantazją. Dziewczynki lubią róż, więc jeżeli taki jest wybór twojej córki - zadbaj, aby dodatki dobrze komponowały się z meblami. W kwestii umeblowania, niezależnie od tego, czy jest to pokój dziewczynki czy chłopca, warto postawić na neutralne, stabilne meble, które urosną razem z nim. Dodatki łatwo jest zmienić, w przeciwieństwie do całego kompletu mebli.

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym dziecko spędza naprawdę dużo czasu - warto zadbać, aby jego wnętrze było przyjazne i adekwatne do jego wymagań. Spraw mu przyjemność poprzez dobranie lampek i innych dodatków w kolorystyce najbardziej lubianej przez dziecko.
Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.