Pokój dziewczynki kontra pokój chłopca

Pokój dziewczynki kontra pokój chłopca

Opublikowany

Pokój dziewczynki i pokój chłopca to dwa różne światy. W jednym królują samochody i piłka nożna, natomiast w drugim wróżki, lalki i księżniczki. Nic dziwnego, że dodatki w obu pomieszczeniach także muszą się od siebie różnić.

Kolorystyka
Takie rozróżnienie najbardziej widoczne jest na podstawie kolorystyki. Dziewczynki preferują fioletowy, żółty, czerwony i przede wszystkim – różowy. Chłopcy są mniej wymagający – wystarczy, aby kolor nie był zbyt „dziewczyński. Dlatego dobrym wyborem jest soczysta zieleń. To kolor, który do wnętrza wprowadzi wiele energii, a do tego dobrze komponuje się także z innymi barwami.

Świetnym przykładem na wykorzystanie odmiennych barw w pokoju chłopca i dziewczynki jest odpowiedni dobór oświetlenia. Idealnym pomysłem jest wykorzystanie lampki na biurko Croco. Ma ona specjalny klips, dzięki któremu można ją przyczepić w dowolnym miejscu. Może to być biurko, szafka nocna, regał, obudowa łóżka – wszędzie tam, gdzie zależy ci na dobrym podświetleniu. Oprócz użycia klipsa, lampka może zostać po prostu postawiona.

Croco jest mała i bardzo lekka. Dzięki temu ustawić ją można w dowolnym miejscu. Kolejnym atutem przemawiającym za tym rozwiązaniem, jest wbudowany akumulator. Dzięki niemu lampka może zostać umieszczona wszędzie - bez obaw o dostęp do gniazdka elektrycznego. To wygodne rozwiązanie, kiedy na przykład dziecko ma ochotę poczytać w łóżku.

Kolorowa wygoda
Lampka Croco to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na uniwersalnym produkcie. To typowa, zgrabna lampka do pokoju dziecięcego, dlatego dostępna jest w kolorze różowym oraz zielonym. W końcu pokój powinien odzwierciedlać indywidualne preferencje dziecka, być zgodny z jego fantazją. Dziewczynki lubią róż, więc jeżeli taki jest wybór twojej córki - zadbaj, aby dodatki dobrze komponowały się z meblami. W kwestii umeblowania, niezależnie od tego, czy jest to pokój dziewczynki czy chłopca, warto postawić na neutralne, stabilne meble, które urosną razem z nim. Dodatki łatwo jest zmienić, w przeciwieństwie do całego kompletu mebli.

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym dziecko spędza naprawdę dużo czasu - warto zadbać, aby jego wnętrze było przyjazne i adekwatne do jego wymagań. Spraw mu przyjemność poprzez dobranie lampek i innych dodatków w kolorystyce najbardziej lubianej przez dziecko.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Salon połączony z kuchnią i jadalnią – jak go właściwie oświetlić?

temu

Multifunkcyjny salon połączony z aneksem kuchennym to codzienność wielu osób. Projektanci mieszkań i domów często stawiają na takie rozwiązanie, aby oszczędzić miejsce i jednocześnie być w zgodzie z trendami. Przed właścicielami takich powierzchni stoi wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczy właściwego zaplanowania spójnej kolorystyki, umeblowania i oświetlenia.
Światło zimne

temu

Najprostsze rozróżnienie to podział na światło ciepłe, zimne i neutralne. Takie wskaźniki jednak nie mówią zbyt wiele. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę, z której dowiesz się, jakie światło jest zimne i do jakiego rodzaju wnętrza warto jest wybrać właśnie ten rodzaj oświetlenia.
Światło neutralne

temu

Światło neutralne jest najbardziej uniwersalnym rodzajem oświetlenia. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, to właśnie światło o neutralnej barwie będzie najlepszym rozwiązaniem. Światło neutralne jest bardzo często stosowane w przypadku lamp LED. Tradycyjne żarówki miały barwę ciepłą, świetlówki kojarzą się z chłodnym, niebieskawym światłem, dlatego neutralne lampy LED są idealnym pomostem między nimi.
Światło ciepłe

temu

Dobierając światło do swojego domu zazwyczaj pod uwagę bierze się wygląd lampy, jej kolorystykę oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Są to oczywiście ważne czynniki, ale jednak nie najważniejsze. Bardzo istotna jest temperatura barwowa oświetlenia. To ona w dużej mierze kreuje nastrój w domu. Światło ciepłe – do jakiego wnętrza pasuje i czym się charakteryzuje?