Jak fotografować niemowlęta?

Jak fotografować niemowlęta?

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę i tworzyć na bieżąco piękne wspomnienia. Ulubioną formą zaklinania mijających chwil jest oczywiście fotografia. Podpowiadamy, jak robić zdjęcia dzieciom, aby cieszyły oko i uwieczniały to, co najważniejsze.

Światło
Podstawowa zasada dotyczy wykorzystania naturalnego światła. Warto sprawdzić, które pomieszczenie w domu jest na tyle jasne i dobrze doświetlone, aby nadawało się do tworzenia zdjęć maluszka. Zacząć warto od odsłonięcia okien i przygotowania kącika do zdjęć w jego pobliżu. Zdjęcia plenerowe także lepiej wyjdą w słoneczny dzień.

Dodatki 
Nie zapominaj także o dobraniu odpowiednich ubranek. Zawodowi fotografowie mają jedną radę:  warto wybierać jednolite, stonowane ubrania, które podkreślą urodę niemowlaka, a jednocześnie nie będą wyglądały na zdjęciu wyłącznie jak barwna plama. Jeżeli jest ciepło, dziecku wystarczy pieluszka lub majteczki albo na przykład cienka koszulka z naturalnej tkaniny. Większość maluszków ładnie wygląda w bieli lub w błękicie. Z doborem ubranek łączy się także inna rada – sięganie po gadżety. Nie wolno jednak z nimi przesadzić, bo model zniknie w nawale przedmiotów. Takie dodatki świetnie podkreślą na przykład klimat retro zdjęcia. Co się przyda? Wiklinowy kosz, koc z wełny czesankowej, chusta, opaska dla dziewczynki, a nawet jakaś zabawka, byleby dobrze pasowała do stylu zdjęcia.

Zatrzymanie chwili w kadrze
Łap momenty! Staranne przygotowanie się do wykonania zdjęć i dobór sprzętu to jedno, ale tak naprawdę najważniejszą kwestią dotyczą tworzenia wspaniałych, fotograficznych pamiątek, jest troska o uchwycenie wyjątkowych momentów. Może to być pierwszy posiłek zjedzony łyżeczką, zabawa z rodzeństwem, ulubiona sukienka. Dzięki temu żadne zdjęcie nie będzie nudne, na każdym skrywać się będzie wiele emocji. Zdjęcie z niemowlakiem nie musi być perfekcyjne, aby było doskonałą pamiątką. Chcąc mieć idealne fotografie, lepiej jest oddać się w ręce zawodowego artysty. Domowe sesje mogą być mniej dopracowane. Najważniejsze, aby przeglądając je za kilka lat móc przywołać konkretne sytuacje i by na ustach wszystkich pojawił się uśmiech.
Powiązane artykuły
Kalendarz na 2019 na bazie własnych zdjęć

Sezon na kalendarze w pełni. Na księgarnianych półkach czekają na nas konie, krajobrazy, małe kotki i złote sentencje filozoficzne. Każdej jesieni to samo – zmienia się jedynie ostatnia cyfra w dacie. A może więc by tak stworzyć własny? Taki, na który będziemy patrzeć z
Archiwizacja fotografii – przechowywanie zdjęć tak, by nie zginęły

Nowoczesne technologie, choć pozwalają ze zdjęciami robić cuda, rozleniwiły współczesnego człowieka. Nie drukujemy ich, bo przecież zawsze mamy do nich dostęp – na komórce, laptopie, czy w chmurze. Dopiero, gdy stracimy swoje pliki, zaczynamy z rozrzewnieniem wspominać r
Tajniki fotografii krajobrazowej – jak zrobić zdjęcia, które doskonale sprawdzą się jako plakaty?

Pierwsza lekcja fotografii, jaką otrzymamy od mistrzów fachu, ograniczy się do dwóch magicznych słów: kadr i linie wiodące. To one decydują o tym, w jaki sposób widz będzie patrzył na zdjęcie. Nadają głębię i wywołują uczucia związane z fotografią. Są podstawą, bez które
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.