Jak fotografować niemowlęta?

Jak fotografować niemowlęta?

Opublikowany

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę i tworzyć na bieżąco piękne wspomnienia. Ulubioną formą zaklinania mijających chwil jest oczywiście fotografia. Podpowiadamy, jak robić zdjęcia dzieciom, aby cieszyły oko i uwieczniały to, co najważniejsze.

Światło
Podstawowa zasada dotyczy wykorzystania naturalnego światła. Warto sprawdzić, które pomieszczenie w domu jest na tyle jasne i dobrze doświetlone, aby nadawało się do tworzenia zdjęć maluszka. Zacząć warto od odsłonięcia okien i przygotowania kącika do zdjęć w jego pobliżu. Zdjęcia plenerowe także lepiej wyjdą w słoneczny dzień.

Dodatki 
Nie zapominaj także o dobraniu odpowiednich ubranek. Zawodowi fotografowie mają jedną radę:  warto wybierać jednolite, stonowane ubrania, które podkreślą urodę niemowlaka, a jednocześnie nie będą wyglądały na zdjęciu wyłącznie jak barwna plama. Jeżeli jest ciepło, dziecku wystarczy pieluszka lub majteczki albo na przykład cienka koszulka z naturalnej tkaniny. Większość maluszków ładnie wygląda w bieli lub w błękicie. Z doborem ubranek łączy się także inna rada – sięganie po gadżety. Nie wolno jednak z nimi przesadzić, bo model zniknie w nawale przedmiotów. Takie dodatki świetnie podkreślą na przykład klimat retro zdjęcia. Co się przyda? Wiklinowy kosz, koc z wełny czesankowej, chusta, opaska dla dziewczynki, a nawet jakaś zabawka, byleby dobrze pasowała do stylu zdjęcia.

Zatrzymanie chwili w kadrze
Łap momenty! Staranne przygotowanie się do wykonania zdjęć i dobór sprzętu to jedno, ale tak naprawdę najważniejszą kwestią dotyczą tworzenia wspaniałych, fotograficznych pamiątek, jest troska o uchwycenie wyjątkowych momentów. Może to być pierwszy posiłek zjedzony łyżeczką, zabawa z rodzeństwem, ulubiona sukienka. Dzięki temu żadne zdjęcie nie będzie nudne, na każdym skrywać się będzie wiele emocji. Zdjęcie z niemowlakiem nie musi być perfekcyjne, aby było doskonałą pamiątką. Chcąc mieć idealne fotografie, lepiej jest oddać się w ręce zawodowego artysty. Domowe sesje mogą być mniej dopracowane. Najważniejsze, aby przeglądając je za kilka lat móc przywołać konkretne sytuacje i by na ustach wszystkich pojawił się uśmiech.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tajniki fotografii produktowej

temu

Fotografia produktowa to współcześnie jedno z narzędzi marketingowych. Chodzi w niej o to, by oferowany przedmiot wyglądał na ujęciu jak najlepiej, ale oczywiście bez nierealistycznych przekształceń. Osobom początkującym zdjęcia produktowe kojarzą się jedynie z namiotami bezcieniowymi. Tymczasem mistrzowie zachęcającej prezentacji produktów, stawiają raczej na zabawę światłem w celu uzyskania większej plastyczności.
Recykling tonerów – dlaczego to ważne dla środowiska?

temu

Wraz z rozwojem konsumpcjonizmu pojawił się problem: co robić z całym mnóstwem foliowych torebek, plastikowych butelek, puszek i odpadów żywnościowych? Tylko w Polsce co roku sprzedaje się 100-200 mln tonerów do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i kopiarek. Niestety, do odzysku trafia maksymalnie 50-70 procent pustych kaset. Większość zużytych materiałów wciąż ląduje w śmietniku, zatruwając środowisko naturalne, a w świadomości konsumentów słowo “recykling” nie plasuje się na pierwszym miejscu. Powodem jest brak odpowiedniej komunikacji czy edukacji na temat ponownego przetwarzania materiałów z “odzysku”, ale także mała ilość punktów, do których możemy oddać zużyte materiały eksploatacyjne.
Ekologiczne biuro

temu

Współcześnie coraz więcej mówi się o ekologii, także w kontekście wprowadzania zmian w swoim codziennym życiu. Więcej osób korzysta z dobrodziejstwa recyklingu, czy na przykład decyduje się na miejskie ogrodnictwo. Czy jest zatem jakiś sposób, by tego typu rozwiązania wprowadzić również do swojego biura?
Zdjęcia, które zapamiętasz - zasady tworzenia kompozycji

temu

Jak przygotować zdjęcia do druku?

Drukowanie zdjęć w domu wcale nie jest trudne. Przy obecnym rozwoju technologii niemal każdy jest w stanie w zaciszu własnego domu dokonywać profesjonalnego wydruku zdjęć. To proste, wymaga jedynie przygotowania.