Jak fotografować niemowlęta?

Jak fotografować niemowlęta?

Opublikowany

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę i tworzyć na bieżąco piękne wspomnienia. Ulubioną formą zaklinania mijających chwil jest oczywiście fotografia. Podpowiadamy, jak robić zdjęcia dzieciom, aby cieszyły oko i uwieczniały to, co najważniejsze.

Światło
Podstawowa zasada dotyczy wykorzystania naturalnego światła. Warto sprawdzić, które pomieszczenie w domu jest na tyle jasne i dobrze doświetlone, aby nadawało się do tworzenia zdjęć maluszka. Zacząć warto od odsłonięcia okien i przygotowania kącika do zdjęć w jego pobliżu. Zdjęcia plenerowe także lepiej wyjdą w słoneczny dzień.

Dodatki 
Nie zapominaj także o dobraniu odpowiednich ubranek. Zawodowi fotografowie mają jedną radę:  warto wybierać jednolite, stonowane ubrania, które podkreślą urodę niemowlaka, a jednocześnie nie będą wyglądały na zdjęciu wyłącznie jak barwna plama. Jeżeli jest ciepło, dziecku wystarczy pieluszka lub majteczki albo na przykład cienka koszulka z naturalnej tkaniny. Większość maluszków ładnie wygląda w bieli lub w błękicie. Z doborem ubranek łączy się także inna rada – sięganie po gadżety. Nie wolno jednak z nimi przesadzić, bo model zniknie w nawale przedmiotów. Takie dodatki świetnie podkreślą na przykład klimat retro zdjęcia. Co się przyda? Wiklinowy kosz, koc z wełny czesankowej, chusta, opaska dla dziewczynki, a nawet jakaś zabawka, byleby dobrze pasowała do stylu zdjęcia.

Zatrzymanie chwili w kadrze
Łap momenty! Staranne przygotowanie się do wykonania zdjęć i dobór sprzętu to jedno, ale tak naprawdę najważniejszą kwestią dotyczą tworzenia wspaniałych, fotograficznych pamiątek, jest troska o uchwycenie wyjątkowych momentów. Może to być pierwszy posiłek zjedzony łyżeczką, zabawa z rodzeństwem, ulubiona sukienka. Dzięki temu żadne zdjęcie nie będzie nudne, na każdym skrywać się będzie wiele emocji. Zdjęcie z niemowlakiem nie musi być perfekcyjne, aby było doskonałą pamiątką. Chcąc mieć idealne fotografie, lepiej jest oddać się w ręce zawodowego artysty. Domowe sesje mogą być mniej dopracowane. Najważniejsze, aby przeglądając je za kilka lat móc przywołać konkretne sytuacje i by na ustach wszystkich pojawił się uśmiech.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Laserowa czy atramentowa – dobierz drukarkę do swoich potrzeb

temu

Producenci drukarek prześcigają się w wymyślaniu nowych propozycji, a rynek jest pełen urządzeń. Radzimy jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach.
Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

temu

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

temu

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!

Jak przygotować zdjęcia do druku?

Drukowanie zdjęć w domu wcale nie jest trudne. Przy obecnym rozwoju technologii niemal każdy jest w stanie w zaciszu własnego domu dokonywać profesjonalnego wydruku zdjęć. To proste, wymaga jedynie przygotowania.