Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

Opublikowany

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.

Część robocza 
Do części roboczej kuchni wybiera się zazwyczaj oświetlenie o zimnej barwie, które lepiej pasuje do charakteru wykonywanych tam czynności - w tej części kuchni bowiem pracujemy. Jak dobrze doświetlić to miejsce? Dobrym wyborem będzie oświetlenie podszafkowe, dzięki któremu nawet wieczorem, już po zmroku, można szykować dania na kolację albo na kolejny dzień. Lampa LED Activejet CAB3 sprawdzi się w tej roli znakomicie. Nie tylko doświetli całą przestrzeń odciążając wzrok, ale także będzie niezauważona z zewnątrz. Jest łatwa do utrzymania w czystości i po prostu praktyczna.

Jadalnia 
W przypadku połączenia kuchni z jadalnią  można przenieść ciężar głównego, górnego oświetlenia, na część jadalnianą. Lampa w takim miejscu powinna być prosta i łatwa w czyszczeniu, ponieważ może osadzać się na niej tłuszcz. W części jadalnianej wykorzystać możemy żarówkę o barwie neutralnej lub ciepłej. To w końcu tam spożywa się posiłki, światło powinno więc sprzyjać ich ładnemu wyglądowi.

Kuchnia połączona z jadalnią, ze względu na swoje otwarcie, przejmuje rolę dekoracyjną, ale także praktyczną - tu bowiem de facto rozgrywa się życie rodzinne. Aby to podkreślić, warto jest zadbać o światło na ścianach. Dekoracyjne kinkiety to idealny wybór dla osób, które cenią sobie przyjazny nastrój we wnętrzu. Fanom minimalizmu polecamy szczególnie kinkiet Blum, doskonale dopełniający nowoczesne wnętrza.

Jeżeli Twoja kuchnia od jadalni oddzielona jest wyspą lub barkiem możesz doświetlić je taśmami LED, dzięki czemu uzyskasz interesujący i designerski efekt odcięcia tej formy od reszty pomieszczenia.

To dobra możliwość do zbudowania oddzielnych przestrzeni również przy użyciu światła. Wystarczy nad barkiem zawiesić rząd lampek. Albo użyć taśmy LED do stworzenia linii światła. Dzięki temu przestrzenie będą od siebie wyraziście oddzielone.

Udostępnij

Jak fotografować niemowlęta?

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę i tworzyć na bieżąco piękne wspomnienia. Ulubioną formą zaklinania mijających chwil jest oczywiście fotografia. Podpowiadamy, jak robić zdjęcia dzieciom, aby cieszyły oko i uwieczniały to, co najważniejsze.