Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

Opublikowany

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.

Część robocza 
Do części roboczej kuchni wybiera się zazwyczaj oświetlenie o zimnej barwie, które lepiej pasuje do charakteru wykonywanych tam czynności - w tej części kuchni bowiem pracujemy. Jak dobrze doświetlić to miejsce? Dobrym wyborem będzie oświetlenie podszafkowe, dzięki któremu nawet wieczorem, już po zmroku, można szykować dania na kolację albo na kolejny dzień. Lampa LED Activejet CAB3 sprawdzi się w tej roli znakomicie. Nie tylko doświetli całą przestrzeń odciążając wzrok, ale także będzie niezauważona z zewnątrz. Jest łatwa do utrzymania w czystości i po prostu praktyczna.

Jadalnia 
W przypadku połączenia kuchni z jadalnią  można przenieść ciężar głównego, górnego oświetlenia, na część jadalnianą. Lampa w takim miejscu powinna być prosta i łatwa w czyszczeniu, ponieważ może osadzać się na niej tłuszcz. W części jadalnianej wykorzystać możemy żarówkę o barwie neutralnej lub ciepłej. To w końcu tam spożywa się posiłki, światło powinno więc sprzyjać ich ładnemu wyglądowi.

Kuchnia połączona z jadalnią, ze względu na swoje otwarcie, przejmuje rolę dekoracyjną, ale także praktyczną - tu bowiem de facto rozgrywa się życie rodzinne. Aby to podkreślić, warto jest zadbać o światło na ścianach. Dekoracyjne kinkiety to idealny wybór dla osób, które cenią sobie przyjazny nastrój we wnętrzu. Fanom minimalizmu polecamy szczególnie kinkiet Blum, doskonale dopełniający nowoczesne wnętrza.

Jeżeli Twoja kuchnia od jadalni oddzielona jest wyspą lub barkiem możesz doświetlić je taśmami LED, dzięki czemu uzyskasz interesujący i designerski efekt odcięcia tej formy od reszty pomieszczenia.

To dobra możliwość do zbudowania oddzielnych przestrzeni również przy użyciu światła. Wystarczy nad barkiem zawiesić rząd lampek. Albo użyć taśmy LED do stworzenia linii światła. Dzięki temu przestrzenie będą od siebie wyraziście oddzielone.

Udostępnij

Powiązane artykuły
REGULAMIN KONKURSU „WIELKANOC Z ACTIVEJET"

temu

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE1. Organizatorem konkursu „„WIELKANOC Z ACTIVEJET" jest firma Atlanta Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 87, 00-844 o numerze KRS 5213711549, NIP 362939410, zwana w dalszej części Regulaminu „Organizatorem”.2. Konkurs zostanie
Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – kuchnia

temu

Kuchnia jest miejscem pracy, ale także wypoczynku w gronie rodzinnym. Dobór praktycznego oświetlenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie - można dzięki niemu na przykład wyodrębnić strefy.
Kinkiety Mero - funkcjonalny i zaskakujący!

temu

Activejet Mero to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, ale także w zaciszu domowym. Jego forma podłużnej listwy w kolorze srebrnym, umożliwia tworzenie swoich własnych kompozycji. Przedstawiamy pomysły na dwie nietypowe ozdoby, do których wykonania warto skorzystać z kinkietów z serii Mero.
Monochromatyczna łazienka

temu

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Jak fotografować niemowlęta?

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę i tworzyć na bieżąco piękne wspomnienia. Ulubioną formą zaklinania mijających chwil jest oczywiście fotografia. Podpowiadamy, jak robić zdjęcia dzieciom, aby cieszyły oko i uwieczniały to, co najważniejsze.