Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.

Część robocza 
Do części roboczej kuchni wybiera się zazwyczaj oświetlenie o zimnej barwie, które lepiej pasuje do charakteru wykonywanych tam czynności - w tej części kuchni bowiem pracujemy. Jak dobrze doświetlić to miejsce? Dobrym wyborem będzie oświetlenie podszafkowe, dzięki któremu nawet wieczorem, już po zmroku, można szykować dania na kolację albo na kolejny dzień. Lampa LED Activejet CAB3 sprawdzi się w tej roli znakomicie. Nie tylko doświetli całą przestrzeń odciążając wzrok, ale także będzie niezauważona z zewnątrz. Jest łatwa do utrzymania w czystości i po prostu praktyczna.

Jadalnia 
W przypadku połączenia kuchni z jadalnią  można przenieść ciężar głównego, górnego oświetlenia, na część jadalnianą. Lampa w takim miejscu powinna być prosta i łatwa w czyszczeniu, ponieważ może osadzać się na niej tłuszcz. W części jadalnianej wykorzystać możemy żarówkę o barwie neutralnej lub ciepłej. To w końcu tam spożywa się posiłki, światło powinno więc sprzyjać ich ładnemu wyglądowi.

Kuchnia połączona z jadalnią, ze względu na swoje otwarcie, przejmuje rolę dekoracyjną, ale także praktyczną - tu bowiem de facto rozgrywa się życie rodzinne. Aby to podkreślić, warto jest zadbać o światło na ścianach. Dekoracyjne kinkiety to idealny wybór dla osób, które cenią sobie przyjazny nastrój we wnętrzu. Fanom minimalizmu polecamy szczególnie kinkiet Blum, doskonale dopełniający nowoczesne wnętrza.

Jeżeli Twoja kuchnia od jadalni oddzielona jest wyspą lub barkiem możesz doświetlić je taśmami LED, dzięki czemu uzyskasz interesujący i designerski efekt odcięcia tej formy od reszty pomieszczenia.

To dobra możliwość do zbudowania oddzielnych przestrzeni również przy użyciu światła. Wystarczy nad barkiem zawiesić rząd lampek. Albo użyć taśmy LED do stworzenia linii światła. Dzięki temu przestrzenie będą od siebie wyraziście oddzielone.

Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.