Monochromatyczna łazienka

Monochromatyczna łazienka

Opublikowany

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Mnóstwo możliwości
Stworzenie monochromatycznej łazienki obecnie nie sprawia już żadnego problemu. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór kafli i armatury o prostych kształtach, bez wzorów, w spokojnych odcieniach. Taki efekt w łazience da także wykorzystanie specjalnych tynków strukturalnych albo wykorzystanie lastriko na podłodze (to hit tego sezonu). Takie wnętrza kojarzą się zdecydowanie bardziej z nowoczesnością.

Dobrze dobrane światło
Łazienkowi minimaliści mają prawdziwy powód do świętowania. Chodzi o pojawienie się w ofercie kinkietów LED Flavia w dwóch rozmiarach. Mogą być one wykorzystane jako doświetlenie lustra łazienkowego, poprzez zamontowanie pojedynczego kinkietu nad taflą albo dwóch po obu jej stronach. Obudowa ze stali nierdzewnej nie rzuca się w oczy. Z powodzeniem podkreśli surowy monochromatyzm.

Materiały
Monochromatyzm dobrze wygląda w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, szkło lub metal. Dzięki temu, chociaż jednobarwnie, z pewnością nie jest nudno. Naturalne materiały dodają wnętrzu ciepła, a tego właśnie w nich brakuje. Z drugiej strony łazienka jest właśnie tym rodzajem wnętrza, które najbardziej kojarzy się ze sterylną czystością.

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu monochromatycznym warto wiedzieć, że należy pamiętać o wszystkich jej elementach. Wlicza się do tego wybór nowoczesnej umywalki, sedesu, wanny lub prysznica, ale także na przykład kaloryfera. Na jednobarwnym tle wszystkie detale są widoczne wyraźniej. Dlatego warto pamiętać także o doborze oświetlenia, tak samo jak doniczek na kwiaty, pojemnika na mydło, czy stojaka na papier toaletowy.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Salon połączony z kuchnią i jadalnią – jak go właściwie oświetlić?

temu

Multifunkcyjny salon połączony z aneksem kuchennym to codzienność wielu osób. Projektanci mieszkań i domów często stawiają na takie rozwiązanie, aby oszczędzić miejsce i jednocześnie być w zgodzie z trendami. Przed właścicielami takich powierzchni stoi wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczy właściwego zaplanowania spójnej kolorystyki, umeblowania i oświetlenia.
Światło zimne

temu

Najprostsze rozróżnienie to podział na światło ciepłe, zimne i neutralne. Takie wskaźniki jednak nie mówią zbyt wiele. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę, z której dowiesz się, jakie światło jest zimne i do jakiego rodzaju wnętrza warto jest wybrać właśnie ten rodzaj oświetlenia.
Światło neutralne

temu

Światło neutralne jest najbardziej uniwersalnym rodzajem oświetlenia. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, to właśnie światło o neutralnej barwie będzie najlepszym rozwiązaniem. Światło neutralne jest bardzo często stosowane w przypadku lamp LED. Tradycyjne żarówki miały barwę ciepłą, świetlówki kojarzą się z chłodnym, niebieskawym światłem, dlatego neutralne lampy LED są idealnym pomostem między nimi.
Światło ciepłe

temu

Dobierając światło do swojego domu zazwyczaj pod uwagę bierze się wygląd lampy, jej kolorystykę oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Są to oczywiście ważne czynniki, ale jednak nie najważniejsze. Bardzo istotna jest temperatura barwowa oświetlenia. To ona w dużej mierze kreuje nastrój w domu. Światło ciepłe – do jakiego wnętrza pasuje i czym się charakteryzuje?