Monochromatyczna łazienka

Monochromatyczna łazienka

Opublikowany

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Mnóstwo możliwości
Stworzenie monochromatycznej łazienki obecnie nie sprawia już żadnego problemu. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór kafli i armatury o prostych kształtach, bez wzorów, w spokojnych odcieniach. Taki efekt w łazience da także wykorzystanie specjalnych tynków strukturalnych albo wykorzystanie lastriko na podłodze (to hit tego sezonu). Takie wnętrza kojarzą się zdecydowanie bardziej z nowoczesnością.

Dobrze dobrane światło
Łazienkowi minimaliści mają prawdziwy powód do świętowania. Chodzi o pojawienie się w ofercie kinkietów LED Flavia w dwóch rozmiarach. Mogą być one wykorzystane jako doświetlenie lustra łazienkowego, poprzez zamontowanie pojedynczego kinkietu nad taflą albo dwóch po obu jej stronach. Obudowa ze stali nierdzewnej nie rzuca się w oczy. Z powodzeniem podkreśli surowy monochromatyzm.

Materiały
Monochromatyzm dobrze wygląda w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, szkło lub metal. Dzięki temu, chociaż jednobarwnie, z pewnością nie jest nudno. Naturalne materiały dodają wnętrzu ciepła, a tego właśnie w nich brakuje. Z drugiej strony łazienka jest właśnie tym rodzajem wnętrza, które najbardziej kojarzy się ze sterylną czystością.

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu monochromatycznym warto wiedzieć, że należy pamiętać o wszystkich jej elementach. Wlicza się do tego wybór nowoczesnej umywalki, sedesu, wanny lub prysznica, ale także na przykład kaloryfera. Na jednobarwnym tle wszystkie detale są widoczne wyraźniej. Dlatego warto pamiętać także o doborze oświetlenia, tak samo jak doniczek na kwiaty, pojemnika na mydło, czy stojaka na papier toaletowy.

Udostępnij

Zdjęcia w plenerze - jak robić zapierające dech w piersiach zdjęcia krajobrazu?

Piękne krajobrazy to poza portretami ulubiony motyw  zawodowców i amatorów. Nie wystarczy jednak piękna sceneria, aby zdjęcie także było wspaniałe. Oto garść porad.