Monochromatyczna łazienka

Monochromatyczna łazienka

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Mnóstwo możliwości
Stworzenie monochromatycznej łazienki obecnie nie sprawia już żadnego problemu. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór kafli i armatury o prostych kształtach, bez wzorów, w spokojnych odcieniach. Taki efekt w łazience da także wykorzystanie specjalnych tynków strukturalnych albo wykorzystanie lastriko na podłodze (to hit tego sezonu). Takie wnętrza kojarzą się zdecydowanie bardziej z nowoczesnością.

Dobrze dobrane światło
Łazienkowi minimaliści mają prawdziwy powód do świętowania. Chodzi o pojawienie się w ofercie kinkietów LED Flavia w dwóch rozmiarach. Mogą być one wykorzystane jako doświetlenie lustra łazienkowego, poprzez zamontowanie pojedynczego kinkietu nad taflą albo dwóch po obu jej stronach. Obudowa ze stali nierdzewnej nie rzuca się w oczy. Z powodzeniem podkreśli surowy monochromatyzm.

Materiały
Monochromatyzm dobrze wygląda w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, szkło lub metal. Dzięki temu, chociaż jednobarwnie, z pewnością nie jest nudno. Naturalne materiały dodają wnętrzu ciepła, a tego właśnie w nich brakuje. Z drugiej strony łazienka jest właśnie tym rodzajem wnętrza, które najbardziej kojarzy się ze sterylną czystością.

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu monochromatycznym warto wiedzieć, że należy pamiętać o wszystkich jej elementach. Wlicza się do tego wybór nowoczesnej umywalki, sedesu, wanny lub prysznica, ale także na przykład kaloryfera. Na jednobarwnym tle wszystkie detale są widoczne wyraźniej. Dlatego warto pamiętać także o doborze oświetlenia, tak samo jak doniczek na kwiaty, pojemnika na mydło, czy stojaka na papier toaletowy.
Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.