Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Opublikowany

Zabezpieczenie drukarki i tonerów ma istotne znaczenie ze względu na trwałość tych elementów. Poznaj nasze niezawodne sposoby.

Zabezpieczamy przed kurzem i zanieczyszczeniami
Jeżeli drukarka będzie przez jakiś czas nieużywana, najlepiej jest ją zabezpieczyć poprzez włożenie do kartonu i owinięcie w folię. Warto pamiętać o częstym sprzątaniu pomieszczenia, w którym znajduje się drukarka, a zwłaszcza jej okolic. Sprzątać trzeba także samą obudowę drukarki, używając w tym celu specjalistycznych płynów przeznaczonych do sprzętów elektronicznych. Niektórzy zalecają montaż dodatkowych filtrów oraz siatek przeciwpyłowych, które montowane są na wlocie powietrza. Są one odpowiedzialne za wyłapanie większości kurzu. To rozwiązanie jest szczególnie polecane właścicielom zwierząt domowych, których futro często dostaje się do wnętrza obudowy.

Zabezpieczamy przed warunkami zewnętrznymi
Tonery bezwzględnie należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Temperatura powinna wynosić od 0 do 25 stopni Celsjusza (najlepiej około 20 stopni), wilgotność powietrza – od 30 do 40%. Nie wolno umieszczać tonerów w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do ich zbrylenia, przez co obniży się jakość wydruków i awarii mogą ulec elementy wewnątrz drukarki. Z kolei zbyt niska temperatura może na stałe uszkodzić toner. Zbyt duża wilgotność powoduje zagęszczanie się cząsteczek tonera, przez co tusz nie jest równomiernie rozprowadzany. Zawsze przed instalacją nowego tonera należy sprawdzić, czy nie pojawiły się na nim jakieś mechaniczne uszkodzenia. Oczywiście nie wolno zapominać także o zdjęciu zabezpieczenia.

Zabezpieczamy w trakcie transportu
W trakcie transportu drukarkę najlepiej jest włożyć do oryginalnego pudełka. Przedtem trzeba ją wyłączyć, wyjąć z niej papier, tonery najlepiej jest przymocować za pośrednictwem taśmy. Najlepiej jest drukarkę przewozić bez tonerów w środku, ale jeżeli są już w nią włożone, lepiej ich nie wyciągać, ponieważ może to spowodować wyschnięcie głowicy drukarki. Drukarka w miarę możliwości powinna pozostawać w swoim naturalnym położeniu. Nie należy jej przechylać, stawiać pionowo, wykonywać przy jej pomocy jakichkolwiek gwałtownych manewrów. W zależności od modelu, dobrze jest odłączyć jej kabel zasilający oraz wymontować podajnik do papieru, aby nie uległy one uszkodzeniu.

Udostępnij

Powiązane artykuły
10 kluczowych kwestii, które musisz wiedzieć odnośnie fotografii sportowej

temu

Fotografia sportowa uchodzi za trudną sztukę. Nic dziwnego, w końcu opiera się ona na umiejętności odpowiedniego pokazania ciała w ruchu. Oto kwestie, o których musisz pamiętać, aby tworzyć zdjęcia zapierające dech w piersiach.
10 aplikacji, które powinny znaleźć się w telefonie aktywnej osoby

temu

Lubisz uprawiać sport i dbać o to, co ląduje na twoim talerzu? W takim razie przydadzą ci się te praktyczne aplikacje.
Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

temu

Drukarki 3D to już nie przyszłość, ale teraźniejszość. Pozwalają na stworzenie niemalże każdego przedmiotu. Do tego celu niezbędna jest sama drukarka (obecnie nadal jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych), oprogramowanie do projektowania przestrzennego, a także umiejętność tworzenia modeli 3D, którą z pewnością nie wszyscy posiadają. Niezbędny jest również zakup filamentów (materiału z którego drukowane są przedmioty) oraz sporo czasu, bo proces drukowania trwać może nawet kilka godzin.
Planujesz ślub? Sama zrób i wydrukuj wyjątkowe ozdoby

temu

Nie ma co ukrywać – ślub oraz wesele to mnóstwo wydatków, które istotnie obciążają budżet młodej pary. Na szczęście można je delikatnie ograniczyć, stawiając na zrobienie niektórych rzeczy samodzielnie - na przykład własnoręcznie dekorując salę weselną. Nie jest to trudne - wystarczy dobra drukarka i ciekawy pomysł. Ten ostatni znajdziesz w naszym tekście - pozwól się zainspirować.

Activejet z wyróżnieniem w konkursie „Meble Plus – Produkt Roku 2018”

Kategoria oświetleniowa marki Activejet, choć stosunkowo młoda, święci już swoje pierwsze triumfy. W tegorocznej edycji konkursu „Meble Plus - Produkt Roku 2018” dostrzeżono i doceniono oferowane przez markę oświetlenie podszafkowe, przyznając jej jedyne obok nagrody głównej wyróżnienie w kategorii „Akcesoria meblowe”.