Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Opublikowany

Zabezpieczenie drukarki i tonerów ma istotne znaczenie ze względu na trwałość tych elementów. Poznaj nasze niezawodne sposoby.

Zabezpieczamy przed kurzem i zanieczyszczeniami
Jeżeli drukarka będzie przez jakiś czas nieużywana, najlepiej jest ją zabezpieczyć poprzez włożenie do kartonu i owinięcie w folię. Warto pamiętać o częstym sprzątaniu pomieszczenia, w którym znajduje się drukarka, a zwłaszcza jej okolic. Sprzątać trzeba także samą obudowę drukarki, używając w tym celu specjalistycznych płynów przeznaczonych do sprzętów elektronicznych. Niektórzy zalecają montaż dodatkowych filtrów oraz siatek przeciwpyłowych, które montowane są na wlocie powietrza. Są one odpowiedzialne za wyłapanie większości kurzu. To rozwiązanie jest szczególnie polecane właścicielom zwierząt domowych, których futro często dostaje się do wnętrza obudowy.

Zabezpieczamy przed warunkami zewnętrznymi
Tonery bezwzględnie należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Temperatura powinna wynosić od 0 do 25 stopni Celsjusza (najlepiej około 20 stopni), wilgotność powietrza – od 30 do 40%. Nie wolno umieszczać tonerów w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do ich zbrylenia, przez co obniży się jakość wydruków i awarii mogą ulec elementy wewnątrz drukarki. Z kolei zbyt niska temperatura może na stałe uszkodzić toner. Zbyt duża wilgotność powoduje zagęszczanie się cząsteczek tonera, przez co tusz nie jest równomiernie rozprowadzany. Zawsze przed instalacją nowego tonera należy sprawdzić, czy nie pojawiły się na nim jakieś mechaniczne uszkodzenia. Oczywiście nie wolno zapominać także o zdjęciu zabezpieczenia.

Zabezpieczamy w trakcie transportu
W trakcie transportu drukarkę najlepiej jest włożyć do oryginalnego pudełka. Przedtem trzeba ją wyłączyć, wyjąć z niej papier, tonery najlepiej jest przymocować za pośrednictwem taśmy. Najlepiej jest drukarkę przewozić bez tonerów w środku, ale jeżeli są już w nią włożone, lepiej ich nie wyciągać, ponieważ może to spowodować wyschnięcie głowicy drukarki. Drukarka w miarę możliwości powinna pozostawać w swoim naturalnym położeniu. Nie należy jej przechylać, stawiać pionowo, wykonywać przy jej pomocy jakichkolwiek gwałtownych manewrów. W zależności od modelu, dobrze jest odłączyć jej kabel zasilający oraz wymontować podajnik do papieru, aby nie uległy one uszkodzeniu.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tajniki fotografii produktowej

temu

Fotografia produktowa to współcześnie jedno z narzędzi marketingowych. Chodzi w niej o to, by oferowany przedmiot wyglądał na ujęciu jak najlepiej, ale oczywiście bez nierealistycznych przekształceń. Osobom początkującym zdjęcia produktowe kojarzą się jedynie z namiotami bezcieniowymi. Tymczasem mistrzowie zachęcającej prezentacji produktów, stawiają raczej na zabawę światłem w celu uzyskania większej plastyczności.
Recykling tonerów – dlaczego to ważne dla środowiska?

temu

Wraz z rozwojem konsumpcjonizmu pojawił się problem: co robić z całym mnóstwem foliowych torebek, plastikowych butelek, puszek i odpadów żywnościowych? Tylko w Polsce co roku sprzedaje się 100-200 mln tonerów do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i kopiarek. Niestety, do odzysku trafia maksymalnie 50-70 procent pustych kaset. Większość zużytych materiałów wciąż ląduje w śmietniku, zatruwając środowisko naturalne, a w świadomości konsumentów słowo “recykling” nie plasuje się na pierwszym miejscu. Powodem jest brak odpowiedniej komunikacji czy edukacji na temat ponownego przetwarzania materiałów z “odzysku”, ale także mała ilość punktów, do których możemy oddać zużyte materiały eksploatacyjne.
Ekologiczne biuro

temu

Współcześnie coraz więcej mówi się o ekologii, także w kontekście wprowadzania zmian w swoim codziennym życiu. Więcej osób korzysta z dobrodziejstwa recyklingu, czy na przykład decyduje się na miejskie ogrodnictwo. Czy jest zatem jakiś sposób, by tego typu rozwiązania wprowadzić również do swojego biura?
Zdjęcia, które zapamiętasz - zasady tworzenia kompozycji

temu

Activejet z wyróżnieniem w konkursie „Meble Plus – Produkt Roku 2018”

Kategoria oświetleniowa marki Activejet, choć stosunkowo młoda, święci już swoje pierwsze triumfy. W tegorocznej edycji konkursu „Meble Plus - Produkt Roku 2018” dostrzeżono i doceniono oferowane przez markę oświetlenie podszafkowe, przyznając jej jedyne obok nagrody głównej wyróżnienie w kategorii „Akcesoria meblowe”.