Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Opublikowany

Zabezpieczenie drukarki i tonerów ma istotne znaczenie ze względu na trwałość tych elementów. Poznaj nasze niezawodne sposoby.

Zabezpieczamy przed kurzem i zanieczyszczeniami
Jeżeli drukarka będzie przez jakiś czas nieużywana, najlepiej jest ją zabezpieczyć poprzez włożenie do kartonu i owinięcie w folię. Warto pamiętać o częstym sprzątaniu pomieszczenia, w którym znajduje się drukarka, a zwłaszcza jej okolic. Sprzątać trzeba także samą obudowę drukarki, używając w tym celu specjalistycznych płynów przeznaczonych do sprzętów elektronicznych. Niektórzy zalecają montaż dodatkowych filtrów oraz siatek przeciwpyłowych, które montowane są na wlocie powietrza. Są one odpowiedzialne za wyłapanie większości kurzu. To rozwiązanie jest szczególnie polecane właścicielom zwierząt domowych, których futro często dostaje się do wnętrza obudowy.

Zabezpieczamy przed warunkami zewnętrznymi
Tonery bezwzględnie należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Temperatura powinna wynosić od 0 do 25 stopni Celsjusza (najlepiej około 20 stopni), wilgotność powietrza – od 30 do 40%. Nie wolno umieszczać tonerów w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do ich zbrylenia, przez co obniży się jakość wydruków i awarii mogą ulec elementy wewnątrz drukarki. Z kolei zbyt niska temperatura może na stałe uszkodzić toner. Zbyt duża wilgotność powoduje zagęszczanie się cząsteczek tonera, przez co tusz nie jest równomiernie rozprowadzany. Zawsze przed instalacją nowego tonera należy sprawdzić, czy nie pojawiły się na nim jakieś mechaniczne uszkodzenia. Oczywiście nie wolno zapominać także o zdjęciu zabezpieczenia.

Zabezpieczamy w trakcie transportu
W trakcie transportu drukarkę najlepiej jest włożyć do oryginalnego pudełka. Przedtem trzeba ją wyłączyć, wyjąć z niej papier, tonery najlepiej jest przymocować za pośrednictwem taśmy. Najlepiej jest drukarkę przewozić bez tonerów w środku, ale jeżeli są już w nią włożone, lepiej ich nie wyciągać, ponieważ może to spowodować wyschnięcie głowicy drukarki. Drukarka w miarę możliwości powinna pozostawać w swoim naturalnym położeniu. Nie należy jej przechylać, stawiać pionowo, wykonywać przy jej pomocy jakichkolwiek gwałtownych manewrów. W zależności od modelu, dobrze jest odłączyć jej kabel zasilający oraz wymontować podajnik do papieru, aby nie uległy one uszkodzeniu.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

temu

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Jaki papier fotograficzny wybrać?

temu

Drukując fotografie w domu trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które przy zleceniu wykonania odbitek laboratorium są załatwiane za nas. Jednym z takich aspektów jest papier. Różnią się m.in. wykończeniem, gramaturą i pokryciem. Jaki rodzaj papieru będzie najlepiej pasował do twoich zdjęć? 
Sprytne DIY – ozdoby na Halloween własnej roboty

temu

Niedługo Halloween – święto duchów, upiorów i wampirów. Moda na przyjęcia halloweenowe przywędrowała do Polski zza oceanu – Polacy coraz chętniej świętują ten dzień, szczególnie zaś lubią go dzieci. Jeśli również planujesz w tym roku halloweenową zabawę – nie zapomnij o nastrojowych dekoracjach. Podpowiadamy jak wykonać je własnymi siłami w domu.
Kolorowanki dla dorosłych – wspaniały sposób na relaks

temu

Kiedy ostatnio coś rysowałeś albo kolorowałeś? Ta zapomniana sztuka najczęściej swój kres ma wraz z końcem szkoły. Tymczasem coraz popularniejsze kolorowanki dla dorosłych mają mnóstwo zalet. To dobry sposób na wieczorny relaks, odstresowanie się, zapomnienie o wszelkich problemach. Dodatkowo kolorowanki naprawdę rozbudzają kreatywność.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.