Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Jak zabezpieczyć drukarkę i tonery?

Opublikowany

Zabezpieczenie drukarki i tonerów ma istotne znaczenie ze względu na trwałość tych elementów. Poznaj nasze niezawodne sposoby.

Zabezpieczamy przed kurzem i zanieczyszczeniami
Jeżeli drukarka będzie przez jakiś czas nieużywana, najlepiej jest ją zabezpieczyć poprzez włożenie do kartonu i owinięcie w folię. Warto pamiętać o częstym sprzątaniu pomieszczenia, w którym znajduje się drukarka, a zwłaszcza jej okolic. Sprzątać trzeba także samą obudowę drukarki, używając w tym celu specjalistycznych płynów przeznaczonych do sprzętów elektronicznych. Niektórzy zalecają montaż dodatkowych filtrów oraz siatek przeciwpyłowych, które montowane są na wlocie powietrza. Są one odpowiedzialne za wyłapanie większości kurzu. To rozwiązanie jest szczególnie polecane właścicielom zwierząt domowych, których futro często dostaje się do wnętrza obudowy.

Zabezpieczamy przed warunkami zewnętrznymi
Tonery bezwzględnie należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Temperatura powinna wynosić od 0 do 25 stopni Celsjusza (najlepiej około 20 stopni), wilgotność powietrza – od 30 do 40%. Nie wolno umieszczać tonerów w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do ich zbrylenia, przez co obniży się jakość wydruków i awarii mogą ulec elementy wewnątrz drukarki. Z kolei zbyt niska temperatura może na stałe uszkodzić toner. Zbyt duża wilgotność powoduje zagęszczanie się cząsteczek tonera, przez co tusz nie jest równomiernie rozprowadzany. Zawsze przed instalacją nowego tonera należy sprawdzić, czy nie pojawiły się na nim jakieś mechaniczne uszkodzenia. Oczywiście nie wolno zapominać także o zdjęciu zabezpieczenia.

Zabezpieczamy w trakcie transportu
W trakcie transportu drukarkę najlepiej jest włożyć do oryginalnego pudełka. Przedtem trzeba ją wyłączyć, wyjąć z niej papier, tonery najlepiej jest przymocować za pośrednictwem taśmy. Najlepiej jest drukarkę przewozić bez tonerów w środku, ale jeżeli są już w nią włożone, lepiej ich nie wyciągać, ponieważ może to spowodować wyschnięcie głowicy drukarki. Drukarka w miarę możliwości powinna pozostawać w swoim naturalnym położeniu. Nie należy jej przechylać, stawiać pionowo, wykonywać przy jej pomocy jakichkolwiek gwałtownych manewrów. W zależności od modelu, dobrze jest odłączyć jej kabel zasilający oraz wymontować podajnik do papieru, aby nie uległy one uszkodzeniu.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Laserowa czy atramentowa – dobierz drukarkę do swoich potrzeb

temu

Producenci drukarek prześcigają się w wymyślaniu nowych propozycji, a rynek jest pełen urządzeń. Radzimy jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach.
Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

temu

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

temu

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!