Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

Opublikowany

Drukarki 3D to już nie przyszłość, ale teraźniejszość. Pozwalają na stworzenie niemalże każdego przedmiotu. Do tego celu niezbędna jest sama drukarka (obecnie nadal jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych), oprogramowanie do projektowania przestrzennego, a także umiejętność tworzenia modeli 3D, którą z pewnością nie wszyscy posiadają. Niezbędny jest również zakup filamentów (materiału z którego drukowane są przedmioty) oraz sporo czasu, bo proces drukowania trwać może nawet kilka godzin.

Drukarki 3D pozwalają na wiele. Najciekawsze jest wprowadzanie dzięki nim w życie swoich własnych projektów.

Własne uchwyty i haczyki 
Gotowe uchwyty dostępne w sklepie mogą nie spełniać twoich oczekiwań. Wówczas dobrze jest skorzystać z drukarki 3D. Daje to pewność, że wybór będzie stuprocentowo trafiony, a gotowy uchwyt doskonale dopasuje się do wnętrza. Wybrać można kolor, wielkość, kształt oraz materiał.

Etui na telefon
Własne, zindywidualizowane etui na telefon to nie lada gratka dla miłośników nowości. Wystarczy je zaprojektować, aby zyskać przedmiot stuprocentowo odpowiadający własnym preferencjom.

Protezy
Drukowanie protez to oczywiście nie czynność do wykonywania w domu, ale ważny punkt dotyczący rozwoju medycyny. Technologia druku 3D pozwala współcześnie pomóc wielu pacjentom, którzy mają jakieś ograniczenia. Sama technika jak najbardziej powinna się rozwijać w kierunku pomocy pacjentom. Oprócz protez współcześnie coraz bardziej realne staje się drukowanie tkanek ludzkiego ciała.

Praktyczne przedmioty codziennego użytku
Druk 3D powinien być wykorzystywany przede wszystkim tam, gdzie istnieje luka w podaży. Dzięki takiemu projektowi można na przykład stworzyć dla siebie praktyczny zwijacz do kabla od słuchawek. Albo wygodny uchwyt do przenoszenia ciężkich reklamówek. Tego typu propozycje pozwalają na stworzenie czegoś zupełnie nowego i wypełnienie tym samym pewnej rynkowej niszy.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Laserowa czy atramentowa – dobierz drukarkę do swoich potrzeb

temu

Producenci drukarek prześcigają się w wymyślaniu nowych propozycji, a rynek jest pełen urządzeń. Radzimy jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach.
Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

temu

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

temu

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!