Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

Opublikowany

Drukarki 3D to już nie przyszłość, ale teraźniejszość. Pozwalają na stworzenie niemalże każdego przedmiotu. Do tego celu niezbędna jest sama drukarka (obecnie nadal jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych), oprogramowanie do projektowania przestrzennego, a także umiejętność tworzenia modeli 3D, którą z pewnością nie wszyscy posiadają. Niezbędny jest również zakup filamentów (materiału z którego drukowane są przedmioty) oraz sporo czasu, bo proces drukowania trwać może nawet kilka godzin.

Drukarki 3D pozwalają na wiele. Najciekawsze jest wprowadzanie dzięki nim w życie swoich własnych projektów.

Własne uchwyty i haczyki 
Gotowe uchwyty dostępne w sklepie mogą nie spełniać twoich oczekiwań. Wówczas dobrze jest skorzystać z drukarki 3D. Daje to pewność, że wybór będzie stuprocentowo trafiony, a gotowy uchwyt doskonale dopasuje się do wnętrza. Wybrać można kolor, wielkość, kształt oraz materiał.

Etui na telefon
Własne, zindywidualizowane etui na telefon to nie lada gratka dla miłośników nowości. Wystarczy je zaprojektować, aby zyskać przedmiot stuprocentowo odpowiadający własnym preferencjom.

Protezy
Drukowanie protez to oczywiście nie czynność do wykonywania w domu, ale ważny punkt dotyczący rozwoju medycyny. Technologia druku 3D pozwala współcześnie pomóc wielu pacjentom, którzy mają jakieś ograniczenia. Sama technika jak najbardziej powinna się rozwijać w kierunku pomocy pacjentom. Oprócz protez współcześnie coraz bardziej realne staje się drukowanie tkanek ludzkiego ciała.

Praktyczne przedmioty codziennego użytku
Druk 3D powinien być wykorzystywany przede wszystkim tam, gdzie istnieje luka w podaży. Dzięki takiemu projektowi można na przykład stworzyć dla siebie praktyczny zwijacz do kabla od słuchawek. Albo wygodny uchwyt do przenoszenia ciężkich reklamówek. Tego typu propozycje pozwalają na stworzenie czegoś zupełnie nowego i wypełnienie tym samym pewnej rynkowej niszy.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

temu

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Jaki papier fotograficzny wybrać?

temu

Drukując fotografie w domu trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które przy zleceniu wykonania odbitek laboratorium są załatwiane za nas. Jednym z takich aspektów jest papier. Różnią się m.in. wykończeniem, gramaturą i pokryciem. Jaki rodzaj papieru będzie najlepiej pasował do twoich zdjęć? 
Zamień własne zdjęcia w wyjątkowe, ozdobne plakaty

temu

Nawet jeżeli nie jesteś zawodowym fotografem, z pewnością w swojej kolekcji masz zdjęcia własnego autorstwa, które wyjątkowo Ci się podobają. Są efektowne, mają wartość sentymentalną lub po prostu wiążą się z nimi dobre wspomnienia. Szkoda byłoby schować je do szuflady – wykorzystaj je jako niepowtarzalną ozdobę i zrób z nich plakaty!
Sprytne DIY – ozdoby na Halloween własnej roboty

temu

Niedługo Halloween – święto duchów, upiorów i wampirów. Moda na przyjęcia halloweenowe przywędrowała do Polski zza oceanu – Polacy coraz chętniej świętują ten dzień, szczególnie zaś lubią go dzieci. Jeśli również planujesz w tym roku halloweenową zabawę – nie zapomnij o nastrojowych dekoracjach. Podpowiadamy jak wykonać je własnymi siłami w domu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.