Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

Drukarki 3D - najciekawsze przedmioty, które możemy dzięki nim wydrukować

Opublikowany

Drukarki 3D to już nie przyszłość, ale teraźniejszość. Pozwalają na stworzenie niemalże każdego przedmiotu. Do tego celu niezbędna jest sama drukarka (obecnie nadal jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych), oprogramowanie do projektowania przestrzennego, a także umiejętność tworzenia modeli 3D, którą z pewnością nie wszyscy posiadają. Niezbędny jest również zakup filamentów (materiału z którego drukowane są przedmioty) oraz sporo czasu, bo proces drukowania trwać może nawet kilka godzin.

Drukarki 3D pozwalają na wiele. Najciekawsze jest wprowadzanie dzięki nim w życie swoich własnych projektów.

Własne uchwyty i haczyki 
Gotowe uchwyty dostępne w sklepie mogą nie spełniać twoich oczekiwań. Wówczas dobrze jest skorzystać z drukarki 3D. Daje to pewność, że wybór będzie stuprocentowo trafiony, a gotowy uchwyt doskonale dopasuje się do wnętrza. Wybrać można kolor, wielkość, kształt oraz materiał.

Etui na telefon
Własne, zindywidualizowane etui na telefon to nie lada gratka dla miłośników nowości. Wystarczy je zaprojektować, aby zyskać przedmiot stuprocentowo odpowiadający własnym preferencjom.

Protezy
Drukowanie protez to oczywiście nie czynność do wykonywania w domu, ale ważny punkt dotyczący rozwoju medycyny. Technologia druku 3D pozwala współcześnie pomóc wielu pacjentom, którzy mają jakieś ograniczenia. Sama technika jak najbardziej powinna się rozwijać w kierunku pomocy pacjentom. Oprócz protez współcześnie coraz bardziej realne staje się drukowanie tkanek ludzkiego ciała.

Praktyczne przedmioty codziennego użytku
Druk 3D powinien być wykorzystywany przede wszystkim tam, gdzie istnieje luka w podaży. Dzięki takiemu projektowi można na przykład stworzyć dla siebie praktyczny zwijacz do kabla od słuchawek. Albo wygodny uchwyt do przenoszenia ciężkich reklamówek. Tego typu propozycje pozwalają na stworzenie czegoś zupełnie nowego i wypełnienie tym samym pewnej rynkowej niszy.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tajniki fotografii produktowej

temu

Fotografia produktowa to współcześnie jedno z narzędzi marketingowych. Chodzi w niej o to, by oferowany przedmiot wyglądał na ujęciu jak najlepiej, ale oczywiście bez nierealistycznych przekształceń. Osobom początkującym zdjęcia produktowe kojarzą się jedynie z namiotami bezcieniowymi. Tymczasem mistrzowie zachęcającej prezentacji produktów, stawiają raczej na zabawę światłem w celu uzyskania większej plastyczności.
Recykling tonerów – dlaczego to ważne dla środowiska?

temu

Wraz z rozwojem konsumpcjonizmu pojawił się problem: co robić z całym mnóstwem foliowych torebek, plastikowych butelek, puszek i odpadów żywnościowych? Tylko w Polsce co roku sprzedaje się 100-200 mln tonerów do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i kopiarek. Niestety, do odzysku trafia maksymalnie 50-70 procent pustych kaset. Większość zużytych materiałów wciąż ląduje w śmietniku, zatruwając środowisko naturalne, a w świadomości konsumentów słowo “recykling” nie plasuje się na pierwszym miejscu. Powodem jest brak odpowiedniej komunikacji czy edukacji na temat ponownego przetwarzania materiałów z “odzysku”, ale także mała ilość punktów, do których możemy oddać zużyte materiały eksploatacyjne.
Ekologiczne biuro

temu

Współcześnie coraz więcej mówi się o ekologii, także w kontekście wprowadzania zmian w swoim codziennym życiu. Więcej osób korzysta z dobrodziejstwa recyklingu, czy na przykład decyduje się na miejskie ogrodnictwo. Czy jest zatem jakiś sposób, by tego typu rozwiązania wprowadzić również do swojego biura?
Zdjęcia, które zapamiętasz - zasady tworzenia kompozycji

temu

10 aplikacji, które powinny znaleźć się w telefonie aktywnej osoby

Lubisz uprawiać sport i dbać o to, co ląduje na twoim talerzu? W takim razie przydadzą ci się te praktyczne aplikacje.