Planujesz ślub? Sama zrób i wydrukuj wyjątkowe ozdoby

Planujesz ślub? Sama zrób i wydrukuj wyjątkowe ozdoby

Opublikowany

Nie ma co ukrywać – ślub oraz wesele to mnóstwo wydatków, które istotnie obciążają budżet młodej pary. Na szczęście można je delikatnie ograniczyć, stawiając na zrobienie niektórych rzeczy samodzielnie - na przykład własnoręcznie dekorując salę weselną. Nie jest to trudne - wystarczy dobra drukarka i ciekawy pomysł. Ten ostatni znajdziesz w naszym tekście - pozwól się zainspirować.

Samodzielnie wykonane ozdoby są przede wszystkim spersonalizowane. Nikt takich nie ma, co jest dodatkowym plusem całego przedsięwzięcia. Koszt ich wykonania to po prostu koszt tuszu i papieru fotograficznego, dzięki którym dekoracje wykonasz w domowym zaciszu.

Girlanda ze zdjęć

Ozdobą prostą do wykonania, a jednocześnie bardzo efektowną i osobistą są girlandy ze zdjęć. Wystarczy ozdobny sznurek (zadbaj, aby kolorem pasował do stylistyki wnętrza), spinacze do prania (najlepiej te kultowe drewniane) oraz Wasze zdjęcia.

Spinacze możesz pomalować na dowolny kolor i ozdobić brokatem, dzięki czemu będą bardziej odświętne. To właśnie one posłużą do przytwierdzenia na sznurku Waszych zdjęć - w ten sposób możesz opowiedzieć historię tej niezwykłej znajomości, jednocześnie ozdabiając salę w wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu.

Zdjęcia wskazujące miejsca
Imienne karteczki wskazujące miejsce rozsadzenia gości można w równie prosty sposób zamienić w coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i wzruszającego... Jak?

Pamiętasz lato 1989 roku, gdy będąc na wakacjach na wsi siedziałaś u cioci na kolanach, zajadając sie czereśniami, które chwile wcześniej zerwałyście z drzewka? Twój tata uwiecznił tę wspólną chwilę na zdjęciu.

Wystarczy, że zamiast wspomnianych wcześniej karteczek przy każdym nakryciu umieścisz klips do zdjęć (coś takiego jak na zdjęciu poniżej), w który wetknięte będzie właśnie takie zdjęcie - sprzed lat, wspólnie z gościem, dla którego przeznaczone jest nakrycie, przywołujące wspomnienia i wzruszające!

cfd12d6d-4970-4f14-a5de-6376a8c04f6c.jpg
Właściwy papier fotograficzny
Na koniec czeka nas najtrudniejszy wybór - papier matowy czy błyszczący? Aby nasze weselne dekoracje wywołały zamierzony efekt, musim dobrze zastanowić się, na który rodzaj papieru postawić.

Papier błyszczący, taki jak produkt Activejet AP4-200G100L, tworzy silne wrażenie ostrości i nasycenia kolorów. Takie zdjęcia są wyraziste i mają wysoki kontrast. Najczęściej wybiera się go do wydruków w małym formacie. Błyszczący papier jest także częściej wybierany w przypadku zdjęć mających znaleźć się w albumie. Wynika to z ich delikatności – podczas przeglądania fotografii łatwo jest zostawić na nich odciski palców. Przy zdecydowaniu się na oprawienie błyszczących fotografii, lepszym pomysłem jest ramka z passe-partout, która oddzieli zdjęcia od szybki. Istnieje również papier błyszczący z powłoką żywiczną, taki jak Activejet AP6-260GR100, która sprawia, że zdjęcie jest jeszcze trwalsze.

Papier matowy słabiej odbija światło - dzięki temu dobrze wyglądają wydrukowane na nim zdjęcia w odcieniach pastelowych, stonowane. Wybierając ten produkt, na przykład Activejet AP4-110M100L, można mieć gwarancję bardzo eleganckiego efektu finalnego. Papier matowy jest bardziej odporny, odciski palców są na nim niemalże niewidoczne. Wielu profesjonalnych fotografów skłania się ku opinii, że duże formaty zdjęć, od A4 w górę, lepiej jest drukować właśnie na matowym papierze. Dotyczy to zwłaszcza fotografii mających być eksponowanymi na ścianie. Zdjęcia przeznaczone do druku na matowym papierze łatwiej jest obrobić, a ewentualne drobne potknięcia fotografa nie są na nim tak bardzo widoczne.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Laserowa czy atramentowa – dobierz drukarkę do swoich potrzeb

temu

Producenci drukarek prześcigają się w wymyślaniu nowych propozycji, a rynek jest pełen urządzeń. Radzimy jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach.
Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

temu

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

temu

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!