Planujesz ślub? Sama zrób i wydrukuj wyjątkowe ozdoby

Planujesz ślub? Sama zrób i wydrukuj wyjątkowe ozdoby

Opublikowany

Nie ma co ukrywać – ślub oraz wesele to mnóstwo wydatków, które istotnie obciążają budżet młodej pary. Na szczęście można je delikatnie ograniczyć, stawiając na zrobienie niektórych rzeczy samodzielnie - na przykład własnoręcznie dekorując salę weselną. Nie jest to trudne - wystarczy dobra drukarka i ciekawy pomysł. Ten ostatni znajdziesz w naszym tekście - pozwól się zainspirować.

Samodzielnie wykonane ozdoby są przede wszystkim spersonalizowane. Nikt takich nie ma, co jest dodatkowym plusem całego przedsięwzięcia. Koszt ich wykonania to po prostu koszt tuszu i papieru fotograficznego, dzięki którym dekoracje wykonasz w domowym zaciszu.

Girlanda ze zdjęć

Ozdobą prostą do wykonania, a jednocześnie bardzo efektowną i osobistą są girlandy ze zdjęć. Wystarczy ozdobny sznurek (zadbaj, aby kolorem pasował do stylistyki wnętrza), spinacze do prania (najlepiej te kultowe drewniane) oraz Wasze zdjęcia.

Spinacze możesz pomalować na dowolny kolor i ozdobić brokatem, dzięki czemu będą bardziej odświętne. To właśnie one posłużą do przytwierdzenia na sznurku Waszych zdjęć - w ten sposób możesz opowiedzieć historię tej niezwykłej znajomości, jednocześnie ozdabiając salę w wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu.

Zdjęcia wskazujące miejsca
Imienne karteczki wskazujące miejsce rozsadzenia gości można w równie prosty sposób zamienić w coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i wzruszającego... Jak?

Pamiętasz lato 1989 roku, gdy będąc na wakacjach na wsi siedziałaś u cioci na kolanach, zajadając sie czereśniami, które chwile wcześniej zerwałyście z drzewka? Twój tata uwiecznił tę wspólną chwilę na zdjęciu.

Wystarczy, że zamiast wspomnianych wcześniej karteczek przy każdym nakryciu umieścisz klips do zdjęć (coś takiego jak na zdjęciu poniżej), w który wetknięte będzie właśnie takie zdjęcie - sprzed lat, wspólnie z gościem, dla którego przeznaczone jest nakrycie, przywołujące wspomnienia i wzruszające!

cfd12d6d-4970-4f14-a5de-6376a8c04f6c.jpg
Właściwy papier fotograficzny
Na koniec czeka nas najtrudniejszy wybór - papier matowy czy błyszczący? Aby nasze weselne dekoracje wywołały zamierzony efekt, musim dobrze zastanowić się, na który rodzaj papieru postawić.

Papier błyszczący, taki jak produkt Activejet AP4-200G100L, tworzy silne wrażenie ostrości i nasycenia kolorów. Takie zdjęcia są wyraziste i mają wysoki kontrast. Najczęściej wybiera się go do wydruków w małym formacie. Błyszczący papier jest także częściej wybierany w przypadku zdjęć mających znaleźć się w albumie. Wynika to z ich delikatności – podczas przeglądania fotografii łatwo jest zostawić na nich odciski palców. Przy zdecydowaniu się na oprawienie błyszczących fotografii, lepszym pomysłem jest ramka z passe-partout, która oddzieli zdjęcia od szybki. Istnieje również papier błyszczący z powłoką żywiczną, taki jak Activejet AP6-260GR100, która sprawia, że zdjęcie jest jeszcze trwalsze.

Papier matowy słabiej odbija światło - dzięki temu dobrze wyglądają wydrukowane na nim zdjęcia w odcieniach pastelowych, stonowane. Wybierając ten produkt, na przykład Activejet AP4-110M100L, można mieć gwarancję bardzo eleganckiego efektu finalnego. Papier matowy jest bardziej odporny, odciski palców są na nim niemalże niewidoczne. Wielu profesjonalnych fotografów skłania się ku opinii, że duże formaty zdjęć, od A4 w górę, lepiej jest drukować właśnie na matowym papierze. Dotyczy to zwłaszcza fotografii mających być eksponowanymi na ścianie. Zdjęcia przeznaczone do druku na matowym papierze łatwiej jest obrobić, a ewentualne drobne potknięcia fotografa nie są na nim tak bardzo widoczne.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tajniki fotografii produktowej

temu

Fotografia produktowa to współcześnie jedno z narzędzi marketingowych. Chodzi w niej o to, by oferowany przedmiot wyglądał na ujęciu jak najlepiej, ale oczywiście bez nierealistycznych przekształceń. Osobom początkującym zdjęcia produktowe kojarzą się jedynie z namiotami bezcieniowymi. Tymczasem mistrzowie zachęcającej prezentacji produktów, stawiają raczej na zabawę światłem w celu uzyskania większej plastyczności.
Recykling tonerów – dlaczego to ważne dla środowiska?

temu

Wraz z rozwojem konsumpcjonizmu pojawił się problem: co robić z całym mnóstwem foliowych torebek, plastikowych butelek, puszek i odpadów żywnościowych? Tylko w Polsce co roku sprzedaje się 100-200 mln tonerów do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i kopiarek. Niestety, do odzysku trafia maksymalnie 50-70 procent pustych kaset. Większość zużytych materiałów wciąż ląduje w śmietniku, zatruwając środowisko naturalne, a w świadomości konsumentów słowo “recykling” nie plasuje się na pierwszym miejscu. Powodem jest brak odpowiedniej komunikacji czy edukacji na temat ponownego przetwarzania materiałów z “odzysku”, ale także mała ilość punktów, do których możemy oddać zużyte materiały eksploatacyjne.
Ekologiczne biuro

temu

Współcześnie coraz więcej mówi się o ekologii, także w kontekście wprowadzania zmian w swoim codziennym życiu. Więcej osób korzysta z dobrodziejstwa recyklingu, czy na przykład decyduje się na miejskie ogrodnictwo. Czy jest zatem jakiś sposób, by tego typu rozwiązania wprowadzić również do swojego biura?
Zdjęcia, które zapamiętasz - zasady tworzenia kompozycji

temu

Domowe biuro Jak je urządzić, aby było funkcjonalne i estetyczne?

Coraz więcej Polaków decyduje się na usamodzielnienie od szefa i start własnej firmy, a co za tym idzie – bardzo często także urządzenie biura. By mieć blisko do pracy i nie tracić pieniędzy na wynajem, można pomyśleć o zaadaptowaniu na przestrzeń biurową części swojego domu lub mieszkania. Przy tym wszystkim warto pamiętać o kilku zasadach, które umilą i ułatwią nam pracę.