Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Opublikowany

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.

Mowa o montażu taśmy LED za telewizorem. To rozwiązanie, które wspomaga wzrok. Oczy bardzo męczą się, jeżeli oglądasz telewizję w ciemnym pomieszczeniu, w którym to ekran stanowi jedyne źródło światła. Zainstalowanie taśmy LED z tyłu odbiornika pozwoli temu zmysłowi odpocząć. Dodatkowo jest to także rozwiązanie bardzo ładne, dobrze komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami.

Sam sposób montażu nie jest skomplikowany. Należy zakupić odpowiednią taśmę LED, dopasowaną do rozmiaru telewizora (wśród produktów Activejet wybór jest naprawdę spory) i przykleić ją rozciągniętą na całej długości. Twój odbiornik jest wysoki? W takim razie wyjściem jest przyklejenie aż dwóch pasków diod, przy górnej oraz przy dolnej krawędzi. W tym celu użyć można odpowiedniej taśmy dwustronnej. Montaż nie wymaga posiadania dodatkowych narzędzi oraz umiejętności. Nie wpływa również w żaden sposób na pracę telewizora. Aby światło rozchodziło się równomiernie i tworzyło przy tym prawdziwą linię świetlną, najlepiej jest zostawić odpowiedni odstęp pomiędzy krawędzią urządzenia i taśmą. Najlepiej wybrać szerokość minimum 10 centymetrów.

W przypadku taśmy jednokolorowej dobrym tropem jest wybór takiej o wysokiej mocy. To sprawdzi się zwłaszcza, jeżeli planujesz także montaż dodatkowego ściemniacza, który pozwoli ci na wygodną kontrolę nad mocą oświetlenia. Jeżeli diody będą świeciły zbyt jasno, można je po prostu nieco przyciemnić. W przypadku wyboru ściemniacza sterowanego pilotem, musi on się komunikować drogą radiową, a nie poprzez podczerwień, bo nie chcesz chyba nieopatrznie zmieniać kanałów?

Ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia telewizora diodami LED, jest wybór taśmy RGB. To właśnie ona umożliwia zmianę kolorów, a więc możesz kolorystykę diod dopasować do konkretnego oglądane filmu, programu rozrywkowego lub na przykład meczu. Da to ci także większe możliwości zmiany aranżacji pokoju za tak naprawdę jednym kliknięciem.

Udostępnij

Powiązane artykuły
7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

temu

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i
Kinkiety dla wielbicieli czytania

temu

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.
Wnętrze w stylu minimalistycznym

temu

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.
Proste sposoby na powiększenie pomieszczenia światłem

temu

Powszechnie znany jest fakt, że jasna kolorystyka ścian optycznie powiększa przestrzeń, z kolei ciemna sprawia, że wnętrze wydaje się mniejsze. Podobne działanie może mieć także światło, więc warto poznać wszelkie sztuczki.

7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i