Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Opublikowany

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.

Mowa o montażu taśmy LED za telewizorem. To rozwiązanie, które wspomaga wzrok. Oczy bardzo męczą się, jeżeli oglądasz telewizję w ciemnym pomieszczeniu, w którym to ekran stanowi jedyne źródło światła. Zainstalowanie taśmy LED z tyłu odbiornika pozwoli temu zmysłowi odpocząć. Dodatkowo jest to także rozwiązanie bardzo ładne, dobrze komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami.

Sam sposób montażu nie jest skomplikowany. Należy zakupić odpowiednią taśmę LED, dopasowaną do rozmiaru telewizora (wśród produktów Activejet wybór jest naprawdę spory) i przykleić ją rozciągniętą na całej długości. Twój odbiornik jest wysoki? W takim razie wyjściem jest przyklejenie aż dwóch pasków diod, przy górnej oraz przy dolnej krawędzi. W tym celu użyć można odpowiedniej taśmy dwustronnej. Montaż nie wymaga posiadania dodatkowych narzędzi oraz umiejętności. Nie wpływa również w żaden sposób na pracę telewizora. Aby światło rozchodziło się równomiernie i tworzyło przy tym prawdziwą linię świetlną, najlepiej jest zostawić odpowiedni odstęp pomiędzy krawędzią urządzenia i taśmą. Najlepiej wybrać szerokość minimum 10 centymetrów.

W przypadku taśmy jednokolorowej dobrym tropem jest wybór takiej o wysokiej mocy. To sprawdzi się zwłaszcza, jeżeli planujesz także montaż dodatkowego ściemniacza, który pozwoli ci na wygodną kontrolę nad mocą oświetlenia. Jeżeli diody będą świeciły zbyt jasno, można je po prostu nieco przyciemnić. W przypadku wyboru ściemniacza sterowanego pilotem, musi on się komunikować drogą radiową, a nie poprzez podczerwień, bo nie chcesz chyba nieopatrznie zmieniać kanałów?

Ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia telewizora diodami LED, jest wybór taśmy RGB. To właśnie ona umożliwia zmianę kolorów, a więc możesz kolorystykę diod dopasować do konkretnego oglądane filmu, programu rozrywkowego lub na przykład meczu. Da to ci także większe możliwości zmiany aranżacji pokoju za tak naprawdę jednym kliknięciem.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i