Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Opublikowany

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.

Mowa o montażu taśmy LED za telewizorem. To rozwiązanie, które wspomaga wzrok. Oczy bardzo męczą się, jeżeli oglądasz telewizję w ciemnym pomieszczeniu, w którym to ekran stanowi jedyne źródło światła. Zainstalowanie taśmy LED z tyłu odbiornika pozwoli temu zmysłowi odpocząć. Dodatkowo jest to także rozwiązanie bardzo ładne, dobrze komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami.

Sam sposób montażu nie jest skomplikowany. Należy zakupić odpowiednią taśmę LED, dopasowaną do rozmiaru telewizora (wśród produktów Activejet wybór jest naprawdę spory) i przykleić ją rozciągniętą na całej długości. Twój odbiornik jest wysoki? W takim razie wyjściem jest przyklejenie aż dwóch pasków diod, przy górnej oraz przy dolnej krawędzi. W tym celu użyć można odpowiedniej taśmy dwustronnej. Montaż nie wymaga posiadania dodatkowych narzędzi oraz umiejętności. Nie wpływa również w żaden sposób na pracę telewizora. Aby światło rozchodziło się równomiernie i tworzyło przy tym prawdziwą linię świetlną, najlepiej jest zostawić odpowiedni odstęp pomiędzy krawędzią urządzenia i taśmą. Najlepiej wybrać szerokość minimum 10 centymetrów.

W przypadku taśmy jednokolorowej dobrym tropem jest wybór takiej o wysokiej mocy. To sprawdzi się zwłaszcza, jeżeli planujesz także montaż dodatkowego ściemniacza, który pozwoli ci na wygodną kontrolę nad mocą oświetlenia. Jeżeli diody będą świeciły zbyt jasno, można je po prostu nieco przyciemnić. W przypadku wyboru ściemniacza sterowanego pilotem, musi on się komunikować drogą radiową, a nie poprzez podczerwień, bo nie chcesz chyba nieopatrznie zmieniać kanałów?

Ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia telewizora diodami LED, jest wybór taśmy RGB. To właśnie ona umożliwia zmianę kolorów, a więc możesz kolorystykę diod dopasować do konkretnego oglądane filmu, programu rozrywkowego lub na przykład meczu. Da to ci także większe możliwości zmiany aranżacji pokoju za tak naprawdę jednym kliknięciem.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.