Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Telewizor w całkiem nowym wydaniu

Opublikowany

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.

Mowa o montażu taśmy LED za telewizorem. To rozwiązanie, które wspomaga wzrok. Oczy bardzo męczą się, jeżeli oglądasz telewizję w ciemnym pomieszczeniu, w którym to ekran stanowi jedyne źródło światła. Zainstalowanie taśmy LED z tyłu odbiornika pozwoli temu zmysłowi odpocząć. Dodatkowo jest to także rozwiązanie bardzo ładne, dobrze komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami.

Sam sposób montażu nie jest skomplikowany. Należy zakupić odpowiednią taśmę LED, dopasowaną do rozmiaru telewizora (wśród produktów Activejet wybór jest naprawdę spory) i przykleić ją rozciągniętą na całej długości. Twój odbiornik jest wysoki? W takim razie wyjściem jest przyklejenie aż dwóch pasków diod, przy górnej oraz przy dolnej krawędzi. W tym celu użyć można odpowiedniej taśmy dwustronnej. Montaż nie wymaga posiadania dodatkowych narzędzi oraz umiejętności. Nie wpływa również w żaden sposób na pracę telewizora. Aby światło rozchodziło się równomiernie i tworzyło przy tym prawdziwą linię świetlną, najlepiej jest zostawić odpowiedni odstęp pomiędzy krawędzią urządzenia i taśmą. Najlepiej wybrać szerokość minimum 10 centymetrów.

W przypadku taśmy jednokolorowej dobrym tropem jest wybór takiej o wysokiej mocy. To sprawdzi się zwłaszcza, jeżeli planujesz także montaż dodatkowego ściemniacza, który pozwoli ci na wygodną kontrolę nad mocą oświetlenia. Jeżeli diody będą świeciły zbyt jasno, można je po prostu nieco przyciemnić. W przypadku wyboru ściemniacza sterowanego pilotem, musi on się komunikować drogą radiową, a nie poprzez podczerwień, bo nie chcesz chyba nieopatrznie zmieniać kanałów?

Ciekawym rozwiązaniem do oświetlenia telewizora diodami LED, jest wybór taśmy RGB. To właśnie ona umożliwia zmianę kolorów, a więc możesz kolorystykę diod dopasować do konkretnego oglądane filmu, programu rozrywkowego lub na przykład meczu. Da to ci także większe możliwości zmiany aranżacji pokoju za tak naprawdę jednym kliknięciem.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – kuchnia

temu

Kuchnia jest miejscem pracy, ale także wypoczynku w gronie rodzinnym. Dobór praktycznego oświetlenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie - można dzięki niemu na przykład wyodrębnić strefy.
Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

temu

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.
Kinkiety Mero - funkcjonalny i zaskakujący!

temu

Activejet Mero to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, ale także w zaciszu domowym. Jego forma podłużnej listwy w kolorze srebrnym, umożliwia tworzenie swoich własnych kompozycji. Przedstawiamy pomysły na dwie nietypowe ozdoby, do których wykonania warto skorzystać z kinkietów z serii Mero.
Monochromatyczna łazienka

temu

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i