Wnętrze w stylu minimalistycznym

Wnętrze w stylu minimalistycznym

Opublikowany

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Pomieszczenia w stylu minimalistycznym posiadają niezbyt rozbudowaną paletę barw. Często jest to biel, która potrafi optycznie zwiększyć przestrzeń, a minimalizm lubi otwarte wnętrza. Właśnie biały jest dekoracyjny kinkiet LED od Activejet – Blum. Z jednej strony jest on dość prosty, ale z drugiej – jego wyrafinowany kształt już sam z siebie jest świetną ozdobą.

Innym dodatkiem do prostych, nieprzesadzonych wnętrz, które raczej więcej chowają, niż bezceremonialnie pokazują, są taśmy LED. Można ich użyć nawet w łazience, podklejając je przy wannie lub wokół lustra. Umieszczona w zagłębieniu taśma pozostanie niewidoczna, a jednocześnie da bardzo ciekawy efekt. Źródło światła nie będzie widoczne, a więc pomieszczenie pozostanie nadal minimalistyczne. Taśmy LED po ich przyczepieniu nie wymagają już dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, co także spodoba się osobom dbającym o czystość i schludność.

Dużo inspiracji dla miłośników minimalizmu czerpać można ze stylu skandynawskiego. W końcu wnętrza urządzone w sposób skromny wcale nie muszą być zimne. Brak dodatkowych ozdób z powodzeniem można nadrobić w inny sposób. To właśnie oświetlenie dodaje przytulności. Rozbudowane, rustykalne żyrandole z pewnością nie sprawdzą się jako element tego stylu, ale tak naprawdę istnieje jeszcze bardzo wiele innych możliwości. Ciekawy plafon lub oczko sufitowe także zapewni ciekawy efekt. W prostym stylu sięga się po równie proste materiały, do których zaliczyć można papier, metal oraz tworzywo sztuczne.

Dodatkowe punkty świetlne przydadzą się również w trakcie pracy w kuchni. W tym celu z pewnością warto wykorzystać oświetlenie podszafkowe, także w ofercie marki Activejet. Produkt taki jak AJE-CAB1, jest stonowany i łatwo można go ukryć, a więc nic nie będzie zaburzało spójnych linii wnętrza w stylu minimalistycznym.

Minimalizm często wybierają osoby, które mają już doświadczenie z urządzaniem wnętrz i zależy im na uzyskaniu określonego efektu. Z pewnością mała ilość ozdób i bibelotów może się podobać i sprzyja codziennej dbałości o czystość.


Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.