Wnętrze w stylu minimalistycznym

Wnętrze w stylu minimalistycznym

Opublikowany

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Pomieszczenia w stylu minimalistycznym posiadają niezbyt rozbudowaną paletę barw. Często jest to biel, która potrafi optycznie zwiększyć przestrzeń, a minimalizm lubi otwarte wnętrza. Właśnie biały jest dekoracyjny kinkiet LED od Activejet – Blum. Z jednej strony jest on dość prosty, ale z drugiej – jego wyrafinowany kształt już sam z siebie jest świetną ozdobą.

Innym dodatkiem do prostych, nieprzesadzonych wnętrz, które raczej więcej chowają, niż bezceremonialnie pokazują, są taśmy LED. Można ich użyć nawet w łazience, podklejając je przy wannie lub wokół lustra. Umieszczona w zagłębieniu taśma pozostanie niewidoczna, a jednocześnie da bardzo ciekawy efekt. Źródło światła nie będzie widoczne, a więc pomieszczenie pozostanie nadal minimalistyczne. Taśmy LED po ich przyczepieniu nie wymagają już dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, co także spodoba się osobom dbającym o czystość i schludność.

Dużo inspiracji dla miłośników minimalizmu czerpać można ze stylu skandynawskiego. W końcu wnętrza urządzone w sposób skromny wcale nie muszą być zimne. Brak dodatkowych ozdób z powodzeniem można nadrobić w inny sposób. To właśnie oświetlenie dodaje przytulności. Rozbudowane, rustykalne żyrandole z pewnością nie sprawdzą się jako element tego stylu, ale tak naprawdę istnieje jeszcze bardzo wiele innych możliwości. Ciekawy plafon lub oczko sufitowe także zapewni ciekawy efekt. W prostym stylu sięga się po równie proste materiały, do których zaliczyć można papier, metal oraz tworzywo sztuczne.

Dodatkowe punkty świetlne przydadzą się również w trakcie pracy w kuchni. W tym celu z pewnością warto wykorzystać oświetlenie podszafkowe, także w ofercie marki Activejet. Produkt taki jak AJE-CAB1, jest stonowany i łatwo można go ukryć, a więc nic nie będzie zaburzało spójnych linii wnętrza w stylu minimalistycznym.

Minimalizm często wybierają osoby, które mają już doświadczenie z urządzaniem wnętrz i zależy im na uzyskaniu określonego efektu. Z pewnością mała ilość ozdób i bibelotów może się podobać i sprzyja codziennej dbałości o czystość.


Udostępnij

Powiązane artykuły
7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

temu

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i
Telewizor w całkiem nowym wydaniu

temu

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.
Kinkiety dla wielbicieli czytania

temu

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.
Proste sposoby na powiększenie pomieszczenia światłem

temu

Powszechnie znany jest fakt, że jasna kolorystyka ścian optycznie powiększa przestrzeń, z kolei ciemna sprawia, że wnętrze wydaje się mniejsze. Podobne działanie może mieć także światło, więc warto poznać wszelkie sztuczki.

Kinkiety dla wielbicieli czytania

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.