Wnętrze w stylu minimalistycznym

Wnętrze w stylu minimalistycznym

Opublikowany

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Pomieszczenia w stylu minimalistycznym posiadają niezbyt rozbudowaną paletę barw. Często jest to biel, która potrafi optycznie zwiększyć przestrzeń, a minimalizm lubi otwarte wnętrza. Właśnie biały jest dekoracyjny kinkiet LED od Activejet – Blum. Z jednej strony jest on dość prosty, ale z drugiej – jego wyrafinowany kształt już sam z siebie jest świetną ozdobą.

Innym dodatkiem do prostych, nieprzesadzonych wnętrz, które raczej więcej chowają, niż bezceremonialnie pokazują, są taśmy LED. Można ich użyć nawet w łazience, podklejając je przy wannie lub wokół lustra. Umieszczona w zagłębieniu taśma pozostanie niewidoczna, a jednocześnie da bardzo ciekawy efekt. Źródło światła nie będzie widoczne, a więc pomieszczenie pozostanie nadal minimalistyczne. Taśmy LED po ich przyczepieniu nie wymagają już dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, co także spodoba się osobom dbającym o czystość i schludność.

Dużo inspiracji dla miłośników minimalizmu czerpać można ze stylu skandynawskiego. W końcu wnętrza urządzone w sposób skromny wcale nie muszą być zimne. Brak dodatkowych ozdób z powodzeniem można nadrobić w inny sposób. To właśnie oświetlenie dodaje przytulności. Rozbudowane, rustykalne żyrandole z pewnością nie sprawdzą się jako element tego stylu, ale tak naprawdę istnieje jeszcze bardzo wiele innych możliwości. Ciekawy plafon lub oczko sufitowe także zapewni ciekawy efekt. W prostym stylu sięga się po równie proste materiały, do których zaliczyć można papier, metal oraz tworzywo sztuczne.

Dodatkowe punkty świetlne przydadzą się również w trakcie pracy w kuchni. W tym celu z pewnością warto wykorzystać oświetlenie podszafkowe, także w ofercie marki Activejet. Produkt taki jak AJE-CAB1, jest stonowany i łatwo można go ukryć, a więc nic nie będzie zaburzało spójnych linii wnętrza w stylu minimalistycznym.

Minimalizm często wybierają osoby, które mają już doświadczenie z urządzaniem wnętrz i zależy im na uzyskaniu określonego efektu. Z pewnością mała ilość ozdób i bibelotów może się podobać i sprzyja codziennej dbałości o czystość.


Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

Kinkiety dla wielbicieli czytania

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.