Najważniejsze zasady oświetlania garderoby

Najważniejsze zasady oświetlania garderoby

Nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem garderoby, jeśli jednak już znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu tej przestrzeni. Dzięki temu nawet małe pomieszczenie wyda się mniej klaustrofobiczne, a ubrania i dodatki będą lepiej widoczne. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

W garderobie warto zatroszczyć się o jedno światło górne, na przykład w formie plafonu oraz o dodatkowe światło punktowe, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć konkretne przedmioty w jej zakamarkach. W garderobie zazwyczaj nie ma okna, dlatego sztuczne oświetlenie będzie używane niezależnie od pory dnia. Wykorzystanie diod LED w tym przypadku jest idealnym pomysłem. W końcu dzięki niemu zyska się mocne, ale przy tym energooszczędne oświetlenie.

Dobrym pomysłem, które zalecamy do wykorzystania w każdej garderobie, ale także na przykład spiżarni, jest użycie lampy podszafkowej. Model AJE-CAB1 ma neutralną barwę, która nie zmieni widzianych kolorów ubrań, a dodatkowo jest łatwa do montażu. W ten sposób z powodzeniem można podświetlić każdą półkę.

Innym pomysłem jest skorzystanie z wygodnej, lekkiej, łatwej do montażu i elastycznej taśmy LED. Tutaj także do wyboru jest kilka modeli, różniących się na przykład swoją długością. Produkt AJE-180L3528WCI dostępny jest w komplecie z zasilaczem, nie trzeba więc dokupować niczego dodatkowego. Oprócz tego długość trzech metrów jest odpowiednia do wykorzystania w niewielkiej garderobie.

Codzienne dopasowanie garderoby, zwłaszcza w przypadku płci pięknej, nie jest sprawą prostą i często powoduje frustracje. Żeby sobie w tym chociaż trochę pomóc, dobrym pomysłem jest stworzenie jasnej, dobrze doświetlonej garderoby. Dzięki temu dość prostemu zabiegowi, spędzisz w jej wnętrzu zdecydowanie mniej czasu. Poszczególne rozwiązania trzeba oczywiście dopasować do wielkości wnętrza. Niektóre są na tyle małe, że sprawdzą się wyłącznie taśmy LED, a w przypadku niektórych zostaje jeszcze wiele miejsca na ścianie, aby powiesić na przykład kinkiet.
Powiązane artykuły
Drewno lubi metal

Wraca moda na drewno. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewniane fotele bujane, ściany w domku, do którego podczas wakacji zabierali nas rodzice, stół, przy którym mama lepiła na święta pierogi. Napawa
Wnętrze w czerni i bieli

Czerń i biel to barwy, które tworzą niepowtarzalny kontrast i dają pomieszczeniom szczególną symbolikę. Czerń Yin oznacza chłód, odpoczynek, zastygnięcie i spokój. Biel Yang to energia, witalność i życie. Urządzając wnętrze w tych barwach warto kierować się zasadą, że są
Domowa biblioteka - 5 produktów od Activejet, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia kącika do czytania

Wielu z nas wydaje się niemożliwym do realizacji marzeniem. Trzeba mieć przecież mnóstwo miejsca na aranżację, najlepiej osobne pomieszczenie, w którym książki będą miały nadrzędne miejsce, zaś obok masywnego regału stanie wygodny fotel z wysokim oparciem. Czy rzeczywiśc
Xenia – nowa seria wyjątkowych produktów od Activejet

Seria XENIA to kolejna spośród nowości zaproponowanych przez markę Activejet. Tym razem największą uwagę przyciąga ciekawe tworzywo, z jakiego przygotowane zostały lampy – połyskujący metal. Do wyboru są reflektory posiadające do czterech punktów świetlnych, dlatego wykorzystać je można nawet w bardzo dużych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest zatroszczenie się o dobre warunki oświetleniowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.