Najważniejsze zasady oświetlania garderoby

Najważniejsze zasady oświetlania garderoby

Opublikowany

Nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem garderoby, jeśli jednak już znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu tej przestrzeni. Dzięki temu nawet małe pomieszczenie wyda się mniej klaustrofobiczne, a ubrania i dodatki będą lepiej widoczne. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

W garderobie warto zatroszczyć się o jedno światło górne, na przykład w formie plafonu oraz o dodatkowe światło punktowe, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć konkretne przedmioty w jej zakamarkach. W garderobie zazwyczaj nie ma okna, dlatego sztuczne oświetlenie będzie używane niezależnie od pory dnia. Wykorzystanie diod LED w tym przypadku jest idealnym pomysłem. W końcu dzięki niemu zyska się mocne, ale przy tym energooszczędne oświetlenie.

Dobrym pomysłem, które zalecamy do wykorzystania w każdej garderobie, ale także na przykład spiżarni, jest użycie lampy podszafkowej. Model AJE-CAB1 ma neutralną barwę, która nie zmieni widzianych kolorów ubrań, a dodatkowo jest łatwa do montażu. W ten sposób z powodzeniem można podświetlić każdą półkę.

Innym pomysłem jest skorzystanie z wygodnej, lekkiej, łatwej do montażu i elastycznej taśmy LED. Tutaj także do wyboru jest kilka modeli, różniących się na przykład swoją długością. Produkt AJE-180L3528WCI dostępny jest w komplecie z zasilaczem, nie trzeba więc dokupować niczego dodatkowego. Oprócz tego długość trzech metrów jest odpowiednia do wykorzystania w niewielkiej garderobie.

Codzienne dopasowanie garderoby, zwłaszcza w przypadku płci pięknej, nie jest sprawą prostą i często powoduje frustracje. Żeby sobie w tym chociaż trochę pomóc, dobrym pomysłem jest stworzenie jasnej, dobrze doświetlonej garderoby. Dzięki temu dość prostemu zabiegowi, spędzisz w jej wnętrzu zdecydowanie mniej czasu. Poszczególne rozwiązania trzeba oczywiście dopasować do wielkości wnętrza. Niektóre są na tyle małe, że sprawdzą się wyłącznie taśmy LED, a w przypadku niektórych zostaje jeszcze wiele miejsca na ścianie, aby powiesić na przykład kinkiet.

Udostępnij

Proste sposoby na powiększenie pomieszczenia światłem

Powszechnie znany jest fakt, że jasna kolorystyka ścian optycznie powiększa przestrzeń, z kolei ciemna sprawia, że wnętrze wydaje się mniejsze. Podobne działanie może mieć także światło, więc warto poznać wszelkie sztuczki.