Podświetlane zdjęcia i obrazy - jak podświetlić zdjęcie w antyramie taśmami LED i kinkietami?

Podświetlane zdjęcia i obrazy - jak podświetlić zdjęcie w antyramie taśmami LED i kinkietami?

Opublikowany

Samo powieszenie na ścianie zdjęcia lub obrazu to czasami zbyt mało, aby je odpowiednio wyeksponować. Potrzebne jest także doświetlenie tych miejsc, najlepiej przy użyciu sprawdzonego oświetlenia zintegrowanego z diodami LED. Dlaczego właśnie takie rozwiązanie? Ponieważ jest proste, estetyczne, daje naturalny efekt, a przy tym jest energooszczędne.

Obojętnie w jakim miejscu domu chcesz powiesić zdjęcie lub obraz, czy to będzie ściana w korytarzu, salon, sypialnia, czy nawet kuchnia, użycie kinkietów zawsze się sprawdza. Są one bardzo minimalistyczne, a co za tym idzie, dopasować je można do każdego stylu wnętrza i nie rzucają się przesadnie w oczy. Model Mero oraz Arco od Activejet to dwa właśnie takie rozwiązania, różniące się między sobą nieco kształtem oraz kolorem, ale działające na tej samej zasadzie. Wiesza się je nad obrazem, na wysokości około 10 centymetrów ponad nim, co daje możliwość dobrego rozproszenia światła. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby oświetlić dzieło także od dołu, jeżeli jest naprawdę duże. Dzięki temu kolorystyka zdjęcia w ramie, obrazu lub grafiki będzie lepiej oddana, a każdy spośród gości z pewnością zwróci uwagę na tę schludną dekorację.
Kinkiet Mero

Kinkiet Mero

W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, sprawdzi się także użycie taśmy LED. Jest ona bardzo elastyczna, dostępna w kilku kolorach oraz długościach, dzięki czemu z łatwością dopasować ją można do wyglądu wnętrza. Cienka taśma zamontowana po spodniej części ramy albo na jej bocznych krawędziach, świetnie doświetli obraz, dzięki czemu będzie się on prezentował jeszcze lepiej. Jednocześnie sama taśma pozostanie niezauważona, tworząc jedynie efektowną linię. Z pewnością dzięki temu przyciągnie spojrzenia. W ten sposób w każdym wnętrzu można stworzyć świetlną iluzję.

Znudziły ci się już gołe ściany i chcesz jakiejś odmiany w swoim wnętrzu? W takim razie wybór obrazów i zdjęć w antyramach jest świetny. Jeżeli jednak chcesz, aby kompozycja wyglądała jeszcze ciekawiej i była po prostu dopracowana w stu procentach, koniecznie zdecyduj się na dodatkowe podświetlenie ich przy pomocy diod LED. To proste, ale jakże skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu odmienisz nudne wnętrze niedużym kosztem. Taki zabieg można zastosować bez względu na styl urządzania wnętrza oraz bez względu na kolor ścian.
Kinkiet Arco

Kinkiet Arco

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

Ozdoby na domowy bal sylwestrowy

W tym roku spotkanie sylwestrowe odbędzie się w twoim domu i zależy ci na pomysłowych dekoracjach? Do 31 grudnia zostało jeszcze trochę czasu, więc możesz przygotować ciekawe motywy, w których to światło będzie odgrywało główną rolę.