Podświetlane zdjęcia i obrazy - jak podświetlić zdjęcie w antyramie taśmami LED i kinkietami?

Podświetlane zdjęcia i obrazy - jak podświetlić zdjęcie w antyramie taśmami LED i kinkietami?

Opublikowany

Samo powieszenie na ścianie zdjęcia lub obrazu to czasami zbyt mało, aby je odpowiednio wyeksponować. Potrzebne jest także doświetlenie tych miejsc, najlepiej przy użyciu sprawdzonego oświetlenia zintegrowanego z diodami LED. Dlaczego właśnie takie rozwiązanie? Ponieważ jest proste, estetyczne, daje naturalny efekt, a przy tym jest energooszczędne.

Obojętnie w jakim miejscu domu chcesz powiesić zdjęcie lub obraz, czy to będzie ściana w korytarzu, salon, sypialnia, czy nawet kuchnia, użycie kinkietów zawsze się sprawdza. Są one bardzo minimalistyczne, a co za tym idzie, dopasować je można do każdego stylu wnętrza i nie rzucają się przesadnie w oczy. Model Mero oraz Arco od Activejet to dwa właśnie takie rozwiązania, różniące się między sobą nieco kształtem oraz kolorem, ale działające na tej samej zasadzie. Wiesza się je nad obrazem, na wysokości około 10 centymetrów ponad nim, co daje możliwość dobrego rozproszenia światła. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby oświetlić dzieło także od dołu, jeżeli jest naprawdę duże. Dzięki temu kolorystyka zdjęcia w ramie, obrazu lub grafiki będzie lepiej oddana, a każdy spośród gości z pewnością zwróci uwagę na tę schludną dekorację.
Kinkiet Mero

Kinkiet Mero

W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, sprawdzi się także użycie taśmy LED. Jest ona bardzo elastyczna, dostępna w kilku kolorach oraz długościach, dzięki czemu z łatwością dopasować ją można do wyglądu wnętrza. Cienka taśma zamontowana po spodniej części ramy albo na jej bocznych krawędziach, świetnie doświetli obraz, dzięki czemu będzie się on prezentował jeszcze lepiej. Jednocześnie sama taśma pozostanie niezauważona, tworząc jedynie efektowną linię. Z pewnością dzięki temu przyciągnie spojrzenia. W ten sposób w każdym wnętrzu można stworzyć świetlną iluzję.

Znudziły ci się już gołe ściany i chcesz jakiejś odmiany w swoim wnętrzu? W takim razie wybór obrazów i zdjęć w antyramach jest świetny. Jeżeli jednak chcesz, aby kompozycja wyglądała jeszcze ciekawiej i była po prostu dopracowana w stu procentach, koniecznie zdecyduj się na dodatkowe podświetlenie ich przy pomocy diod LED. To proste, ale jakże skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu odmienisz nudne wnętrze niedużym kosztem. Taki zabieg można zastosować bez względu na styl urządzania wnętrza oraz bez względu na kolor ścian.
Kinkiet Arco

Kinkiet Arco

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.