Jak podświetlić ramę łóżka taśmą LED krok po kroku?

Jak podświetlić ramę łóżka taśmą LED krok po kroku?

Opublikowany

Wydaje Ci się, że podświetlenie ramy łóżka przy pomocy taśmy LED to trudne zadanie? Udowodnimy, że jest to naprawdę proste rozwiązanie, które w krótkim czasie jest w stanie stworzyć świetny efekt. Wystarczy zaledwie kilka podstawowych przedmiotów, w tym oczywiście taśma LED od Activejet, która jest już wyposażona we wszystkie niezbędne elementy. Od razu więc dokonaj jej zakupu.

Twoja sypialnia jest raczej standardowa: zależy ci w niej na przytulnej atmosferze i delikatnej dekoracji? W takim razie jednokolorowa taśma LED będzie idealnym wyborem. Masz możliwość skorzystania z produktu w tonacji ciepłej (na przykład AJE-180L3528WWI) lub zimnej (na przykład AJE-180L3528WCI), zależnie od preferencji. Produkty zabezpieczone przed wilgocią będzie łatwo utrzymać w czystości, bo nawet przetarcie ich z kurzu wilgotną szmatką nie będzie sprawiało problemów.

Sam montaż zestawu jest banalnie wręcz prosty, chociaż przyda się pomoc drugiej osoby. Taśmę LED po prostu przykleja się przy pomocy specjalnego paska samoprzylepnego i delikatnie dociska, aby taśma trzymała się w konkretnej pozycji. Wybór miejsca jest także kwestią indywidualną, zależy również od konstrukcji łóżka. Można to zrobić od spodu albo na tylnej ściance od wezgłowia. Najlepiej wyglądają diody oświetlające podłogę albo ścianę. Zasilacz jest w zestawie, wystarczy go w standardowy sposób podłączyć do gniazdka, aby od razu cieszyć się świetlną kompozycją.

Istnieje także możliwość montażu taśmy LED przy wykorzystaniu specjalnych profili do kupienia w sklepach. Dają one mleczną osłonkę, co tworzy jeszcze bardziej nastrojowy klimat oraz jest oczywiście zabezpieczeniem dla taśmy. Jednakże absolutnie nie jest to konieczne, wykorzystanie samej taśmy LED jest wystarczające i daje świetny efekt wizualny, bez dodatkowych komplikacji.

Elegancka świetlna łuna to dobra alternatywa dla świeczek zapalanych w sypialni. Przede wszystkim taka inwestycja zwraca się bardzo szybko, jest zdecydowanie bezpieczna i po prostu dobrze wygląda. Diody LED mają wieloletnią żywotność, a po jej zakończeniu, taśmę łatwo jest wymienić na nowy produkt. Bez brudu, wiercenia i problemów. Taśma LED nagrzewa się w bardzo minimalnym stopniu, nie stwarza więc ryzyka pożaru, czy oparzenia się.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – kuchnia

temu

Kuchnia jest miejscem pracy, ale także wypoczynku w gronie rodzinnym. Dobór praktycznego oświetlenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie - można dzięki niemu na przykład wyodrębnić strefy.
Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

temu

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.
Kinkiety Mero - funkcjonalny i zaskakujący!

temu

Activejet Mero to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, ale także w zaciszu domowym. Jego forma podłużnej listwy w kolorze srebrnym, umożliwia tworzenie swoich własnych kompozycji. Przedstawiamy pomysły na dwie nietypowe ozdoby, do których wykonania warto skorzystać z kinkietów z serii Mero.
Monochromatyczna łazienka

temu

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Oświetlenie z sensorem ruchu

Są takie miejsca w każdym domu, gdzie przydaje się światło zapalające się automatycznie, po wyczuciu ruchu. Poprawia to nie tylko komfort korzystania z nieruchomości, ale także zwiększa bezpieczeństwo. Sensor ruchu to naprawdę sprawdzone rozwiązanie, jeżeli tylko zamontuje się go w odpowiednich miejscach.