Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

Opublikowany

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.

Kto powiedział, że lampki choinkowe są przeznaczone tylko do ozdoby zielonego drzewka? Ta propozycja także może być używana w domu i to przez cały rok. Nie ma chyba prostszego pomysłu na stylową ozdobę niż oplecenie poręczy łańcuchem światełek w różnorodnej kolorystyce. W przypadku dzieci świetnym wyborem jest produkt AJE-Chain100/10m/RGB. Ten łańcuch jest bardzo kolorowy, stworzy bajkowe tło.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt świetlnej kaskady spływającej z wyższego łóżka, dobrym wyborem jest kurtyna świetlna. Dostępne są w kolorze białym i multikolor, na przykład AJE-Curt200/2,3m/RGB/Blink/ White. Białe kabelki za dnia będą mało widoczne i także przejmą rolę dekoracyjną. Nieco podobne, chociaż krótsze, są także sople świetlne. W modelu AJE0Ice100/2,3m/RGB/Blink są one multikolorowe, można ich używać także na zewnątrz oraz łączyć je ze sobą, są także wyposażone w sterownik. To cały zestaw, nie trzeba już nic więcej kupować, aby móc cieszyć się świetlną kaskadą, bardzo widowiskową po zmroku.

Pomysłem dla miłośników majsterkowania, ale w bardzo okrojonym zakresie, są taśmy LED, które można łatwo przyczepić do mebli na przykład odpowiednią taśmą klejącą. Jest to łatwe, bo są ona elastyczne i dopasują się do każdego kształtu. Taśmę LED można podczepić od dołu góry łóżka piętrowego, tworząc tym samym naprawdę niesamowitą krainę, idealną dla wyobraźni dzieci. Takim produktem jest na przykład AJE-Z300L3528WW.

Użycie oświetlenia LED do podświetlenia łóżka piętrowego ma dodatkową zaletę. Diody nagrzewają się tylko w minimalnym stopniu, nie tracą wiele energii na zmienianie jej w ciepło, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. A co za tym idzie – nie grożą one poparzeniem. Nawet jeżeli dziecko dotknie światełek LED, nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Jest to więc całkiem bezpieczne i naprawdę dekoracyjne.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

temu

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.
Trendy kolorystyczne na 2018 rok

temu

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?
Oświetlenie pokoju małego mistrza

temu

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.
Wpływ barwy i natężenia światła na samopoczucie

temu

Czy wiesz, że światło ma kluczowy wpływ na to, jak czujesz się w danym momencie? Jesień i zima to ten czas w roku, kiedy mniej jest naturalnego światła, a to może wywoływać nawet stany depresyjne. Z pewnością powoduje to, że ludzie stają się bardziej senni, apatyczni, mają mniej energii, a co za tym idzie – z mniejszą efektywnością wykonują swoje codzienne zadania. Aby temu zaradzić warto odpowiednio dobrać oświetlenie w swoim domu i miejscu pracy.