Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

Opublikowany

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.

Kto powiedział, że lampki choinkowe są przeznaczone tylko do ozdoby zielonego drzewka? Ta propozycja także może być używana w domu i to przez cały rok. Nie ma chyba prostszego pomysłu na stylową ozdobę niż oplecenie poręczy łańcuchem światełek w różnorodnej kolorystyce. W przypadku dzieci świetnym wyborem jest produkt AJE-Chain100/10m/RGB. Ten łańcuch jest bardzo kolorowy, stworzy bajkowe tło.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt świetlnej kaskady spływającej z wyższego łóżka, dobrym wyborem jest kurtyna świetlna. Dostępne są w kolorze białym i multikolor, na przykład AJE-Curt200/2,3m/RGB/Blink/ White. Białe kabelki za dnia będą mało widoczne i także przejmą rolę dekoracyjną. Nieco podobne, chociaż krótsze, są także sople świetlne. W modelu AJE0Ice100/2,3m/RGB/Blink są one multikolorowe, można ich używać także na zewnątrz oraz łączyć je ze sobą, są także wyposażone w sterownik. To cały zestaw, nie trzeba już nic więcej kupować, aby móc cieszyć się świetlną kaskadą, bardzo widowiskową po zmroku.

Pomysłem dla miłośników majsterkowania, ale w bardzo okrojonym zakresie, są taśmy LED, które można łatwo przyczepić do mebli na przykład odpowiednią taśmą klejącą. Jest to łatwe, bo są ona elastyczne i dopasują się do każdego kształtu. Taśmę LED można podczepić od dołu góry łóżka piętrowego, tworząc tym samym naprawdę niesamowitą krainę, idealną dla wyobraźni dzieci. Takim produktem jest na przykład AJE-Z300L3528WW.

Użycie oświetlenia LED do podświetlenia łóżka piętrowego ma dodatkową zaletę. Diody nagrzewają się tylko w minimalnym stopniu, nie tracą wiele energii na zmienianie jej w ciepło, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. A co za tym idzie – nie grożą one poparzeniem. Nawet jeżeli dziecko dotknie światełek LED, nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Jest to więc całkiem bezpieczne i naprawdę dekoracyjne.

Udostępnij

Powiązane artykuły
7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

temu

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i
Telewizor w całkiem nowym wydaniu

temu

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.
Kinkiety dla wielbicieli czytania

temu

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.
Wnętrze w stylu minimalistycznym

temu

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Coraz bliżej święta - dekoracje oświetleniowe dla całego domu

Szukasz inspirujących pomysłów na świąteczne dekoracje do całego domu? Może w tym roku postawisz na ekologiczne światło LED pod różnymi postaciami? Przygotowaliśmy kilka inspirujących pomysłów – może wykorzystasz niektóre z nich? Do ich wykonania niezbędne będą produkty marki Activejet.