Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

Opublikowany

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.

Kto powiedział, że lampki choinkowe są przeznaczone tylko do ozdoby zielonego drzewka? Ta propozycja także może być używana w domu i to przez cały rok. Nie ma chyba prostszego pomysłu na stylową ozdobę niż oplecenie poręczy łańcuchem światełek w różnorodnej kolorystyce. W przypadku dzieci świetnym wyborem jest produkt AJE-Chain100/10m/RGB. Ten łańcuch jest bardzo kolorowy, stworzy bajkowe tło.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt świetlnej kaskady spływającej z wyższego łóżka, dobrym wyborem jest kurtyna świetlna. Dostępne są w kolorze białym i multikolor, na przykład AJE-Curt200/2,3m/RGB/Blink/ White. Białe kabelki za dnia będą mało widoczne i także przejmą rolę dekoracyjną. Nieco podobne, chociaż krótsze, są także sople świetlne. W modelu AJE0Ice100/2,3m/RGB/Blink są one multikolorowe, można ich używać także na zewnątrz oraz łączyć je ze sobą, są także wyposażone w sterownik. To cały zestaw, nie trzeba już nic więcej kupować, aby móc cieszyć się świetlną kaskadą, bardzo widowiskową po zmroku.

Pomysłem dla miłośników majsterkowania, ale w bardzo okrojonym zakresie, są taśmy LED, które można łatwo przyczepić do mebli na przykład odpowiednią taśmą klejącą. Jest to łatwe, bo są ona elastyczne i dopasują się do każdego kształtu. Taśmę LED można podczepić od dołu góry łóżka piętrowego, tworząc tym samym naprawdę niesamowitą krainę, idealną dla wyobraźni dzieci. Takim produktem jest na przykład AJE-Z300L3528WW.

Użycie oświetlenia LED do podświetlenia łóżka piętrowego ma dodatkową zaletę. Diody nagrzewają się tylko w minimalnym stopniu, nie tracą wiele energii na zmienianie jej w ciepło, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. A co za tym idzie – nie grożą one poparzeniem. Nawet jeżeli dziecko dotknie światełek LED, nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Jest to więc całkiem bezpieczne i naprawdę dekoracyjne.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

Coraz bliżej święta - dekoracje oświetleniowe dla całego domu

Szukasz inspirujących pomysłów na świąteczne dekoracje do całego domu? Może w tym roku postawisz na ekologiczne światło LED pod różnymi postaciami? Przygotowaliśmy kilka inspirujących pomysłów – może wykorzystasz niektóre z nich? Do ich wykonania niezbędne będą produkty marki Activejet.