Oświetlenie pokoju małego mistrza

Oświetlenie pokoju małego mistrza

Opublikowany

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.

 Lampa biurkowa LED

Wybór lampy LED, która stanie na biurku, ma wiele zalet. Przede wszystkim jej światło jest dość intensywne i skoncentrowane. Co za tym idzie – tworzy perfekcyjny obszar objęty światłem, przy którym wzrok się nie męczy. Produkty takie jak lampa Luna mają ruchome ramię, a więc dopasować można je do swoich bieżących potrzeb. A może twoje dziecko jest fanem kolorów i fantastycznych efektów świetlnych? W takim razie wybór modelu Rainbow jest wprost idealnie skierowany do jego potrzeb. Lekką lampkę łatwo jest przestawić i podłączyć w innym miejscu, na przykład kiedy dziecko zechce poczytać książkę leżąc już w łóżku albo po prostu boi się ono ciemności i chce mieć niedaleko dostęp delikatnego, sprzyjającego dobrym snom, światła. Diody LED nie nagrzewają się, dlatego są bardzo bezpieczne także dla młodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią wdrożyć w życie zasad bezpieczeństwa. To wygodne, kompatybilne i mobilne rozwiązanie.

Zdrowa nauka i zabawa

Ale oczywiście nie tylko nauką przedszkolak i uczeń szkoły podstawowej żyje. Dobierając światło do jego pokoju, zadbaj również o ogólne światło, które doskonale rozświetli pokój w trakcie zabawy. W tym celu dobrze jest wykorzystać kolorowe lampki z energooszczędnymi żarówkami LED. W końcu w pokoju malucha światło pali się przez wiele godzin. Innym pomysłem jest wykorzystanie kinkietów ściennych. To właśnie one sprawiają, że w pokoju panuje przyjazny nastrój. Dodatkowo, jeżeli są one zamontowane dość wysoko, to dziecko nie będzie miało do nich dostępu, a więc także mniej pokus do wszelkich harców. Oświetlenie pokoju małego mistrza przede wszystkim powinno się opierać na chęci zapewnienia mu bezpieczeństwa, a także na trosce o zdrowie jego oczu. Dlatego odpowiednio doświetlone powinny być przede wszystkim miejsca przeznaczone do zabawy i przechowywania zabawek, a także biurko, które służy do nauki i rozwijanie swoich zainteresowań.

Udostępnij

Powiązane artykuły
7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

temu

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i
Telewizor w całkiem nowym wydaniu

temu

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.
Kinkiety dla wielbicieli czytania

temu

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.
Wnętrze w stylu minimalistycznym

temu

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Sposoby na przedłużenie lata – dekoracje z wykorzystaniem zdjęć z wakacji

Schyłek lata to najmniej przyjemny odcinek roku.  Kończą się wakacje, a co za tym idzie, mija okres wysokich temperatur i wyjazdów. W zamian pojawia się obowiązek powrotu do codzienności i jesiennych szarówek. Istnieje jednak prosty sposób na zatrzymanie letniego nastroju na dłużej. W tym celu najlepiej jest wykorzystać zdjęcia z wakacji.