Oświetlenie pokoju małego mistrza

Oświetlenie pokoju małego mistrza

Opublikowany

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.

 Lampa biurkowa LED

Wybór lampy LED, która stanie na biurku, ma wiele zalet. Przede wszystkim jej światło jest dość intensywne i skoncentrowane. Co za tym idzie – tworzy perfekcyjny obszar objęty światłem, przy którym wzrok się nie męczy. Produkty takie jak lampa Luna mają ruchome ramię, a więc dopasować można je do swoich bieżących potrzeb. A może twoje dziecko jest fanem kolorów i fantastycznych efektów świetlnych? W takim razie wybór modelu Rainbow jest wprost idealnie skierowany do jego potrzeb. Lekką lampkę łatwo jest przestawić i podłączyć w innym miejscu, na przykład kiedy dziecko zechce poczytać książkę leżąc już w łóżku albo po prostu boi się ono ciemności i chce mieć niedaleko dostęp delikatnego, sprzyjającego dobrym snom, światła. Diody LED nie nagrzewają się, dlatego są bardzo bezpieczne także dla młodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią wdrożyć w życie zasad bezpieczeństwa. To wygodne, kompatybilne i mobilne rozwiązanie.

Zdrowa nauka i zabawa

Ale oczywiście nie tylko nauką przedszkolak i uczeń szkoły podstawowej żyje. Dobierając światło do jego pokoju, zadbaj również o ogólne światło, które doskonale rozświetli pokój w trakcie zabawy. W tym celu dobrze jest wykorzystać kolorowe lampki z energooszczędnymi żarówkami LED. W końcu w pokoju malucha światło pali się przez wiele godzin. Innym pomysłem jest wykorzystanie kinkietów ściennych. To właśnie one sprawiają, że w pokoju panuje przyjazny nastrój. Dodatkowo, jeżeli są one zamontowane dość wysoko, to dziecko nie będzie miało do nich dostępu, a więc także mniej pokus do wszelkich harców. Oświetlenie pokoju małego mistrza przede wszystkim powinno się opierać na chęci zapewnienia mu bezpieczeństwa, a także na trosce o zdrowie jego oczu. Dlatego odpowiednio doświetlone powinny być przede wszystkim miejsca przeznaczone do zabawy i przechowywania zabawek, a także biurko, które służy do nauki i rozwijanie swoich zainteresowań.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – kuchnia

temu

Kuchnia jest miejscem pracy, ale także wypoczynku w gronie rodzinnym. Dobór praktycznego oświetlenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie - można dzięki niemu na przykład wyodrębnić strefy.
Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

temu

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.
Kinkiety Mero - funkcjonalny i zaskakujący!

temu

Activejet Mero to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, ale także w zaciszu domowym. Jego forma podłużnej listwy w kolorze srebrnym, umożliwia tworzenie swoich własnych kompozycji. Przedstawiamy pomysły na dwie nietypowe ozdoby, do których wykonania warto skorzystać z kinkietów z serii Mero.
Monochromatyczna łazienka

temu

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Sposoby na przedłużenie lata – dekoracje z wykorzystaniem zdjęć z wakacji

Schyłek lata to najmniej przyjemny odcinek roku.  Kończą się wakacje, a co za tym idzie, mija okres wysokich temperatur i wyjazdów. W zamian pojawia się obowiązek powrotu do codzienności i jesiennych szarówek. Istnieje jednak prosty sposób na zatrzymanie letniego nastroju na dłużej. W tym celu najlepiej jest wykorzystać zdjęcia z wakacji.