Oświetlenie pokoju małego mistrza

Oświetlenie pokoju małego mistrza

Opublikowany

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.

 Lampa biurkowa LED

Wybór lampy LED, która stanie na biurku, ma wiele zalet. Przede wszystkim jej światło jest dość intensywne i skoncentrowane. Co za tym idzie – tworzy perfekcyjny obszar objęty światłem, przy którym wzrok się nie męczy. Produkty takie jak lampa Luna mają ruchome ramię, a więc dopasować można je do swoich bieżących potrzeb. A może twoje dziecko jest fanem kolorów i fantastycznych efektów świetlnych? W takim razie wybór modelu Rainbow jest wprost idealnie skierowany do jego potrzeb. Lekką lampkę łatwo jest przestawić i podłączyć w innym miejscu, na przykład kiedy dziecko zechce poczytać książkę leżąc już w łóżku albo po prostu boi się ono ciemności i chce mieć niedaleko dostęp delikatnego, sprzyjającego dobrym snom, światła. Diody LED nie nagrzewają się, dlatego są bardzo bezpieczne także dla młodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią wdrożyć w życie zasad bezpieczeństwa. To wygodne, kompatybilne i mobilne rozwiązanie.

Zdrowa nauka i zabawa

Ale oczywiście nie tylko nauką przedszkolak i uczeń szkoły podstawowej żyje. Dobierając światło do jego pokoju, zadbaj również o ogólne światło, które doskonale rozświetli pokój w trakcie zabawy. W tym celu dobrze jest wykorzystać kolorowe lampki z energooszczędnymi żarówkami LED. W końcu w pokoju malucha światło pali się przez wiele godzin. Innym pomysłem jest wykorzystanie kinkietów ściennych. To właśnie one sprawiają, że w pokoju panuje przyjazny nastrój. Dodatkowo, jeżeli są one zamontowane dość wysoko, to dziecko nie będzie miało do nich dostępu, a więc także mniej pokus do wszelkich harców. Oświetlenie pokoju małego mistrza przede wszystkim powinno się opierać na chęci zapewnienia mu bezpieczeństwa, a także na trosce o zdrowie jego oczu. Dlatego odpowiednio doświetlone powinny być przede wszystkim miejsca przeznaczone do zabawy i przechowywania zabawek, a także biurko, które służy do nauki i rozwijanie swoich zainteresowań.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

temu

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.
Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

temu

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.
Trendy kolorystyczne na 2018 rok

temu

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?
Wpływ barwy i natężenia światła na samopoczucie

temu

Czy wiesz, że światło ma kluczowy wpływ na to, jak czujesz się w danym momencie? Jesień i zima to ten czas w roku, kiedy mniej jest naturalnego światła, a to może wywoływać nawet stany depresyjne. Z pewnością powoduje to, że ludzie stają się bardziej senni, apatyczni, mają mniej energii, a co za tym idzie – z mniejszą efektywnością wykonują swoje codzienne zadania. Aby temu zaradzić warto odpowiednio dobrać oświetlenie w swoim domu i miejscu pracy.

Sposoby na przedłużenie lata – dekoracje z wykorzystaniem zdjęć z wakacji

Schyłek lata to najmniej przyjemny odcinek roku.  Kończą się wakacje, a co za tym idzie, mija okres wysokich temperatur i wyjazdów. W zamian pojawia się obowiązek powrotu do codzienności i jesiennych szarówek. Istnieje jednak prosty sposób na zatrzymanie letniego nastroju na dłużej. W tym celu najlepiej jest wykorzystać zdjęcia z wakacji.