Jak urządzić garderobę

Jak urządzić garderobę

Opublikowany

Garderoba jako osobna przestrzeń przeznaczona na przechowywanie ubrań jest bardzo pożądanym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. Tradycyjne, zabudowane szafy powoli odchodzą w zapomnienie.

Popularność garderoba zyskała z kilku powodów. Jednym z nich jest rezygnacja z nadmiaru mebli w pokojach. W garderobie mamy też możliwość większej skrupulatności w segregowaniu rzeczy ze względu na przeznaczenie, sezonowość, stylizacje itp. W dzisiejszym zaganianym świecie szybki dostęp i szybkie odnalezienie właściwych rzeczy zyskują na znaczeniu. Organizacja i porządek pozwolą nam zaoszczędzić cenne minuty. Po co osobna przestrzeń na ubrania? Jeśli w garderobie zagościł bałagan, zamykamy pomieszczenie i problem znika na jakiś czas.

Przy planowaniu garderoby powinniśmy kierować się głównie ergonomią. Budujemy je wykorzystując np. duże, przestronne sypialnie. Oddzielamy dwie części ścianką działową, pozostawiając przejście bez drzwi. Garderoby zlokalizowane w osobnym pomieszczeniu mogą być też zamykane szerokimi przesuwanymi drzwiami szklanymi lub drzwiami zlewającymi się ze ścianą. Garderobę najlepiej ulokować w pobliżu sypialni lub łazienki, ale zdarza się, że jesteśmy zmuszeni ulokować ją w znacznej odległości od tych pomieszczeń. Musimy pamiętać, że każdy z domowników powinien mieć wyznaczoną strefę na przechowywanie tak, aby zaoszczędzić czas na szukaniu ubrań.

Półki, szuflady, i wieszaki - to właśnie od tych elementów zależy organizacja garderoby. Musimy rozważyć nasze potrzeby, wypełniając przestrzeń jak największą  ilością koszy, drążków i np. specjalnych wieszaków na spodnie.

Jeżeli w garderobie nie ma źródła naturalnego światła, stosujmy źródła światła sztucznego o ciepłej tonacji, nie przekłamującej barw. Najlepiej montować oświetlenie w poszczególnych półkach i przegródkach, oświetlając bezpośrednio miejsce położone niżej. Do tego celu wykorzystujemy taśmy led, np. Activejet        AJE - 3003528WWI o ciepłej barwie. Oświetlenie LED jest rozwiązaniem najlepszym, nie nagrzewającym wnętrza i ubrań. Taki system oświetlenia powinien być odpowiednio zaprojektowany. Wnętrza szaf powinny oświetlać się same tuż po naszym wejściu do pomieszczenia. Oczywiście warto uwzglednić oświetlenie główne, także o ciepłej barwie i z możliwością regulowania kąta padania światła. Pamietajmy też o odpowiednim oświetleniu lustra - gdzie przed wyjściem oceniamy nasz wygląd. Oświetlając miejsce przy lustrze możemy wykorzystać kinkiety z oferty Acivejet.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

Ozdoby świąteczne w całorocznej dekoracji wnętrz

Wielbiciele kreatywnej dekoracji wnętrz coraz chętniej sięgają po lampki choinkowe i ozdoby świąteczne do tworzenia własnych, niecodziennych aranżacji wykorzystujących walory takiego oświetlenia. Te pozornie sezonowe produkty doskonale sprawdzają się w roli całorocznych ozdób, z których ci najbardziej pomysłowi wyczarowują prawdziwe cuda.