Jak poradzić sobie z długim i bardzo wąskim korytarzem?

Jak poradzić sobie z długim i bardzo wąskim korytarzem?

Opublikowany

Korytarz długi jak autostrada to wyzwanie aranżacyjne, z którym można sobie poradzić na kilka sposobów.

Przede wszystkim musimy spowodować, że dłuższe ściany oddalą się od siebie, a krótsze przybliżą. Dlatego te pierwsze muszą być jasne i najlepiej wypełnione lustrami, im większa tafla, tym lepiej. Natomiast krótsze ściany możemy pomalować na ciemniejsze kolory. Nie powinno się zagracać takiego pomieszczenia, a same meble powinny być wizualnie lekkie, z otwartymi półkami. Możemy dokonać podziału przestrzeni, umieszczając np. szafę w poprzek w połowie pomieszczenia z przejściem na dalszą cześć korytarza. Podział na strefę wejściową i prywatną znacząco zmieni kształt pomieszczenia. Wówczas mamy możliwość innego aranżowania powstałych dwóch stref. Pamiętajmy jednak o podstawowej zasadzie, w przedpokoju, który pozbawiony jest światła dziennego, powinna dominować jasna kolorystyka ścian, podłogi oraz mebli. Wybierając chłodne barwy mamy natomiast pewność , że uzyskamy efekt oddalania się ścian od siebie.


Zmianie proporcji przysłużą się elementy zatrzymujące wzrok na całej długości pomieszczenia. Ciekawymi do zagospodarowania elementami są różnego rodzaju wnęki – aranżując taką przestrzeń nie zabieramy cennych centymetrów z wąskiego pomieszczenia. Świetnym rozwiązaniem mogą być niewielkie meble, czy kinkiety wystające ze ściany, np. oferowana przez Activejet AJE-OTTI 2. W głównej mierze nowy kształt wnętrza buduje właśnie oświetlenie. Najlepiej, aby zlokalizowane było ono w różnych miejscach. Powinniśmy różnicować oświetlenie przez wprowadzenie klasycznego podziału na oświetlenie główne, oświetlenie ważnych miejsc jak np. nad lustrem oraz oświetlenie dekoracyjne. Może ono pojawić się w listwach przypodłogowych, dodatkowo pasy LED i czujnik ruchu ułatwią poruszanie się w ciemności. Możemy też umieścić przykuwające uwagę wiszące lampy. Słusznym wyborem będą lampy 3D AJE- ANTIOPE, które zgaszone mają metaliczny kolor, a zapalone zaskakują feerią barw.

Nie należy podkreślać długości pomieszczenia przez układanie podłogi w tym samym kierunku. Powinniśmy postawić na ciekawe wzory, jak szachownica, lub  ułozyć poprzeczne pasy, co skoryguje optycznie tego typu wnętrze. Podobnie możemy planować sufit, a wysokie pomieszczenie można pomalować na ciemny kolor. Na takim ciemnym tle oprawy oświetleniowe będą wyróżniać się z wnętrza.
DSC_0036.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

Papier fotograficzny - który wybrać?

Papier fotograficzny, a w zasadzie jego odpowiedni wybór, to ostatnie ogniwo łańcucha prowadzącego do uzyskania pięknego wydruku fotografii w domowych warunkach. Warto zapoznać się z podstawowymi wyznacznikami, aby już nigdy nie mieć wątpliwości co do wyboru konkretnego produktu.