Jak poradzić sobie z długim i bardzo wąskim korytarzem?

Jak poradzić sobie z długim i bardzo wąskim korytarzem?

Opublikowany

Korytarz długi jak autostrada to wyzwanie aranżacyjne, z którym można sobie poradzić na kilka sposobów.

Przede wszystkim musimy spowodować, że dłuższe ściany oddalą się od siebie, a krótsze przybliżą. Dlatego te pierwsze muszą być jasne i najlepiej wypełnione lustrami, im większa tafla, tym lepiej. Natomiast krótsze ściany możemy pomalować na ciemniejsze kolory. Nie powinno się zagracać takiego pomieszczenia, a same meble powinny być wizualnie lekkie, z otwartymi półkami. Możemy dokonać podziału przestrzeni, umieszczając np. szafę w poprzek w połowie pomieszczenia z przejściem na dalszą cześć korytarza. Podział na strefę wejściową i prywatną znacząco zmieni kształt pomieszczenia. Wówczas mamy możliwość innego aranżowania powstałych dwóch stref. Pamiętajmy jednak o podstawowej zasadzie, w przedpokoju, który pozbawiony jest światła dziennego, powinna dominować jasna kolorystyka ścian, podłogi oraz mebli. Wybierając chłodne barwy mamy natomiast pewność , że uzyskamy efekt oddalania się ścian od siebie.


Zmianie proporcji przysłużą się elementy zatrzymujące wzrok na całej długości pomieszczenia. Ciekawymi do zagospodarowania elementami są różnego rodzaju wnęki – aranżując taką przestrzeń nie zabieramy cennych centymetrów z wąskiego pomieszczenia. Świetnym rozwiązaniem mogą być niewielkie meble, czy kinkiety wystające ze ściany, np. oferowana przez Activejet AJE-OTTI 2. W głównej mierze nowy kształt wnętrza buduje właśnie oświetlenie. Najlepiej, aby zlokalizowane było ono w różnych miejscach. Powinniśmy różnicować oświetlenie przez wprowadzenie klasycznego podziału na oświetlenie główne, oświetlenie ważnych miejsc jak np. nad lustrem oraz oświetlenie dekoracyjne. Może ono pojawić się w listwach przypodłogowych, dodatkowo pasy LED i czujnik ruchu ułatwią poruszanie się w ciemności. Możemy też umieścić przykuwające uwagę wiszące lampy. Słusznym wyborem będą lampy 3D AJE- ANTIOPE, które zgaszone mają metaliczny kolor, a zapalone zaskakują feerią barw.

Nie należy podkreślać długości pomieszczenia przez układanie podłogi w tym samym kierunku. Powinniśmy postawić na ciekawe wzory, jak szachownica, lub  ułozyć poprzeczne pasy, co skoryguje optycznie tego typu wnętrze. Podobnie możemy planować sufit, a wysokie pomieszczenie można pomalować na ciemny kolor. Na takim ciemnym tle oprawy oświetleniowe będą wyróżniać się z wnętrza.
DSC_0036.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

temu

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.
Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

temu

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.
Trendy kolorystyczne na 2018 rok

temu

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?
Oświetlenie pokoju małego mistrza

temu

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.

Papier fotograficzny - który wybrać?

Papier fotograficzny, a w zasadzie jego odpowiedni wybór, to ostatnie ogniwo łańcucha prowadzącego do uzyskania pięknego wydruku fotografii w domowych warunkach. Warto zapoznać się z podstawowymi wyznacznikami, aby już nigdy nie mieć wątpliwości co do wyboru konkretnego produktu.