Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Opublikowany

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.

Zdjęcia w ramkach to banał. Jednocześnie takie eksponowanie fotografii, zwłaszcza jeżeli ramka wyposażona jest w przednie szkło, najlepiej chroni zdjęcie przed zniszczeniem i wygląda najbardziej elegancko. Jeżeli chcesz w taki sposób zaprezentować swoje zdjęcia, ale jednocześnie boisz się nudy, na rynku dostępnych jest bardzo wiele ramek o przeróżnych kształtach i kolorach. W zasadzie kto powiedział, że zdjęcia muszą znaleźć się w takich samych ramach? Obecnie bardzo modne jest zestawianie różnorodnych, nawet pozornie niepasujących do siebie przedmiotów. Przed wywierceniem dziury w ścianie i przywieszeniem ramki, przeprowadź jednak prosty test. Sprawdź nie tylko jak dane zdjęcie prezentuje się w konkretnej ramie, ale również wytnij, na przykład z gazety, kształty odpowiadające posiadanym ramkom. Ułóż najpierw te wycinanki, aby przekonać się, czy twoja koncepcja wyglądać będzie naprawdę ładnie. W końcu kilka ramek koło siebie może stworzyć prawdziwy kolaż.

Zdjęcia przeznaczone do wydruku starannie wybierz, decydując się tylko na te naprawdę niezwykłe. W innym przypadku szybko może zabraknąć ci na nie miejsca na ścianach. Nowoczesne pomieszczenia można udekorować fotografiami również na inne sposoby. Dobrym, modnym obecnie pomysłem, jest wykorzystanie w tym celu zwykłego sznurka oraz klipsów lub ozdobnych klamerek. Przy ich pomocy przyczepia się do sznurka zdjęcia. Daje to ciekawy efekt i pasuje do zdjęć w mniejszych formatach. Innym, ale nieco podobnym pomysłem, jest zastosowanie metalowej siatki, którą znaleźć można w każdym sklepie budowlanym. Zawieszona na ścianie, na przykład nad biurkiem, stać się może twoją prywatną galerią. Do niej także możesz przyczepiać zdjęcia, wykorzystując nawet zwykłe klipsy biurowe. Twoje najlepsze wspomnienia będą ci dzięki temu towarzyszyły na co dzień.

Pomysłów na ozdobienie pokoju przy pomocy wydrukowanych zdjęć może być cała masa. Internet to świetne źródło inspiracji. Pamiętaj, aby dobrać coś pasującego do twojego sposobu aranżacji wnętrz.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Laserowa czy atramentowa – dobierz drukarkę do swoich potrzeb

temu

Producenci drukarek prześcigają się w wymyślaniu nowych propozycji, a rynek jest pełen urządzeń. Radzimy jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach.
Ozdabiamy pokój niemowlaka girlandami z wydrukowanych zdjęć

temu

Zamiast kupować drogie ozdoby do pokoju niemowlaka, można pokusić się o wykonanie ich samodzielnie. Dobrym pomysłem jest stworzenie girlandy z wydrukowanych zdjęć. Będzie to nie tylko atrakcyjna dekoracja, ale również sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień na długi, długi czas. Girlandy ze zdjęciami są szczególnie atrakcyjnym pomysłem na świętowanie pierwszych urodzin maluszka.
Zadbaj o dane pracując w domu

temu

Pracujesz w domu? Przygotowując prezentację, pisząc pracę magisterską, tworząc post na bloga czy po prostu odpisując na wiadomość - istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo tworzonych danych. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, awaria prądu lub jakikolwiek inny przypadek, aby skutecznie pozbawić nas efektów pracy, której nierzadko poświęciliśmy nawet kilka godzin.
Sposoby na oszczędności w zużyciu energii

temu

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do kwestii związanych z szeroko pojętą ekologią. To bardzo ważne z uwagi na niknące niemalże w oczach zasoby naszej planety. Jednocześnie podejście ekologiczne może być także… ekonomiczne. Poznaj rady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz na swoich rachunkach za prąd. Być może część z nich już stosujesz!