Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Opublikowany

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.

Zdjęcia w ramkach to banał. Jednocześnie takie eksponowanie fotografii, zwłaszcza jeżeli ramka wyposażona jest w przednie szkło, najlepiej chroni zdjęcie przed zniszczeniem i wygląda najbardziej elegancko. Jeżeli chcesz w taki sposób zaprezentować swoje zdjęcia, ale jednocześnie boisz się nudy, na rynku dostępnych jest bardzo wiele ramek o przeróżnych kształtach i kolorach. W zasadzie kto powiedział, że zdjęcia muszą znaleźć się w takich samych ramach? Obecnie bardzo modne jest zestawianie różnorodnych, nawet pozornie niepasujących do siebie przedmiotów. Przed wywierceniem dziury w ścianie i przywieszeniem ramki, przeprowadź jednak prosty test. Sprawdź nie tylko jak dane zdjęcie prezentuje się w konkretnej ramie, ale również wytnij, na przykład z gazety, kształty odpowiadające posiadanym ramkom. Ułóż najpierw te wycinanki, aby przekonać się, czy twoja koncepcja wyglądać będzie naprawdę ładnie. W końcu kilka ramek koło siebie może stworzyć prawdziwy kolaż.

Zdjęcia przeznaczone do wydruku starannie wybierz, decydując się tylko na te naprawdę niezwykłe. W innym przypadku szybko może zabraknąć ci na nie miejsca na ścianach. Nowoczesne pomieszczenia można udekorować fotografiami również na inne sposoby. Dobrym, modnym obecnie pomysłem, jest wykorzystanie w tym celu zwykłego sznurka oraz klipsów lub ozdobnych klamerek. Przy ich pomocy przyczepia się do sznurka zdjęcia. Daje to ciekawy efekt i pasuje do zdjęć w mniejszych formatach. Innym, ale nieco podobnym pomysłem, jest zastosowanie metalowej siatki, którą znaleźć można w każdym sklepie budowlanym. Zawieszona na ścianie, na przykład nad biurkiem, stać się może twoją prywatną galerią. Do niej także możesz przyczepiać zdjęcia, wykorzystując nawet zwykłe klipsy biurowe. Twoje najlepsze wspomnienia będą ci dzięki temu towarzyszyły na co dzień.

Pomysłów na ozdobienie pokoju przy pomocy wydrukowanych zdjęć może być cała masa. Internet to świetne źródło inspiracji. Pamiętaj, aby dobrać coś pasującego do twojego sposobu aranżacji wnętrz.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tajniki fotografii produktowej

temu

Fotografia produktowa to współcześnie jedno z narzędzi marketingowych. Chodzi w niej o to, by oferowany przedmiot wyglądał na ujęciu jak najlepiej, ale oczywiście bez nierealistycznych przekształceń. Osobom początkującym zdjęcia produktowe kojarzą się jedynie z namiotami bezcieniowymi. Tymczasem mistrzowie zachęcającej prezentacji produktów, stawiają raczej na zabawę światłem w celu uzyskania większej plastyczności.
Recykling tonerów – dlaczego to ważne dla środowiska?

temu

Wraz z rozwojem konsumpcjonizmu pojawił się problem: co robić z całym mnóstwem foliowych torebek, plastikowych butelek, puszek i odpadów żywnościowych? Tylko w Polsce co roku sprzedaje się 100-200 mln tonerów do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i kopiarek. Niestety, do odzysku trafia maksymalnie 50-70 procent pustych kaset. Większość zużytych materiałów wciąż ląduje w śmietniku, zatruwając środowisko naturalne, a w świadomości konsumentów słowo “recykling” nie plasuje się na pierwszym miejscu. Powodem jest brak odpowiedniej komunikacji czy edukacji na temat ponownego przetwarzania materiałów z “odzysku”, ale także mała ilość punktów, do których możemy oddać zużyte materiały eksploatacyjne.
Ekologiczne biuro

temu

Współcześnie coraz więcej mówi się o ekologii, także w kontekście wprowadzania zmian w swoim codziennym życiu. Więcej osób korzysta z dobrodziejstwa recyklingu, czy na przykład decyduje się na miejskie ogrodnictwo. Czy jest zatem jakiś sposób, by tego typu rozwiązania wprowadzić również do swojego biura?
Zdjęcia, które zapamiętasz - zasady tworzenia kompozycji

temu

Światło górne czy rozproszone?

Światło górne w formie wiszącej lampy oraz rozproszone światło boczne, to dwa najbardziej popularne typy oświetlenia, chętnie wykorzystywane w polskich domach. Warto zastanowić się w jakim pomieszczeniu sprawdzi się konkretny typ światła.