Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Opublikowany

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.

Zdjęcia w ramkach to banał. Jednocześnie takie eksponowanie fotografii, zwłaszcza jeżeli ramka wyposażona jest w przednie szkło, najlepiej chroni zdjęcie przed zniszczeniem i wygląda najbardziej elegancko. Jeżeli chcesz w taki sposób zaprezentować swoje zdjęcia, ale jednocześnie boisz się nudy, na rynku dostępnych jest bardzo wiele ramek o przeróżnych kształtach i kolorach. W zasadzie kto powiedział, że zdjęcia muszą znaleźć się w takich samych ramach? Obecnie bardzo modne jest zestawianie różnorodnych, nawet pozornie niepasujących do siebie przedmiotów. Przed wywierceniem dziury w ścianie i przywieszeniem ramki, przeprowadź jednak prosty test. Sprawdź nie tylko jak dane zdjęcie prezentuje się w konkretnej ramie, ale również wytnij, na przykład z gazety, kształty odpowiadające posiadanym ramkom. Ułóż najpierw te wycinanki, aby przekonać się, czy twoja koncepcja wyglądać będzie naprawdę ładnie. W końcu kilka ramek koło siebie może stworzyć prawdziwy kolaż.

Zdjęcia przeznaczone do wydruku starannie wybierz, decydując się tylko na te naprawdę niezwykłe. W innym przypadku szybko może zabraknąć ci na nie miejsca na ścianach. Nowoczesne pomieszczenia można udekorować fotografiami również na inne sposoby. Dobrym, modnym obecnie pomysłem, jest wykorzystanie w tym celu zwykłego sznurka oraz klipsów lub ozdobnych klamerek. Przy ich pomocy przyczepia się do sznurka zdjęcia. Daje to ciekawy efekt i pasuje do zdjęć w mniejszych formatach. Innym, ale nieco podobnym pomysłem, jest zastosowanie metalowej siatki, którą znaleźć można w każdym sklepie budowlanym. Zawieszona na ścianie, na przykład nad biurkiem, stać się może twoją prywatną galerią. Do niej także możesz przyczepiać zdjęcia, wykorzystując nawet zwykłe klipsy biurowe. Twoje najlepsze wspomnienia będą ci dzięki temu towarzyszyły na co dzień.

Pomysłów na ozdobienie pokoju przy pomocy wydrukowanych zdjęć może być cała masa. Internet to świetne źródło inspiracji. Pamiętaj, aby dobrać coś pasującego do twojego sposobu aranżacji wnętrz.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne DIY – albumy na zdjęcia własnej roboty

temu

W obecnych czasach coraz mniej doceniamy wydrukowane zdjęcia. Większość osób zadowala się ich cyfrową formą zapisaną na dysku komputera lub w telefonie. Tymczasem to przeglądanie prawdziwych albumów ze zdjęciami przynosi prawdziwą satysfakcję. Przedstawiamy kilka pomysłów na samodzielne stworzenie albumu.
Jaki papier fotograficzny wybrać?

temu

Drukując fotografie w domu trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które przy zleceniu wykonania odbitek laboratorium są załatwiane za nas. Jednym z takich aspektów jest papier. Różnią się m.in. wykończeniem, gramaturą i pokryciem. Jaki rodzaj papieru będzie najlepiej pasował do twoich zdjęć? 
Sprytne DIY – ozdoby na Halloween własnej roboty

temu

Niedługo Halloween – święto duchów, upiorów i wampirów. Moda na przyjęcia halloweenowe przywędrowała do Polski zza oceanu – Polacy coraz chętniej świętują ten dzień, szczególnie zaś lubią go dzieci. Jeśli również planujesz w tym roku halloweenową zabawę – nie zapomnij o nastrojowych dekoracjach. Podpowiadamy jak wykonać je własnymi siłami w domu.
Kolorowanki dla dorosłych – wspaniały sposób na relaks

temu

Kiedy ostatnio coś rysowałeś albo kolorowałeś? Ta zapomniana sztuka najczęściej swój kres ma wraz z końcem szkoły. Tymczasem coraz popularniejsze kolorowanki dla dorosłych mają mnóstwo zalet. To dobry sposób na wieczorny relaks, odstresowanie się, zapomnienie o wszelkich problemach. Dodatkowo kolorowanki naprawdę rozbudzają kreatywność.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.