Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Opublikowany

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.

Zdjęcia w ramkach to banał. Jednocześnie takie eksponowanie fotografii, zwłaszcza jeżeli ramka wyposażona jest w przednie szkło, najlepiej chroni zdjęcie przed zniszczeniem i wygląda najbardziej elegancko. Jeżeli chcesz w taki sposób zaprezentować swoje zdjęcia, ale jednocześnie boisz się nudy, na rynku dostępnych jest bardzo wiele ramek o przeróżnych kształtach i kolorach. W zasadzie kto powiedział, że zdjęcia muszą znaleźć się w takich samych ramach? Obecnie bardzo modne jest zestawianie różnorodnych, nawet pozornie niepasujących do siebie przedmiotów. Przed wywierceniem dziury w ścianie i przywieszeniem ramki, przeprowadź jednak prosty test. Sprawdź nie tylko jak dane zdjęcie prezentuje się w konkretnej ramie, ale również wytnij, na przykład z gazety, kształty odpowiadające posiadanym ramkom. Ułóż najpierw te wycinanki, aby przekonać się, czy twoja koncepcja wyglądać będzie naprawdę ładnie. W końcu kilka ramek koło siebie może stworzyć prawdziwy kolaż.

Zdjęcia przeznaczone do wydruku starannie wybierz, decydując się tylko na te naprawdę niezwykłe. W innym przypadku szybko może zabraknąć ci na nie miejsca na ścianach. Nowoczesne pomieszczenia można udekorować fotografiami również na inne sposoby. Dobrym, modnym obecnie pomysłem, jest wykorzystanie w tym celu zwykłego sznurka oraz klipsów lub ozdobnych klamerek. Przy ich pomocy przyczepia się do sznurka zdjęcia. Daje to ciekawy efekt i pasuje do zdjęć w mniejszych formatach. Innym, ale nieco podobnym pomysłem, jest zastosowanie metalowej siatki, którą znaleźć można w każdym sklepie budowlanym. Zawieszona na ścianie, na przykład nad biurkiem, stać się może twoją prywatną galerią. Do niej także możesz przyczepiać zdjęcia, wykorzystując nawet zwykłe klipsy biurowe. Twoje najlepsze wspomnienia będą ci dzięki temu towarzyszyły na co dzień.

Pomysłów na ozdobienie pokoju przy pomocy wydrukowanych zdjęć może być cała masa. Internet to świetne źródło inspiracji. Pamiętaj, aby dobrać coś pasującego do twojego sposobu aranżacji wnętrz.

Udostępnij

Światło górne czy rozproszone?

Światło górne w formie wiszącej lampy oraz rozproszone światło boczne, to dwa najbardziej popularne typy oświetlenia, chętnie wykorzystywane w polskich domach. Warto zastanowić się w jakim pomieszczeniu sprawdzi się konkretny typ światła.