Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Opublikowany

Kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto zatroszczyć się o atmosferę w niej panującą. To także miejsce skrajnie praktyczne, takie również musi być jej oświetlenie. Jak pogodzić te dwie odmienne pozornie role? Za sprawą wygodnych w montażu, różnorodnych taśm LED.

Taśmy LED to najprostszy dodatek, który daje długofalowy efekt. Ich montaż jest bardzo prosty, można w tym celu posłużyć się nawet taśmą dwustronną, bez konieczności wiercenia. Dodatkowo długość taśmy dopasować można do swojej preferowanej długości. Tak jest na przykład w przypadku taśmy AJE-300L3528WCI. Do wyboru są produkty o barwie zimnej lub ciepłej, dlatego dobiera się konkretny produkt do konkretnego miejsca. Najciekawszym pomysłem jest zamontowanie taśmy LED od spodu szafek, nad blatem roboczym, dzięki czemu równomiernie oświetla się miejsce przygotowywania posiłków.

Nie znaczy to wcale, że są to jedyne pomysły na wykorzystanie tego dodatku we własnej kuchni. Innym rozwiązaniem jest podświetlenie przy pomocy taśmy na przykład półeczek z ozdobnymi naczyniami lub z książkami poświęconymi gotowaniu.

Taśma LED ozdobić może również barek lub wyspę kuchenną. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo intrygujące. Kuchnia nabierze magicznej atmosfery przy każdym użyciu taśmy. Taśma LED o barwie ciepłej, taka jak AJE-Z180L3528WW, świetnie sprawdzi się w kuchni. W jej świetle serwowane posiłki będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie. Dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie jej w celu podkreślenia uroku kącika jadalnego w kuchni. Nawet jeżeli jest to tylko skromny, dwuosobowy kącik śniadaniowy i kolacyjny. O ile bowiem przyjemniej spożywa się posiłek w przyjaznym oświetleniu.

Taśmy LED to bardzo modny dodatek. Są energooszczędne, bardzo łatwe w montażu, nie zabierają miejsca. A do tego są na tyle neutralne i uniwersalne, że z łatwością dopasować je można do już posiadanych szafek kuchennych. Efekt końcowy z pewnością wart jest zainteresowania się tym rozwiązaniem. W końcu można kupić nowe naczynia i inne drobiazgi, ale to dopiero prawidłowe oświetlenie tak naprawdę zmieni oblicze całej kuchni. Nie wolno o tym zapominać.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sprytne rozwiązania oświetleniowe do kuchni

temu

Kuchnia z pewnością należy do tych miejsc w domu, w których spędza się wyjątkowo dużo czasu. Z troską o jak największą wygodę tych chwil, a także bezpieczeństwo domowników, Activejet stworzył oświetlenie LED na zawias.
Jak oświetlić altanę w sezonie spotkań na dworze?

temu

Wiosna i lato to ten czas w roku, który sprzyja spotykaniom na świeżym powietrzu. Własny ogródek stanowi idealne miejsce do urządzenia grilla i wszelkiego rodzaju przyjęć dla bliskich. Tego typu okazje mają to do siebie, że lubią się przedłużać do wieczora, a nawet nocy. W takim przypadku, aby dobra zabawa mogła trwać jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie ogrodu, altany czy werandy.
Oświetlenie na wieczór panieński

temu

Wieczór panieński to impreza organizowana dla przyszłej panny młodej przez jej świadkową, siostrę albo przyjaciółki. Z natury ma ona mieć bardzo luźny charakter, przepełniona być dobrą zabawą. Na ten szczególny wieczór zaplanować można wiele atrakcji, na przykład wyjście do jakiegoś lokalu. Jednak taka impreza uda się także w formie domówki. Kluczem jest zadbanie o atrakcje, przygotowanie przekąsek i zakup ciekawych gadżetów pozwalających na odmienienie wnętrza.
Sława, reputacja, awans w feng shui – zadbaj o dobre oświetlenie

temu

Feng shui to wiedza starożytnych Chińczyków na temat sposobu planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. Świat zachodni przeniósł ją na grunt urządzania domu w taki sposób, aby mieszkańcom towarzyszyło jak najwięcej pozytywnych fluidów. Chcesz zadbać o sławę, reputację lub awans? W takim razie koniecznie dowiedz się co zrobić, aby oświetlenie i dodatki w Twoim domu im sprzyjały.

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.