Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Opublikowany

Kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto zatroszczyć się o atmosferę w niej panującą. To także miejsce skrajnie praktyczne, takie również musi być jej oświetlenie. Jak pogodzić te dwie odmienne pozornie role? Za sprawą wygodnych w montażu, różnorodnych taśm LED.

Taśmy LED to najprostszy dodatek, który daje długofalowy efekt. Ich montaż jest bardzo prosty, można w tym celu posłużyć się nawet taśmą dwustronną, bez konieczności wiercenia. Dodatkowo długość taśmy dopasować można do swojej preferowanej długości. Tak jest na przykład w przypadku taśmy AJE-300L3528WCI. Do wyboru są produkty o barwie zimnej lub ciepłej, dlatego dobiera się konkretny produkt do konkretnego miejsca. Najciekawszym pomysłem jest zamontowanie taśmy LED od spodu szafek, nad blatem roboczym, dzięki czemu równomiernie oświetla się miejsce przygotowywania posiłków.

Nie znaczy to wcale, że są to jedyne pomysły na wykorzystanie tego dodatku we własnej kuchni. Innym rozwiązaniem jest podświetlenie przy pomocy taśmy na przykład półeczek z ozdobnymi naczyniami lub z książkami poświęconymi gotowaniu.

Taśma LED ozdobić może również barek lub wyspę kuchenną. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo intrygujące. Kuchnia nabierze magicznej atmosfery przy każdym użyciu taśmy. Taśma LED o barwie ciepłej, taka jak AJE-Z180L3528WW, świetnie sprawdzi się w kuchni. W jej świetle serwowane posiłki będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie. Dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie jej w celu podkreślenia uroku kącika jadalnego w kuchni. Nawet jeżeli jest to tylko skromny, dwuosobowy kącik śniadaniowy i kolacyjny. O ile bowiem przyjemniej spożywa się posiłek w przyjaznym oświetleniu.

Taśmy LED to bardzo modny dodatek. Są energooszczędne, bardzo łatwe w montażu, nie zabierają miejsca. A do tego są na tyle neutralne i uniwersalne, że z łatwością dopasować je można do już posiadanych szafek kuchennych. Efekt końcowy z pewnością wart jest zainteresowania się tym rozwiązaniem. W końcu można kupić nowe naczynia i inne drobiazgi, ale to dopiero prawidłowe oświetlenie tak naprawdę zmieni oblicze całej kuchni. Nie wolno o tym zapominać.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dobrać barwę światła do rodzaju pomieszczenia – kuchnia

temu

Kuchnia jest miejscem pracy, ale także wypoczynku w gronie rodzinnym. Dobór praktycznego oświetlenia ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie - można dzięki niemu na przykład wyodrębnić strefy.
Jak oświetlić kuchnię połączoną z jadalnią?

temu

Kuchnia połączona z jadalnią to spore wyzwanie - trzeba przemyśleć dobór wszystkich mebli i dodatków, ale najważniejszą kwestią pozostaje ta dotycząca doboru odpowiedniego oświetlenia.
Kinkiety Mero - funkcjonalny i zaskakujący!

temu

Activejet Mero to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, ale także w zaciszu domowym. Jego forma podłużnej listwy w kolorze srebrnym, umożliwia tworzenie swoich własnych kompozycji. Przedstawiamy pomysły na dwie nietypowe ozdoby, do których wykonania warto skorzystać z kinkietów z serii Mero.
Monochromatyczna łazienka

temu

Lubisz prostotę? W takim razie idealnym wyborem dla ciebie będzie monochromatyczna łazienka. Jej projekt bazuje na użyciu tylko jednego koloru, najczęściej bieli, i ograniczeniu do minimum innych barw. W łazience nie zawsze da się je zupełnie wyeliminować, na skutek na przykład obecności opakowań z kosmetykami, ale można zdecydowanie je nieco ukryć.

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.