Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Opublikowany

Kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto zatroszczyć się o atmosferę w niej panującą. To także miejsce skrajnie praktyczne, takie również musi być jej oświetlenie. Jak pogodzić te dwie odmienne pozornie role? Za sprawą wygodnych w montażu, różnorodnych taśm LED.

Taśmy LED to najprostszy dodatek, który daje długofalowy efekt. Ich montaż jest bardzo prosty, można w tym celu posłużyć się nawet taśmą dwustronną, bez konieczności wiercenia. Dodatkowo długość taśmy dopasować można do swojej preferowanej długości. Tak jest na przykład w przypadku taśmy AJE-300L3528WCI. Do wyboru są produkty o barwie zimnej lub ciepłej, dlatego dobiera się konkretny produkt do konkretnego miejsca. Najciekawszym pomysłem jest zamontowanie taśmy LED od spodu szafek, nad blatem roboczym, dzięki czemu równomiernie oświetla się miejsce przygotowywania posiłków.

Nie znaczy to wcale, że są to jedyne pomysły na wykorzystanie tego dodatku we własnej kuchni. Innym rozwiązaniem jest podświetlenie przy pomocy taśmy na przykład półeczek z ozdobnymi naczyniami lub z książkami poświęconymi gotowaniu.

Taśma LED ozdobić może również barek lub wyspę kuchenną. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo intrygujące. Kuchnia nabierze magicznej atmosfery przy każdym użyciu taśmy. Taśma LED o barwie ciepłej, taka jak AJE-Z180L3528WW, świetnie sprawdzi się w kuchni. W jej świetle serwowane posiłki będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie. Dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie jej w celu podkreślenia uroku kącika jadalnego w kuchni. Nawet jeżeli jest to tylko skromny, dwuosobowy kącik śniadaniowy i kolacyjny. O ile bowiem przyjemniej spożywa się posiłek w przyjaznym oświetleniu.

Taśmy LED to bardzo modny dodatek. Są energooszczędne, bardzo łatwe w montażu, nie zabierają miejsca. A do tego są na tyle neutralne i uniwersalne, że z łatwością dopasować je można do już posiadanych szafek kuchennych. Efekt końcowy z pewnością wart jest zainteresowania się tym rozwiązaniem. W końcu można kupić nowe naczynia i inne drobiazgi, ale to dopiero prawidłowe oświetlenie tak naprawdę zmieni oblicze całej kuchni. Nie wolno o tym zapominać.

Udostępnij

Powiązane artykuły
7 powodów, dla których warto postawić na światło rozproszone

temu

Światło rozproszone to rodzaj oświetlenia, w którym promienie nie są skupione w jednym punkcie, lecz miękko otulają całą przestrzeń. Ich przebieg jest więc czymś zakłócony, na przykład koniecznością przejścia przez mleczne szkło. Poznaj kilka zalet takiego rozwiązania i
Telewizor w całkiem nowym wydaniu

temu

Telewizor to niezbędny sprzęt RTV w niemalże każdym domu. Nie jest on jednak szczególnie atrakcyjny wizualnie. Na szczęście istnieje prosty sposób dla miłośników zmian aranżacji w swoim wnętrzu, dzięki któremu telewizor będzie się prezentował zupełnie inaczej.
Kinkiety dla wielbicieli czytania

temu

Kinkiet LED to idealne rozwiązanie dla miłośników czytania - pozwala bowiem uzyskać skupione, a przy tym przyjazne dla oka światło, dzięki któremu nawet długie godziny spędzone na lekturze książki będą bardzo komfortowe. Marka Activejet przygotowała modne, piękne kinkiety LED także dla bibliofilów.
Wnętrze w stylu minimalistycznym

temu

Minimalistyczne przestrzenie są proste i stronią od wszelkiej przesady. Mało w nich miejsca na dekoracje, prym wiodą zdecydowanie przedmioty o znaczeniu użytkowym. Minimalizm lubi jasne barwy i czyste linie, dzięki którym wnętrze wydaje się być bardzo schludne, a czasami nawet przesadnie sterylne. Oświetlenie wnętrza w stylu minimalistycznym ma olbrzymie znaczenie i trzeba to zrobić z wyczuciem.

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.