Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Jak odmienić kuchnię poprzez dodatki - taśmy LED w kuchni

Opublikowany

Kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto zatroszczyć się o atmosferę w niej panującą. To także miejsce skrajnie praktyczne, takie również musi być jej oświetlenie. Jak pogodzić te dwie odmienne pozornie role? Za sprawą wygodnych w montażu, różnorodnych taśm LED.

Taśmy LED to najprostszy dodatek, który daje długofalowy efekt. Ich montaż jest bardzo prosty, można w tym celu posłużyć się nawet taśmą dwustronną, bez konieczności wiercenia. Dodatkowo długość taśmy dopasować można do swojej preferowanej długości. Tak jest na przykład w przypadku taśmy AJE-300L3528WCI. Do wyboru są produkty o barwie zimnej lub ciepłej, dlatego dobiera się konkretny produkt do konkretnego miejsca. Najciekawszym pomysłem jest zamontowanie taśmy LED od spodu szafek, nad blatem roboczym, dzięki czemu równomiernie oświetla się miejsce przygotowywania posiłków.

Nie znaczy to wcale, że są to jedyne pomysły na wykorzystanie tego dodatku we własnej kuchni. Innym rozwiązaniem jest podświetlenie przy pomocy taśmy na przykład półeczek z ozdobnymi naczyniami lub z książkami poświęconymi gotowaniu.

Taśma LED ozdobić może również barek lub wyspę kuchenną. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo intrygujące. Kuchnia nabierze magicznej atmosfery przy każdym użyciu taśmy. Taśma LED o barwie ciepłej, taka jak AJE-Z180L3528WW, świetnie sprawdzi się w kuchni. W jej świetle serwowane posiłki będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie. Dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie jej w celu podkreślenia uroku kącika jadalnego w kuchni. Nawet jeżeli jest to tylko skromny, dwuosobowy kącik śniadaniowy i kolacyjny. O ile bowiem przyjemniej spożywa się posiłek w przyjaznym oświetleniu.

Taśmy LED to bardzo modny dodatek. Są energooszczędne, bardzo łatwe w montażu, nie zabierają miejsca. A do tego są na tyle neutralne i uniwersalne, że z łatwością dopasować je można do już posiadanych szafek kuchennych. Efekt końcowy z pewnością wart jest zainteresowania się tym rozwiązaniem. W końcu można kupić nowe naczynia i inne drobiazgi, ale to dopiero prawidłowe oświetlenie tak naprawdę zmieni oblicze całej kuchni. Nie wolno o tym zapominać.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kreatywne oświetlenie piętrowego łóżka

temu

Piętrowe łóżko to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie do małej przestrzeni pokoju dziecięcego. Aby ten duży ze swojej natury, a przy tym dość toporny mebel, nie zagracał pomieszczenia, można go oswoić na kilka sposobów. Podstawową rolę spełnia efektowne oświetlenie, które można wyczarować dzięki energooszczędnym produktom Activejet. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów, które być może okażą się dużą inspiracją.
Najlepsze oświetlenie w różnych porach dnia

temu

Każda pora dnia wymaga nieco innego oświetlenia. Diody LED idealnie sprawdzą się w tej roli. Konkretny produkt jest bowiem łatwo dopasować do swoich wymagań pod względem koloru oświetlenia oraz jego intensywności.
Trendy kolorystyczne na 2018 rok

temu

Istnieje kilka organizacji, firm, producentów i instytutów, które rok w rok debatują nad trendami na zbliżający się sezon. Rok w rok także wybierany jest dominujący i odzwierciedlający te trendy kolor. W 2017 królowała zieleń - zarówno na ścianach, jak i w formie ożywionej i nieożywionej. Jesteście ciekawi, jakim kolorem będziemy cieszyć się w przyszłym roku?
Oświetlenie pokoju małego mistrza

temu

Twoje dziecko dorasta i rozpoczyna swoją przygodę z edukacją? W takim razie wiesz, jak ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniego kącika do pracy i nauki. Po wybraniu odpowiednich mebli, kolejnym krokiem jest zadbanie o oświetlenie. W końcu lampa biurkowa o odpowiedniej mocy odciąża wzrok i pozwala lepiej skupić się na nauce.

Jak ozdobić pokój wydrukowanymi zdjęciami?

Z pewnością na dysku twojego komputera albo nawet w telefonie zapisanych jest mnóstwo zdjęć mających dla ciebie dużą wartość sentymentalną. Nie chomikuj ich już dłużej! Wybierz szczególnie atrakcyjne zdjęcia, a następnie wydrukuj je na swojej domowej drukarce, przy wykorzystaniu profesjonalnego papieru fotograficznego Activejet. Dzięki temu możesz ozdobić nimi swój pokój. Podpowiadamy ciekawe pomysły na samodzielne przygotowanie fotograficznej dekoracji.