Zasady projektowania przestrzeni biurowej

Zasady projektowania przestrzeni biurowej

Opublikowany

Przestrzeń biurowa rządzi się swoimi prawami. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na jej przeznaczenie. To miejsce pracy, skupienia, w którym wszystko musi znajdować się we właściwym miejscu i nie sprawdzą się raczej szalone, niefunkcjonalne projekty.

Zacząć należy od ergonomii przestrzeni, to znaczy dopasowania mebli i innego wyposażenia do ludzkiej fizjologii. Obecnie popularne są przestrzenie otwarte, open space, które wpływają na poprawę komunikacji pomiędzy pracownikami. Jednak nawet w jednym większym miejscu, zadbać trzeba o poczucie intymności każdej osoby. Można to uczynić na przykład dzięki samemu sposobowi ustawienia biurek do pracy. Równie ważne jest zadbanie o wysokiej jakości fotel biurowy, dopasowany do ciała człowieka, dający właściwe podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa.

Światło wpływa na kształtowanie przestrzeni biurowej. W ciągu dnia należy jak najlepiej wykorzystać jego naturalną dawkę, oczywiście zabezpieczając szyby roletami lub żaluzjami. Ale równie istotne jest sztuczne oświetlenie, niezbędne wręcz do pracy przy komputerze. Lampka na biurku musi mieć dużą moc, aby oferować naprawdę silny strumień światła. Aby biuro pozostawało energooszczędne, warto jest sprawdzić ofertę żarówek i lamp LED marki Activejet.

Styl całego biura, a więc także kolorystyka i wykorzystane meble, muszą być zgodne z filozofią danej marki i dostosowane do wykonywanych w nich działań. Zawsze sprawdzają się jasne barwy, ale raczej spokojne. W biurze dobrze wygląda kolorystyka skandynawska, a więc chłodne biele i zgaszone szarości. Standardowe meble warto jest wzbogacić jakimś ciekawym dodatkiem, na przykład żywą rośliną lub grafiką na ścianie. Jeżeli do biura przychodzą również potencjalni klienci, dobrym pomysłem jest przygotowanie wygodnego kącika do rozmowy, na przykład w formie kanapy lub dwóch foteli i stolika. Zły dobór kolorów, za dużo intensywnych barw powoduje rozdrażnienie i negatywnie wpływa na kreatywność.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem zasad projektowania przestrzeni biurowej, jest troska o akustykę. Dobrze jest skorzystać z materiałów tłumiących nadmierny hałas, zwłaszcza jeżeli w jednym pomieszczeniu pracuje kilka osób skupionych na innych zadaniach. W tym celu dobrze sprawdzają się tapety ścienne oraz wykładziny na podłodze.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sposoby na przedłużenie lata – dekoracje z wykorzystaniem zdjęć z wakacji

temu

Schyłek lata to najmniej przyjemny odcinek roku.  Kończą się wakacje, a co za tym idzie, mija okres wysokich temperatur i wyjazdów. W zamian pojawia się obowiązek powrotu do codzienności i jesiennych szarówek. Istnieje jednak prosty sposób na zatrzymanie letniego nastroju na dłużej. W tym celu najlepiej jest wykorzystać zdjęcia z wakacji.
Personalizacja wydruku

temu

Do lamusa odeszły już czasy, kiedy posługiwano się fotografią analogową, a wywoływanie zdjęć z fotograficznej kliszy było prawdziwym wyzwaniem, wykorzystującym ciemnie i szereg odczynników. Obecnie już niemal każdy posiada aparat cyfrowy albo nawet telefon komórkowy, którego aparat ma coraz więcej mega pikseli. A co za tym idzie, wydruk fotografii jest już możliwy w zaciszu domu. Wystarczy w tym celu drukarka i kilka gadżetów.
Właściwy toner do konkretnych potrzeb – przegląd produktów

temu

Toner i jego zamiennik wybiera się w zależności od konkretnego typu i modelu drukarki. Nie można się pomylić w tym zakresie, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo nawet uszkodzenia drukarki, nie mówiąc już o tym, że kartridż po prostu nie będzie pasował. Marka Activejet na swojej stronie internetowej udostępnia prostą wyszukiwarkę, która pozwala na dobranie wysokiej jakości zamiennika, zgodnego z naszymi potrzebami.
Jak tworzyć kolaże ze zdjęć

temu

Kolaże ze zdjęć pozwalają na stworzenie ciekawego zestawienia różnych fotografii, na przykład z tego samego wydarzenia, takiego jak wakacyjny wyjazd. Wygląda to atrakcyjnie i skutecznie oddaje wiele emocji na jednym obrazie. Przedstawiamy jak taki kolaż wykonać krok po kroku.

Pomysły na kreatywne wykorzystanie zdjęć

Zdjęcia to wspaniała pamiątka minionych chwil. Chętnie się do nich wraca, aby myślami przywołać przyjazne wspomnienia. Fotografie mogą być również wykorzystane w sposób bardzo kreatywny. Przedstawiamy kilka pomysłów na nietypowe ozdoby ze zdjęciami w roli głównej.