Jak wybrać najlepszą drukarkę do biura?

Jak wybrać najlepszą drukarkę do biura?

Opublikowany

W każdym biurze drukarka jest jednym z podstawowych urządzeń elektronicznych. Dokumenty w wersji papierowej nadal są głównym materiałem pracy w wielu firmach i instytucjach. Dlatego często pojawia się pytanie, jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w biurze? Czy wybrać drukarkę laserową, igłową, czy atramentową? 

Wybór drukarki zależy w główniej mierze od wielkości naszego przedsiębiorstwa i od ilości produkowanych w nim wydruków. W firmach drukujących większe nakłady, lepsze i bardziej ekonomiczne będą drukarki laserowe monochromatyczne, które oferują wyższą, jakość wydruku i szybsze działanie. Do małych biur wybierane są najczęściej kolorowe drukarki atramentowe, które drukują dość szybko i są relatywnie tańsze w nabyciu. Na rynku są również dostępne drukarki igłowe. Są one urządzeniami specjalistycznymi używanymi głównie w magazynach, do druku faktur, wykresów czy potwierdzeń. Ich zaletą jest to, że pozwalają na wydruk kilku kopii jednocześnie.

W przypadku drukarek igłowych nie liczy się, jakość wydruku, ale liczba stron wydrukowanych w ciągu minuty. Przy zakupie drukarki do firmy warto zastanowić się, w jakim rozmiarze najczęściej będzie robiony wydruk. Dla większości firm odpowiedni jest standardowy format drukowania, popularne A4. Drukarki tego typu znajdą zastosowanie w biurach, w których drukuje się przede wszystkim faktury czy zwykłe dokumenty. Jeśli jednak często drukujemy materiały o mniej popularnym wymiarze, na przykład plakaty, oferty czy ogłoszenia, lepiej zdecydować się na drukarkę obsługująca format A3.

Obecnie coraz więcej drukarek atramentowych używanych w biurach, to urządzenia wielofunkcyjne, umożliwiające nie tylko wydruk, ale też skanowanie dokumentów oraz wykonywanie kserokopii. Tutaj znów warto zastanowić się, jaki format będzie najodpowiedniejszy dla naszej działalności, czy popularny A4, czy większy, A3. Powinniśmy także zwrócić uwagę na rozdzielczość, by jakość zeskanowanych materiałów była jak najlepsza.Jeśli zastanawiamy się nad zakupem drukarki laserowej, pamiętajmy, że na rynku są także urządzania wykorzystujące podczas drukowania mechanizm LED. Drukarka taka ma matrycę, na której są rozmieszczone diody LED odpowiadające za naświetlanie obrazu na bębnie.

Drukarki LED są zbudowane z mniejszej ilości elementów ruchomych, co daje niższy koszt produkcji. Urządzenia te mają jednak gorszą jakość wydruku, na przykład zdjęć. Jednak przy drukowaniu dokumentów tekstowych różnica ta nie jest aż tak zauważalna. Rozdzielczość drukarek LED zależy od ilości zamontowanych diod. Większa ilość diod nie zmienia szybkości przy wyższej rozdzielczości obrazu.Ważnym punktem przy wyborze drukarki jest koszt jej eksploatacji. Należy sprawdzić koszty zakupu tonera i liczbę stron, jaką można wydrukować przy jego wykorzystaniu.
 
Na rynku można spotkać wersje tonerów o zwiększonej pojemności, dzięki którym koszt wydruku jednej strony znacząco się zmniejsza.Przy dużej ilości dokumentów, równie ważna jest szybkość wydruku i maksymalne obciążenie. Należy sprawdzić liczbę stron drukowanych w przeciągu jednej minuty. Na szybkość wydruku wpływa rozdzielczość dokumentu oraz rodzaj druku (czarno-biały lub kolorowy). Z kolei maksymalne obciążenie mówi nam ile stron miesięcznie można wydrukować za pomocą danej drukarki. Mając na uwadze wszystkie wymienione parametry z pewnością uda się wam dopasować drukarkę do potrzeb i wymogów waszej firmy. 

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sposoby na przedłużenie lata – dekoracje z wykorzystaniem zdjęć z wakacji

temu

Schyłek lata to najmniej przyjemny odcinek roku.  Kończą się wakacje, a co za tym idzie, mija okres wysokich temperatur i wyjazdów. W zamian pojawia się obowiązek powrotu do codzienności i jesiennych szarówek. Istnieje jednak prosty sposób na zatrzymanie letniego nastroju na dłużej. W tym celu najlepiej jest wykorzystać zdjęcia z wakacji.
Personalizacja wydruku

temu

Do lamusa odeszły już czasy, kiedy posługiwano się fotografią analogową, a wywoływanie zdjęć z fotograficznej kliszy było prawdziwym wyzwaniem, wykorzystującym ciemnie i szereg odczynników. Obecnie już niemal każdy posiada aparat cyfrowy albo nawet telefon komórkowy, którego aparat ma coraz więcej mega pikseli. A co za tym idzie, wydruk fotografii jest już możliwy w zaciszu domu. Wystarczy w tym celu drukarka i kilka gadżetów.
Właściwy toner do konkretnych potrzeb – przegląd produktów

temu

Toner i jego zamiennik wybiera się w zależności od konkretnego typu i modelu drukarki. Nie można się pomylić w tym zakresie, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo nawet uszkodzenia drukarki, nie mówiąc już o tym, że kartridż po prostu nie będzie pasował. Marka Activejet na swojej stronie internetowej udostępnia prostą wyszukiwarkę, która pozwala na dobranie wysokiej jakości zamiennika, zgodnego z naszymi potrzebami.
Jak tworzyć kolaże ze zdjęć

temu

Kolaże ze zdjęć pozwalają na stworzenie ciekawego zestawienia różnych fotografii, na przykład z tego samego wydarzenia, takiego jak wakacyjny wyjazd. Wygląda to atrakcyjnie i skutecznie oddaje wiele emocji na jednym obrazie. Przedstawiamy jak taki kolaż wykonać krok po kroku.

Jak wykonać dobre zdjęcie przy słabym oświetleniu?

Robienie dobrych zdjęć to wielka przyjemność nie tylko dla zawodowych fotografów. Każdy z nas stara się utrwalać na fotografiach miłe wspomnienia i wyjątkowe momenty. Wiele z takich zdjęć, zwłaszcza nastrojowych, robionych przy słabym świetle wymaga szczególnej oprawy i odpowiedniego wykonania.